Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

ahmtorn

0
Üye
28 Eki 2017
118
90
28
arkadşlar next 2000 macına kullanıcısıyım gömülü serverının bitmesıne 6 ay var internet ortamında sitemizde veriler günlük cccamları server bölümüne manuel giriş yapıorum 85 kart var baglandı diyo gömülü server dısında baska bır kanal cözmüyü kendı serverı ne çözüyosa 2 adet fatklı kart sayısı olan cccam yüklüyorum değişen yada farklı bir kanal çözmüyo çözdüğü kendı serverını cözdüğü kanallar koyu renk zaten yüklediğim 2 server farklı bir kanal çözmüyo acıl yardımcı olurmusunuz bunun nasıl halledrım yanlış bişey mi yapıyorum acaba 4 tanede server yüklesem kendı serverı ne çözüyosa sadce o kanallar çözülüyo ......birde bu yüklediğim free serverları uydu alıcımdan nasıl sılerım tamamen saygılar kolay gelsin

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@ahmtorn Cccam serverların genelinde açtıgı kanallar aynıdır (polsat grubu absat mtv arqiwa gibi) kimisi 45 kart der kimisi 180 kanal der sonucda hotbırt uydusunda paket olarak 5-6 pakette 350-400 kanal açar .
cihazına cccam yüklüyorsan acizane tavsiyem usb ile yükle sıralama yap cccam.cfg dosyan masa üstünde de kayıtlı dursun .serverlara baktın 3ila 5 baglanmadı 0 kart sadece 3-5 degiştir usb ile tekrar yükle böylelikle farzet 1-2-4-6 sabit durar ugraşmazsınız.(Fabrika ayarları menüsünde kullanıcı serverlarını sil var ama tümünü sildigi için ücretli serverı olupda bilgileri unutanlar için sıkıntı çıkarır yani sadece bil)

Son düzenleme:

ahmtorn

0
Üye
28 Eki 2017
118
90
28
tesekküler kardeşim DOST_6080 hallettım dediğin gibi yapıyorum artık gaytte basarılı

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Hocam son yazılımı yükledim server tarihi 02.06.2018 yılına uzadı fakat hotbird uydusunda sarı renkli kanalları acmıyor herşeyi denedim olmuyor acil yardım hocam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Hocam son yazılımı yükledim server tarihi 02.06.2018 yılına uzadı fakat hotbird uydusunda sarı renkli kanalları acmıyor herşeyi denedim olmuyor acil yardım hocam

Arkadaşım artık bu konuda buraya yazma en iyisi NEXT-MERKEZ servise sorun burada sadece bilgi paylaşımı yapılıyor.Bildiğimiz AŞAĞIDA yazan ve işe yarayan tek uygulama eğer olmuyorsa demekki olmuyor.!

http://www.next.web.tr/showthread.p...-HD-Cihazda-Free-Share-Aktif-Edemeyenler.html

Karahan26

0
Üye
10 Ara 2017
3
0
1
Arkadaşlar iyi günler makineyi yeni aldım en son güncellemeyi yaptım fakat normalde pcde yada telefonda sorunsuz takılmadan kullandığım iptv cihazda sürekli takılıyor sebebi ne olabilir bi çözümü var mı?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar iyi günler makineyi yeni aldım en son güncellemeyi yaptım fakat normalde pcde yada telefonda sorunsuz takılmadan kullandığım iptv cihazda sürekli takılıyor sebebi ne olabilir bi çözümü var mı?

Evimde internet hızında herhangi bir sorun olmadığı sürece Cihaz+Pc+Cep-telefonu vs bende herhangi bir sorun yok şahsen.! Birde artık bu şekilde yazanlara şaşırıyorum olay neyse odur.! Eğerki cihazın internet bağlantısı KABLOLU ise değişmez her üçüde aynıdır.Bu akşam sunucu kaynaklı birkaç kez durma dışında FB maçını kesintisiz izledim sayılır.Haa bu arada aklıma gelmişken belirteyim PC ve Cep telefonundada aynıydı durum.! Sizin dediğiniz gibi Pc ve Cepte öyle olacakta Cihazda böyle olmuş bu cihazda o şekilde olmaz arkadaşım kusura bakmayın.!

NOT:Yine aklıma gelmişken yazayım kusura bakmayın bu yazdıklarım herkes için geçerlidir: IP TV de SORUNSUZ OLARAK YAYIN İZLEME DİYE BİR ŞEY KESİNLİKLE YOKTUR.! Bir şekilde kesinlikle ama kesinlikle SORUN MUHAKKAK YAŞANIR...

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
bendede 35 megabit düşük hız 15 megabit malsef haydar ustamın dediği gibi her zaman azda olsa sorun olur sebepleri farklıdır görünürde yüksek hızda olsa dalgalanmalar meydana gelir siz farkedemezsiniz hatta anlık kopmalar bile olabilir birde ücretli aldığınız hesap stabil değilse yada sonraları sıkıntılar meydana geldiyse serverin kapasitesinden fazla hesap satışı yapılmıştır ondanda sıkıntı olur sunucu kaynaklıda olabiliyor ister telde ister pc de nerde izlersen izle saydığım ve saymadığım sebeplerden kaynaklı hepsinde sıkıntı olabilir bu günkü maçları sıfır sıkıntısız izledik çok şükür

Karahan26

0
Üye
10 Ara 2017
3
0
1
Hocam yanlış anlaşıldım sanırım ben cihazda sorun var diyip kötülemedim benden kaynaklanan bişey varsa onu öğrenmek için sormuştum gayet memnunum cihazdan sadece ilk defa kullandığım için bi bilgilendirme istedim hani yapabileceğim ekstra bi internet ayarı falan var mı diye ilk defa kullanıyorum çünkü iptvyi

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Ses gostergesi zaman zaman ekranda takili kaliyor. Her yazilimdan sonra 1 no ve 4 numara ile fabrika ayarlarina donmeme ragmen bu sorun devam ediyor

alialiço

0
Üye
24 Şub 2013
8
0
1
merhabalar machına 3d de dıgıturk hd karttaksam calisırmı ıkı cıhaz kullanmak bıraz sıkıntılı oluyo

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
merhabalar machına 3d de dıgıturk hd karttaksam calisırmı ıkı cıhaz kullanmak bıraz sıkıntılı oluyo

Sevgili kardeşim DT te yayınların izlenme prensibi kısaca şudur...
Kutu ve üzerindeki kart EŞLEŞTİRİLİR yani iki sistem bir hale gelir böylece yayınlar izlenebilir hale gelir.Kartı çıkarıp machinaya taksanız bile ÇALIŞMAZ...

Rower

0
Üye
10 May 2017
6
1
3
2 seneye yakındır sorunsuz şekilde kullanıyordum cihazım bir iki aydır internete bir bağlanıyor bir bağlanmıyor, modeme kabloyla bağlı. Yardımcı olacak benzer sorun yaşayanlar var mı ? Yardımcı olabilir mi ?

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
689
93
ne zamandan beri aratma yaptırmıyordum azersatta dün bütün yayınları sildim cihaza kör tarama yaptırdım o da ne türksat yayınlarınıda buluyor hayırdır dedim kendi kendime acaba yazılımdanmı şimdi iş yerindeyim en son yazılım mart yazılımı var dün yazılım attırdım yazılıma gerek yok dedi cihaz next mini hd machina cihaz..

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
Cihaz şu sıralar sürekli kanal listesini siliyor.Cihazı ses kısma tuşuna bastıktan sonra kapattığım halde bunu yapıyor.flaşdiske tüm bilgileri atıyorum ,silindiğinde tekrar yükleme yapıyorum.