Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina yeni yazılım verilecek mi?

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Arkadaşlar hatırlarız ki Next Machina 3D Süper cihazına sık arlıklarla yazılımlar verilirdi,yaklaşık 3 aydır yazılım verilmiyor.Machinaya verilen destek bitiyormu..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar hatırlarız ki Next Machina 3D Süper cihazına sık arlıklarla yazılımlar verilirdi,yaklaşık 3 aydır yazılım verilmiyor.Machinaya verilen destek bitiyormu..

Sevgili kardeşim bu sonuca nerden vardınız acaba cihazda çalışmayan bir eksiklikmi söz konusu yoksa.!

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
cihaz gayet güzel calışıyor sadece mod bölümü güncellenmiyor o kadar gayet güzel makine 4 k cıksa hemen alacam ama cıkmayacakmış machina 3hd ile sanırım

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Sevgili kardeşim bu sonuca nerden vardınız acaba cihazda çalışmayan bir eksiklikmi söz konusu yoksa.!

Üstad sadece meraktan sordum amacım cihazda eksiklik bulmak değildi,önceden verilen yazılım zamanlamalarına bakıldığında aradan 3 ay geçtiği görülmüyor.Kaldıki üretimi bitmiş stokları neredeyse tüketmiş belkide bir daha üretilmeyecek bir cihaz için devrim yaratacak yazılımlarda beklemiyoruz.Böyle bir soru sorduk diye kabahatli olmakda istemeyiz zira öyle değerlendirilecekse bu platforma bundan böyle soru sormamak uygun olur kanaatindeyim.

Saygılarımla

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Üstad sadece meraktan sordum amacım cihazda eksiklik bulmak değildi,önceden verilen yazılım zamanlamalarına bakıldığında aradan 3 ay geçtiği görülmüyor.Kaldıki üretimi bitmiş stokları neredeyse tüketmiş belkide bir daha üretilmeyecek bir cihaz için devrim yaratacak yazılımlarda beklemiyoruz.Böyle bir soru sorduk diye kabahatli olmakda istemeyiz zira öyle değerlendirilecekse bu platforma bundan böyle soru sormamak uygun olur kanaatindeyim.

Saygılarımla

Maalesef beni yanlış anlamışınız ben size o mesajımı yazarken amacım bu şekilde size mesaj yazdırmak değildi.Machina serileri piyasaya çıkalı nerdeyse 4 yıl civarı oldu sanırsam aklımda yanlış kalmadı ise.Bu geçen süre zarfında yazılımlarla bir dünya ek ilave yapıldı ve size şunu açıkça belirtmek isterimki,bu seri next firmasının AMİRAL GEMİSİDİR.Şu anda piyasaya baktığınızda piyasadaki yerini nerede olduğu aşikardır,DOKTOR üstat ile Kasım ayında başbaşa yaptığım görüşme sonucunda bu durumu dile getirmiştim.Kendisi ne gerekiyorsa yapıldığını ve eğer geliştirmeye açık ne lazım olursa yazılım desteğinin devam edeceğini söylemişti.Şimdide demekki lazım olan bir şey yokki o geçen zaman zarfında yazılım verilmedi,bakınız bu seriler ilklere vesile olmuştur POWERVU olsun TANDBERG olsun ilk olarak MACHİNA serilerine gelmiştir.Herhalde bunları yazmam bu seriye ne kadar önem verildiğinin kanıtı olsa gerek sevgili kardeşim.! Bakınız bundan sonrada gereken bir şey olursa yine ilk olarak bu serilere geleceğinden hiç şüpheniz olmasın.Ama siz ister yazarsınız ister yazmazsınız o tamamen sizin bileceğiniz bir iştir.SEVGİLER...

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
28.11.2016 tarihli en son yazılım her yönüyle mükemmel dir bilhassa görüntü kalitesi zirve yapmıştır kendi düşüncem olarak bir çoğumuzun beklentisi olan 4k yayın kalitesine çok ama çok yakındır üstelik mevcut imkanlarla belgesel alanda bir çok kanal seyrettirildi ama bizler bunu biraz sulandırarak bir takım yayıncıları uyandırdık arkadaşlar eğer beklentimiz bize verilen bazı hizmetler ile sadece belgesel seyretmek ise şimdilik trt belgesel yeter hem şifresi hemde hd yayın. arkadaşlarımızın kendine has bazı beklentileri olabilir saygı duyarım şahsi görüşüm şu an itibariyle machina 3d nin yeni bir yazılıma ihtiyacı yok şüphesiz ustalarımıza saygı duymalıyız ve onları incitecek gereksiz yazılarla üzmeyelim.hiç kimsenin fedaisi değilim görüşlerim tamamen kendime aittir saygılarımla.

zoro

0
Üye
11 Şub 2015
68
0
6
vodlardaki fimler 6 aydır beri güncellenmemiş güncelleme neden gelmiyor hep aynı filmler yeni yazılımda bu epg ye çözüm bekliyoruz aslında bir çok eksik daha var iptv de ki kanallar arası düzenleme gelmesi ip tv kanallarına epg gelmesi gibi

mhaluksen

0
Üye
28 Ağu 2013
108
19
18
58
ADANA/POZANTI
Arkadaşlar eksik deyince ben de national geografic,animal planet gibi belgesel kanallar (tr sesli dahil ) ve VOD lar ben de çalışmıyor. Acaba genelde mi yoksa ben de mi sorun?

Son düzenleme:

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Her uydu taramada yeni kanallar geliyor ama artık olmayan kanallar da yerinde duruyor.
Tek yol, uydu seçiminde uydu kanallarını silip uyduyu baştan taramak
ama motorlu kullanan arkadaşlar bunu yapınca uydu pozisyonu yeniden numaralanıyor.
Öyle bir an geliyor ki, pozisyonerin 100 uyduluk hafızası 60 uyduya yetmez oluyor.
Motor ayarlarında uyduya pozisyon numarası vermek eklenemez mi?

selam_24

0
Üye
24 Kas 2016
4
0
1
Çift tunerli cihazım sık sık yeniden başlıyor ayrıca gün içinde birkaç defa donuyor ve kumandayla müdahale edilemiyor,birkaç defa yeni yazılımı internet üzerinden yükleme me rağmen sorun devam ediyor.Sorun nerdedir ve bir çözümü varmıdır arkadaşlar.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Çift tunerli cihazım sık sık yeniden başlıyor ayrıca gün içinde birkaç defa donuyor ve kumandayla müdahale edilemiyor,birkaç defa yeni yazılımı internet üzerinden yükleme me rağmen sorun devam ediyor.Sorun nerdedir ve bir çözümü varmıdır arkadaşlar.

8/8/2017 yazılımını yükle bir önceki oluyor free server yoktur bu yazılımda oda olmazsa daha eski yazılımı yükle yeni verilene sorunlar giderilene kadar ben 8/8 olan yazılımı kullanıyorum