Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina, İlgin bir arıza.

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Arkadaşlar merhaba; İlginç bir sorun var benim Next 2000 HD Minix İnternet Machina da. Cihazı kapattıp açmaya çalıştığım da tutarsız bir şekilde TV ye görüntü vermiyor. Ya bir kaç defa kapatıp açmam gerekiyor yada bir kaç defa enerjisini kesmem gerekiyor. Cihaz İnternete sürekli bağlı ve son yazılım yüklü. Başına gelen fikri olan var mı?:may-beter:

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
oww evet takılı çocuğun çizgi filmleri :) çok mantıksız ama bir o kadar da mantıklı eve gidince heyecanla deneyeceğim sonucu yazarım.

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Sn. nevzatkeles belirttiğiniz gibi cihazda PVR için kullandığım sandisk USB3.0 16gb flash belek takılıydı çıkarttım düzeldi teşekkürler. Anladığım kadarı ile bu cihaz için bir sorun yeni yazılım güncellemesinde çözülebilir umarım.

Ayrıca yeni bir sorun çıktı kumandadan kapatınca tekrar açılmıyor illa ki enerji kesmek gerekiyor sonrasında açılıyor. Beni rahatsız etmeye başladı bu cihaz..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sn. nevzatkeles belirttiğiniz gibi cihazda PVR için kullandığım sandisk USB3.0 16gb flash belek takılıydı çıkarttım düzeldi teşekkürler. Anladığım kadarı ile bu cihaz için bir sorun yeni yazılım güncellemesinde çözülebilir umarım.

Ayrıca yeni bir sorun çıktı kumandadan kapatınca tekrar açılmıyor illa ki enerji kesmek gerekiyor sonrasında açılıyor. Beni rahatsız etmeye başladı bu cihaz..

Arkadaşım bilmem farkındamısınız bu cihazdan yüzlerce kullanıcı forumumuzda var ve siz bu şekilde yazıyorsunuz.! Ne kadar ilginç şeyler yazmaya başladığınızın farkındamısınız acaba.!

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Arkadaşım bilmem farkında mısınız bu cihazdan yüzlerce kullanıcı forumumuzda var ve siz bu şekilde yazıyorsunuz.! Ne kadar ilginç şeyler yazmaya başladığınızın farkındamısınız acaba.!

Sn. Admin Tepki vermişsiniz ancak verdiğiniz tepkiyi anlayamadım? Sorun vardı çözüldü. Teşekkür ettim arkadaşa. Çözümü arkadaş yazdı bende uyguladım ve teyid ettim sağolsun. Yarın öbür gün aynı sorun olduğunda aratan bulacak çözecek sorununu.
Siz neye tepki veriyorsunuz acaba? İlginç şey nedir? Saygısızlık mı yoksa sizin yazdığınız gibi atar yapmak mı eğer forum kurallarına aykırı bir yazım varsa uyarın yada banlayın. Ben size veya kimseye saygısızlık yapmadım sizde bana yapamazsınız! Öncelikle forum kurallarını okuyun lütfen. Saygılarımla.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sn. Admin Tepki vermişsiniz ancak verdiğiniz tepkiyi anlayamadım? Sorun vardı çözüldü. Teşekkür ettim arkadaşa. Çözümü arkadaş yazdı bende uyguladım ve teyid ettim sağolsun. Yarın öbür gün aynı sorun olduğunda aratan bulacak çözecek sorununu.
Siz neye tepki veriyorsunuz acaba? İlginç şey nedir? Saygısızlık mı yoksa sizin yazdığınız gibi atar yapmak mı eğer forum kurallarına aykırı bir yazım varsa uyarın yada banlayın. Ben size veya kimseye saygısızlık yapmadım sizde bana yapamazsınız! Öncelikle forum kurallarını okuyun lütfen. Saygılarımla.

Arkadaşım bilmem farkındamısınız size o şekilde yazmamın nedeni :

Yazınızdır .?

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya

Arkadaşım bilmem farkındamısınız size o şekilde yazmamın nedeni :

Yazınızdır .?

Evet yazımdır. Sorun burada ne bunda onu anlamıyorum?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Evet yazımdır. Sorun burada ne bunda onu anlamıyorum?

Bakınız size şu şekilde ifade etmeye çalışayım bende 2000 HD haricinde ayrıca MACHİNA 3D var.Elimden geldiğince kullanıcılara yardımcı olmaya çalışırım zaten hiç bir yerde hiç bir forumda bu kadar destek verilen bir cihaz bölümüde bulamazsınız.Zaman zaman futursuzca gelip yazarlar afedersiniz pislik atmaya çalışırlar.Ve genelde saldırılarıda çoğu zaman sizin yazmış gibi olduğunuz mesajlara çok benzer.! İşte bu yüzden bende bu tür yazılan mesajlara genellikle ÖNYARGILI yaklaşırım.İşte size bu şekilde yazmamın nedeni budur sanırım ne demek istediğimi anladınız.! Sizde benim yaşadıklarımı yaşasaydınız ne demek istediğimi anlardınız.Neyse madem olay gerçek size yardımcı olmaya çalışalım kumandanın cihaza hükmetmemesi ile ilgili olarak yazacaklarıma lütfen cevap verin.
1.Cihazda şimdi şu an hangi yazılım yüklü.? ( Düzen menüsü Cihaz bilgileri bölümü.)
2.Kumandanın COLOR tuşuna basınca karşınıza gelen ekranda neler görünüyor.?

