Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT Delikli Çanak Anten

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Rüzgardan ve yağıştan etkilenmemesi için delikli anten almak istiyorum. Next Delikli Çanak Anten kullanan var mı? Sizce nasıl bir ürün kalite açısından? Aklımda 3 marka var NEXT, BAFF ve SAB

EE_17231741.jpg

601_kucuk.jpg

726_hg.jpg

NEXT, BAFF, SAB bu 3 markanın delikli antenlerinden malzeme kalitesi ve verimlilik açısından hangisi öne çıkmaktadır? Yada sizin kullandığınız ve beğendiğiniz başka bir ürün var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Rüzgardan ve yağıştan etkilenmemesi için delikli anten almak istiyorum. Next Delikli Çanak Anten kullanan var mı? Sizce nasıl bir ürün kalite açısından? Aklımda 3 marka var NEXT, BAFF ve SAB

EE_17231741.jpg

601_kucuk.jpg

726_hg.jpg

NEXT, BAFF, SAB bu 3 markanın delikli antenlerinden malzeme kalitesi ve verimlilik açısından hangisi öne çıkmaktadır? Yada sizin kullandığınız ve beğendiğiniz başka bir ürün var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sevgili kardeşim bir uyducu olarak size bu tür çanak almanızı tavsiye etmiyorum.! Alacaksanız GES markalı NORMAL offset olanlardan alabilirsiniz...

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Sevgili kardeşim bir uyducu olarak size bu tür çanak almanızı tavsiye etmiyorum.! Alacaksanız GES markalı NORMAL offset olanlardan alabilirsiniz...

Sinyal seviyesini mi düşürür bu delikli çanaklar? Neden tavsiye etmiyorsunuz? Ben rüzgardan etkilenip sinyal seviyesi düşmesin diye bu delikli çanaklardan düşünüyordum. GES dediğiniz bir çanak türü mü yoksa çanağın marka adı mı? Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sinyal seviyesini mi düşürür bu delikli çanaklar? Neden tavsiye etmiyorsunuz? Ben rüzgardan etkilenip sinyal seviyesi düşmesin diye bu delikli çanaklardan düşünüyordum. GES dediğiniz bir çanak türü mü yoksa çanağın marka adı mı? Teşekkürler.

Şimdi bakınız yazdığım gibi ben PROFESYONEL bir uyducu olarak hiç kimseye tavsiye etmem,ayrıca mesleki hayatımda hiç kimseyede alıp montaj yapmadım.! Siz hiç o çanakları yakından inceleyip nasıl olduklarını gördünüzmü.? Zaten bir kere yakından görseniz ne demek istediğimi anlarsınız,en iyisini istiyorsanız GES üretimi çanak alın sağlam bir montaj yapın yada iyi bir ustaya yaptırın sonrada keyfinize bakın.!

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Şimdi bakınız yazdığım gibi ben PROFESYONEL bir uyducu olarak hiç kimseye tavsiye etmem,ayrıca mesleki hayatımda hiç kimseyede alıp montaj yapmadım.! Siz hiç o çanakları yakından inceleyip nasıl olduklarını gördünüzmü.? Zaten bir kere yakından görseniz ne demek istediğimi anlarsınız,en iyisini istiyorsanız GES üretimi çanak alın sağlam bir montaj yapın yada iyi bir ustaya yaptırın sonrada keyfinize bakın.!

Tamam. GES dediğiniz çanak anten bu resimdeki GESSAT mıdır?

230_buyuk.jpg

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Tamam. GES dediğiniz çanak anten bu resimdeki GESSAT mıdır?

230_buyuk.jpg

Evet aynen işte budur yalnız orijinal ürünlerde muhakkak GES markasının ürününün olduğuna dikkat ediniz.! Yoksa adamlar NEXT-NEXTSTAR ismini bile beş para etmez saçlara basıp satıyorlar.! Bu tür ürünleri alırken özellikle NEXTSTAR ürünlerinin RESMİ satıcılarından almaya dikkat ediniz... ÖRN:Nextburada.com

Son düzenleme:

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Evet aynen işte budur yalnız orijinal ürünlerde muhakkak GES markasının ürününün olduğuna dikkat ediniz.! Yoksa adamlar NEXT-NEXTSTAR ismini bile beş para etmez saçlara basıp satıyorlar.! Bu tür ürünleri alırken özellikle NEXTSTAR ürünlerinin RESMİ satıcılarından almaya dikkat ediniz... ÖRN:Nextburada.com

GESSAT; NEXTSTAR'ın mı? Bir de GESSAT NEXTSTAR çanak antenden malzeme açısından daha mı iyi? Yani aşağıdaki 2 anten arasında kalite farkı var mıdır?
next_nextstar_offset_canak_anten3.jpg

b_2012620133041890.jpg

Son düzenleme:

mhaluksen

0
Üye
28 Ağu 2013
108
19
18
58
ADANA/POZANTI
Haydar üstat verdiğin bilgiler için teşekkürler,
peki ben iki şey soracağım;
1- Bu antenlerin 95 cm lik mi yoksa 120 cm.lik arasında sinyal kalitesi olarak ne fark var, Tabi ki 120 lik diyeceksiniz belki de sinyalde artma oluyor mu?
2- Bu çanaklara bir de 4 çıkışlı lnb (100-TL ye kadar) ne önerirsiniz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
GESSAT; NEXTSTAR'ın mı? Bir de GESSAT NEXTSTAR çanak antenden malzeme açısından daha mı iyi? Yani aşağıdaki 2 anten arasında kalite farkı var mıdır?
next_nextstar_offset_canak_anten3.jpg

b_2012620133041890.jpg

Sevgili kardeşim tekrar yazayım burada önemli olan GES firması üretimi olmasıdır.! Çanak üzerinde NEXT-STAR yada GES yazmış bir önemi yok...

Haydar üstat verdiğin bilgiler için teşekkürler,
peki ben iki şey soracağım;
1- Bu antenlerin 95 cm lik mi yoksa 120 cm.lik arasında sinyal kalitesi olarak ne fark var, Tabi ki 120 lik diyeceksiniz belki de sinyalde artma oluyor mu?
2- Bu çanaklara bir de 4 çıkışlı lnb (100-TL ye kadar) ne önerirsiniz.

Haluk bey selamlar iki tane soru sormuşsunuz bende yine aynı şekilde cevap vermeyi uygun gördüm...

1.Çanak çapı bazı uyduların kapsama alanı için gerekli olabilir.! Hani yoksa zaten izlenebilen normal bir uydu için kalkıpta çanak çapı büyük bunu takayım demek GEREKSİZ para harcamaktan başka bir şey değildir.İnanın 95 cm ile 120 lik anten sinyal kalitesinde en hassas frekansta bile taş çatlasa 3 puan fark eder.Yani şöyle ifade etmeye çalışayım.Diyelim TÜRKSAT uydusunda 11053 H 8000 parametresindeki Habertürk SD frekans 95 likte 100/85 ise diğerinde bu 100/88 olur.Yani durum bu şekilde değerlendirilebilir fakat bu yazdığım normal uydu alımı için geçerlidir,eğer sınyali sınırda kalan yerlerde olanlar varsa işte o zaman durum fark edebilir.Hiç gelmeyen sinyal en azından az yada orta kalitede gelebilir ama hiç bir zaman tam verim alınamaz...
2.Diğer sorunuzun cevabına gelince size önerebileceğim 4 lü lnb çeşidini ise AŞAĞIDAKİ linkte bulabilirsiniz...

http://www.nextburada.com/next-ye-999-quad--4-lu--gold-lnbf

vasabi

0
Üye
4 Ocak 2016
39
0
6
ben yaklaşık bir yıldır BAFF 95 delikli çanağımı motorlu olarak kullanıyorum eğer çok rüzgarlı bir bölgede iseniz tavsiye ederim faydasını gördüm ben sinyal konusunda şunu söylemek isterim çok çok aşırı bir fark yok karar sizin

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
ben yaklaşık bir yıldır BAFF 95 delikli çanağımı motorlu olarak kullanıyorum eğer çok rüzgarlı bir bölgede iseniz tavsiye ederim faydasını gördüm ben sinyal konusunda şunu söylemek isterim çok çok aşırı bir fark yok karar sizin

Evet bende rüzgarlı bölgelerde işe yarayacağını duymuştum ancak dün forumdan profesyonel bir uyducu abimiz tavsiye etmedi. Vallahi benimde kafam karıştı şuan.

vasabi

0
Üye
4 Ocak 2016
39
0
6
Ben bir yıldır kullanıyorum montajını da kendim yaptım iyi bir ayar da yaptım diseg motorum next marka ikisi bir yıla yakındır sorunsun bir yada iki kere sinyal bozulması yaşadım oda çok rüzgar estiğinde ançak rüzgar eseceğini hissettimmi motoru rüzgara karşı ayarlıyorum bozulmuyor kendimce bir çözüm buldum böyle bilemiyorum belki sizde tama tersi olur denemek lazım

