Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next machina 3d combo Ethernet çalışmıyor !!

cimbomly

0
Üye
22 Eyl 2016
61
2
8
Alanya
merhaba ustalar ethernet girişi çalışmıyor önce kablodan kaynaklı diye düşündüm ama 3 farklı kablo ile denedim ama çalışmadı. ne yapmak lazım daha 2-3 ay oldu cihazı alalı. internet olmayınca server vs çalışmıyor ne yapmak lazım ?

zaferusta

0
Üye
6 Eyl 2013
3
0
1
merhaba ustalar ethernet girişi çalışmıyor önce kablodan kaynaklı diye düşündüm ama 3 farklı kablo ile denedim ama çalışmadı. ne yapmak lazım daha 2-3 ay oldu cihazı alalı. internet olmayınca server vs çalışmıyor ne yapmak lazım ?

Cihazın garantisi devam ediyor 2-3 ay oldusya alalı en yakın next servisine giderek sorunu çözebilirsin..

ercan1248

0
Üye
6 Ağu 2016
5
0
1
Kullanıcı hatası olacak bir durum yok demezler ama Ethernet kablosunu cihaza taktığınızda sarı ışık yanıyormu ethernet kablosunun altında eğer sarı ışık yanıyorsa yeşil ışık yanmıyorsa modem cihazı desteklemeyebilir benimde başıma gelmişti modemi değiştirerek çözdüm işi ama tabi sarı ışık yanmıyorsa arıza olma ihtimali yüksek cihazda, renkleri karıştırıyor olabilirim

Son düzenleme:

cimbomly

0
Üye
22 Eyl 2016
61
2
8
Alanya
Kullanıcı hatası olacak bir durum yok demezler ama Ethernet kablosunu cihaza taktığınızda sarı ışık yanıyormu ethernet kablosunun altında eğer sarı ışık yanıyorsa yeşil ışık yanmıyorsa modem cihazı desteklemeyebilir benimde başıma gelmişti modemi değiştirerek çözdüm işi ama tabi sarı ışık yanmıyorsa arıza olma ihtimali yüksek cihazda, renkleri karıştırıyor olabilirim
kullanıyordum şimdiye kadar server çalışmayınca farkettim kablodandır diye düşündüm değiştirdim gene aynı. kabloyu takınca ne cihazda nede modemde ışıl yanmıyor

admo

0
Üye
7 Nis 2017
116
81
28
Arkadaşlar aynı başlık altında devam edeyim istedim. Çünkü benimde sorunum cihazda ''internet bağlantısı yok'' diye yazması.
Cihazı bi süre abim kullandı. Paralı serverle seyretti. Dün bana verdi, evde cihazı taktım. Normal kanalları seyrediyorum ama internet bağlantısı yapamıyorum.
Yapmam gereken başka şeylermi var. Yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar aynı başlık altında devam edeyim istedim. Çünkü benimde sorunum cihazda ''internet bağlantısı yok'' diye yazması.
Cihazı bi süre abim kullandı. Paralı serverle seyretti. Dün bana verdi, evde cihazı taktım. Normal kanalları seyrediyorum ama internet bağlantısı yapamıyorum.
Yapmam gereken başka şeylermi var. Yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim.

Arkadaşım zaten size yazılabilecek olan cevaplar verilmiş bunlara eklenecek herhangi bir şey yok...