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Bakınız size şu şekilde ifade etmeye çalışayım bende 2000 HD haricinde ayrıca MACHİNA 3D var.Elimden geldiğince kullanıcılara yardımcı olmaya çalışırım zaten hiç bir yerde hiç bir forumda bu kadar destek verilen bir cihaz bölümüde bulamazsınız.Zaman zaman futursuzca gelip yazarlar afedersiniz pislik atmaya çalışırlar.Ve genelde saldırılarıda çoğu zaman sizin yazmış gibi olduğunuz mesajlara çok benzer.! İşte bu yüzden bende bu tür yazılan mesajlara genellikle ÖNYARGILI yaklaşırım.İşte size bu şekilde yazmamın nedeni budur sanırım ne demek istediğimi anladınız.! Sizde benim yaşadıklarımı yaşasaydınız ne demek istediğimi anlardınız.Neyse madem olay gerçek size yardımcı olmaya çalışalım kumandanın cihaza hükmetmemesi ile ilgili olarak yazacaklarıma lütfen cevap verin.
1.Cihazda şimdi şu an hangi yazılım yüklü.? ( Düzen menüsü Cihaz bilgileri bölümü.)
2.Kumandanın COLOR tuşuna basınca karşınıza gelen ekranda neler görünüyor.?

Cihazın canımı sıkması normal bir şey ancak cihazı kötülemedim marka kötülesem hakaret etsem tamam ancak böyle bir şey yapmadım kendi serzenişimdi. Herneyse önemli değil.

Cihazda yüklü olan yazılım "2017_01_12_v1297_r1572_2000HD" akşam USB'den güncelledim. COLOR Tuşuna akşama eve gidince bakacağım ancak. Bakınca tekrar yazarım.

Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Cihazın canımı sıkması normal bir şey ancak cihazı kötülemedim marka kötülesem hakaret etsem tamam ancak böyle bir şey yapmadım kendi serzenişimdi. Herneyse önemli değil.

Cihazda yüklü olan yazılım "2017_01_12_v1297_r1572_2000HD" akşam USB'den güncelledim. COLOR Tuşuna akşama eve gidince bakacağım ancak. Bakınca tekrar yazarım.

Teşekkürler.

Neyse sanırım ben yanlış anlamışım kusura bakmayın bu yanlış anlama için ÖZÜR DİLERİM ,siz yazın ben yardımcı olmaya çalışırım
...

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Önemli değil. Tekrar merhaba baktım şimdi clor tuşuna basınca TV uyum ayarları çıkmakta. Yazılım versiyonu da 1.297(P1.1.2) yazılı yeterli mi bilgiler acaba?

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
Tabii.

TV sistemi
Panel şekli
Görüntü şekli
Resim çözünürlüğü
Renk ayarları
Ses geçirgenliği
2/D 3/D dönüştürme

Yazmakta

bybelfagor

0
Üye
14 Ara 2016
17
0
1
Trakya
TV sistemi. PAL
Panel şekli 16:9
Görüntü şekli Ekrana sigdir
Resim çözünürlüğü 1080p
Renk ayarları standart
Ses geçirgenliği donanim
2/D 3/D dönüştürme kapalı

Ekran resmi atmaya çalıştım ama mesaj sinirim var tüm herşeyi yazdım umarım yeterli olur

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
TV sistemi. PAL
Panel şekli 16:9
Görüntü şekli Ekrana sigdir
Resim çözünürlüğü 1080p
Renk ayarları standart
Ses geçirgenliği donanim
2/D 3/D dönüştürme kapalı

Ekran resmi atmaya çalıştım ama mesaj sinirim var tüm herşeyi yazdım umarım yeterli olur

1.Evet şimdi oldu o yazmış olduğunuz ayarlardan resim çözünürlüğünü 1080-İ olarak değiştirip hafızaya alınız.!

2.Sonrasında ise DÜZEN menüsünden FABRİKA AYARLARI menüsünü OK leyip içeri girin.!

3.Şifre ekranına 1234 tuşlayın.!

4.Sadece kullanıcı ayarlarını sil yazan bölümü OK leyip resetleyin.( Bu durum sadece kullanıcı ayarlarınızı siler nedir bu ayarlar.1.Bana yazmış olduğunuz bölümdeki ayarlar=Bunları bir tarafa yazın lazım olacaktır reset attıktan sonra aynı şekilde tekrar girip aynı şekilde yapılandırırsınız.2.Favori isimlendirmede sizin yazdığınız ayarlar eski haline gelir=Reset sonrası yeniden istediğiniz gibi yapabilirsiniz.Ayrıca FREE-Share eğer kapalı ise AÇIK konuma gelir zaten normaldede öyle olması gerekir.Vs...
Şimdi bu bölümde yapılan reset olayında cihazdaki yapmış olduğunuz kanal listeniz silinmez+Varsa özel Cccam ve Ip tv ayarlarınız silinmez.

5.Gelelim cihazı internet olayında nasıl kullandığınıza bu tür sorunlar genelde tüm bunları yaptıktan sonra hala devam ediyorsa,o zaman cihazın net bağlantısında sıkıntı var demektir.Bilemiyorum KABLOLU mu yoksa WİFİ mi kullanıyorsunuz o bağlantıların tekrar gözden geçirilmesinde fayda vardır.

6.Siz yazdıklarımı bir uygulayın sonucu paylaşırsınız...