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta

Haydar ustam tavsiyeniz üzerine GESSAT Çanak Antenlerini araştırdım. Size çok hak verdim. Gerçekten de sağlam anten olarak GESSAT öneriyorlar, tıpkı sizin önerdiğiniz gibi. Size bu sebeple teşekkür ederim. Ancak sizin de bahsettiğiniz üzere GESSAT Antenlerin sahteleri piyasada yaygınmış. Acaba orijinal GESSAT anteni nereden alabilirim? http://www.nextburada.com sitesinde GESSAT Anten bulamadım. Bana bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Size ikinci bir sorumda; ben mevcut çanağımda multifeed (sirus aparatı) ile Hellassat + Turksat + Intelsat 12/904 + Azerspace uydularını için lnbler var. Bu saydığım uydulardan sadece Hellassatı izleyemiyorum (Yer Isparta). Ancak çanağı sola döndürdüğümde Hellassat çekiyor ama bu sefer diğerleri çekmiyor. Hellassatı ve diğer uydular (Türksat + Interlsat 12 + Azerspace) ile izlememin bir imkanı yok mudur? GESSAT'ın en az kaç cm'lik çanağını almam gerek izlemem için? Teşekkürler.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar ustam tavsiyeniz üzerine GESSAT Çanak Antenlerini araştırdım. Size çok hak verdim. Gerçekten de sağlam anten olarak GESSAT öneriyorlar, tıpkı sizin önerdiğiniz gibi. Size bu sebeple teşekkür ederim. Ancak sizin de bahsettiğiniz üzere GESSAT Antenlerin sahteleri piyasada yaygınmış. Acaba orijinal GESSAT anteni nereden alabilirim? http://www.nextburada.com sitesinde GESSAT Anten bulamadım. Bana bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Size ikinci bir sorumda; ben mevcut çanağımda multifeed (sirus aparatı) ile Hellassat + Turksat + Intelsat 12/904 + Azerspace uydularını için lnbler var. Bu saydığım uydulardan sadece Hellassatı izleyemiyorum (Yer Isparta). Ancak çanağı sola döndürdüğümde Hellassat çekiyor ama bu sefer diğerleri çekmiyor. Hellassatı ve diğer uydular (Türksat + Interlsat 12 + Azerspace) ile izlememin bir imkanı yok mudur? GESSAT'ın en az kaç cm'lik çanağını almam gerek izlemem için? Teşekkürler.

Merhabalar kardeşim ben size boşuna boşuna PROFESYONEL uyducuyum demedim.! Ben bu işi 1993 yılından beridir yapıyorum yıllardan beridir bilgi birikimleri yaptık durduk.Şimdi gelelim sorularınızın cevaplarına...
1.Aşağıdaki linkte GES olmasa bile yine aynı üretim olan ama üzerine NEXT damgası vurulan bir çanak bulabilirsiniz.! İllede emin olmak isterseniz telefon açar sorarsınız ges üretimi çanak olup olmadığına...
http://www.nextburada.com/next-90-cm---0.6-mm-offset-canak-anten
2.Evet şimdi buraya çok dikkat diyorum sizin mevcut çanağınızdan Hellassatı izleyememenizin nedeni çanak çapı değil ( 90 lık kabul ediyorum.) Türksat merkezli çanakta Hellassat ile arasında 3*olmasıdır.Evet eğer aşağıdaki linkte bulunan lnb den alırsanız vede getirip Türksat lnb sinin hemen SAĞINA ( Çanağa karşıdan bakıldığında.) bitiştirip lnb konumuna göre sabitlerseniz olay hallolmuş olur...

http://www.karabalikelektronik.com/u/169/next-ye-622-a-lnb-slim-ince-
NOT:Lnb budur ama siz yinede internette arayın daha ucuza bulabilirsiniz belki.

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta

Merhabalar kardeşim ben size boşuna boşuna PROFESYONEL uyducuyum demedim.! Ben bu işi 1993 yılından beridir yapıyorum yıllardan beridir bilgi birikimleri yaptık durduk.Şimdi gelelim sorularınızın cevaplarına...
1.Aşağıdaki linkte GES olmasa bile yine aynı üretim olan ama üzerine NEXT damgası vurulan bir çanak bulabilirsiniz.! İllede emin olmak isterseniz telefon açar sorarsınız ges üretimi çanak olup olmadığına...
http://www.nextburada.com/next-90-cm---0.6-mm-offset-canak-anten
2.Evet şimdi buraya çok dikkat diyorum sizin mevcut çanağınızdan Hellassatı izleyememenizin nedeni çanak çapı değil ( 90 lık kabul ediyorum.) Türksat merkezli çanakta Hellassat ile arasında 3*olmasıdır.Evet eğer aşağıdaki linkte bulunan lnb den alırsanız vede getirip Türksat lnb sinin hemen SAĞINA ( Çanağa karşıdan bakıldığında.) bitiştirip lnb konumuna göre sabitlerseniz olay hallolmuş olur...

http://www.karabalikelektronik.com/u/169/next-ye-622-a-lnb-slim-ince-
NOT:Lnb budur ama siz yinede internette arayın daha ucuza bulabilirsiniz belki.

Haydar ustam, peki bu Next YE 622 A LNB (Slim-İnce)'yi tutan aparat farklı mıdır? Yoksa normal LNB tutan aparat bunu da tutar mı?