Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

acil yardım

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Sayın arkadaşlarım. Next Minix HD pembe uydum yeni televizyona taktım ve ama bir uyarı geldi ve de hiç bu uyarıdan çıkış olmuyor. Komuandadan hiçbir işlem yapamıyorum. Uyarı şöyle "Anten veya LNB bağlantınızda kısa devre oluştu, Lütfen kontrol edip alıcınızı yeniden başlatın" diyor. her defasında bu ikaz veriyor ne yapmam lazım. Şimdiden teşekkürler.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
Sayın arkadaşlarım. Next Minix HD pembe uydum yeni televizyona taktım ve ama bir uyarı geldi ve de hiç bu uyarıdan çıkış olmuyor. Komuandadan hiçbir işlem yapamıyorum. Uyarı şöyle "Anten veya LNB bağlantınızda kısa devre oluştu, Lütfen kontrol edip alıcınızı yeniden başlatın" diyor. her defasında bu ikaz veriyor ne yapmam lazım. Şimdiden teşekkürler.

Anten ve LNB uclarini yeni de kesip telleri bir birine degmiycek sekilde yeni ayarlayin takin sorun gider.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Sayın Arkadaşım dediğinizi yaptım ama hala ikaz yazısı kaybolmadı... Kumandayı müdahale edemiyorum.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sayın Arkadaşım dediğinizi yaptım ama hala ikaz yazısı kaybolmadı... Kumandayı müdahale edemiyorum.

Abicigim anten uçlarında kısa devre var Cihazı kapatıb girişindeki lnb ucunu sökün cihazı açın durum çözülcektir.(Kafan rahat olsun istediğim için anten kablosunu sök istedim)

fakat :cihaza girişi yeniden kesip baglantı yaptığında durum devam ediyorsa
- Bilinizki kabloda kısa devre var.(odadan odaya geçtinizmi,cam çerçevesini duvarı delip geçtinizmi kıvrımlarda sıkışmalarda kısa devre olabilir,kabloya ek yaptınmı,çatıya direkt açıktanmı gidiyor kablo kılıfında çatlak varmı sıvı girişi varmı,çatıda Lnb girişi saglammı.)bunları kontrol edin veya kablonuzu degiştirin.

Son düzenleme:

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
başka uydu alıcısı denermisin başka uydu alıcı deneme şansı varsa dene bakalım sorun nerde cihazdamı kablo veya antendemi belki cihazın kısa devre hatası veriyordur sadece kandi fikrimi söylemek istedim saygılarımla arkadaşlarıma

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
bilgileriniz için teşekkürler ilk defa böyle bir hata ile karşılaştım. başka bir uyduda çalışıyor. ama arızalı olanı taktığım zaman aynı hata yazıları mevcut. Kumanda ise hiç görev yapmıyor. Galiba cihazı yaktım. servisine göndereyim. Bilgileriniz için sonsuz teşekkürler.

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
bilgileriniz için teşekkürler ilk defa böyle bir hata ile karşılaştım. başka bir uyduda çalışıyor. ama arızalı olanı taktığım zaman aynı hata yazıları mevcut. Kumanda ise hiç görev yapmıyor. Galiba cihazı yaktım. servisine göndereyim. Bilgileriniz için sonsuz teşekkürler.

Bende de aynı sorun oldu bugün.Nasıl çözüm buldunuz? Ben de olan uyarı çıkıyor 20 sn sonra kayboluyor.Arada çıkıp duruyor ama.

edit:sorun çözüldü.Lnb arıza yapmış.

Son düzenleme: