Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TiViBU sorunları...

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
selama arkadaşlr 23.02.2017 tarihinde tvbu aldım ama ne yazıkki sorunlarım bir turlu bitmiyor?
neden mi benim eve 8 bit hız geliyor oysa 16 bit hızında limitsiz internet var ama ancak 8 bit geliyor .
tvbu cihazında kanal seyrederken mozaiklenmeler oluyor resimde kırılmalar oluyor telekomla irtibata geçtim gelip kontrol ettiler 8megabitten fazlası olmuyor dediler kablo degiştim neler yaptımsa olmuyor ne yapmam gerek.
bunun için evmi degiştirecem yoksa tvbu dan mı vaz geçecem 2 yıllık internet tvbu paket 66 lira anlaştım.
bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirin.
biraz uzun oldu ama lutfen okuyun.
tşl.ler.
sevgilerimle...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim yapılabilecek hiçbir şey yok yapabilecegin tek şey abonelik iptali !!fakat cayan taraf sen olma tivibu müşteri hizmetlerini ara (aynı zamanda e posta at)''anlaşma taahhüdündeki şartların teminini iste yani 16 mbit sana alt yapı yetersiz şu bu diyecekler sende ozaman ben bu hizmeti veremeyeceginiz için bırakacagım anlaşmayı iptal edin de varsa seni o bölgede özel operatorlerin santralına aktarırlar yoksa 8 mbit üzerinden sen istersen yenilerler bu arada (baglı bulundugun bölgedeki ttelekom santralında çalışan varsa santrallarında özel operatorler için ayrı giriş varmı yokmu ögren varsa ki vardır hizmeti 16mbit olarak vermesini iste Tib e şikayetde bulun o şikayetide tivibuya attıgın e postaya yapıştır.

NOT : Bu tür sorunla karşılaşmamak için abonelik işlemlerine hemen başlamayın. Yerel operatörden(Ttelekom dan baglı bulundugunuz alanın alt yapısını sorgulayın fibermi , bakır kablomu,aktarıcı santralmı veri hızını ögrenin Amaçları pirime dayalı özel operatörlerin pazarlamacıları lafla 8 mbit 16 diyerek satarlar 24 aylık anlaşmayı yaptıktan sonrada araki bulasın.bazanda tam tersi gelir modem yetersiz kalır modem hızla orantılı olmalıdır .

Son düzenleme:

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
merhabalar;
16 mbps üye olmuşsun fakat eve 8 mbps hız geliyor. keşke abone olmadan önce ölçümleri yaptırsaydın neyse olan olmuş.
kablo değiştirmeden önce başka internet kullanan komşularınızın bağlantı hızlarına bakıp o şekilde hareket edebilirdiniz. çünkü mahalleden geçen hat eğer 8 mbps çekiyorsa apartman içi hattınızı değiştirseniz bile sonucu değiştirmeyecektir önemli olan bulunduğunuz mahalli konumun kaç mbps hızı desteklediğidir. 16 mbps üye olduğunuzda sokağınızdan binanıza gelen hattın 8 mbps olduğunda yüksek hızları desteklemeyecektir ve zaman zaman kopma sorunları olabilir. Muhtemelen sizin tivibu da bu sorundan dolayı kesintiler karlanma yapıyor olabilir.
kendi görüşüm 8 mbps tivibu için uygun değildir. çünkü tivibu hd yayın alışlarda daha fazla mbps akışı isteyeceği için donmalar kasılmalar olacaktır.
Kabahat abonelerine düzgün hizmet veremeyen servis sağlayıcıdadır aslında herneyse. turk telekom bulunduğunuz mahalli konumun hattını yenileyene kadar malesef bu sorun devam edecektir.

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
her ikinizede çok tşk.ler arkadaşlar dediginiz gibi.
telekomla şahsen goruştum dedikleri tamda sizin dediginiz gibi alt yaı zayıf bizim sokakta yeni dolap yaptılar ve bu dolaba aktarma olmadı
ben interneti 16 senedir kullanıyorum 03.03.2017 de kontratı yeniledim oncedende 8 bit geliyordu ama yalın oldugu için 64 lira veriyordum dedimki en azından 66 liraya tvibu da alayım iyide oldu ama malesef bu sorunlar çıktı iptal ettirsem internetsiz kalacagım internet alsam fiat yuksek
itiraz etsem ne ile bakacagım cep ilede olmuyur .
ya evi degiştirecem yada boyle idare edecem
cevaplarınız için ayrı ayrı tşk.ler ederim.

sevgilerimle...