Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Master Kod & Emu Açma

makarabulut

0
Üye
12 Kas 2011
3
1
3
Sayın admin.
Emunun ve yazılım editörünün kullanımı nasıldır? Ve ne işe yarar?
Aileye yeni katılan birisiyim. Konular hakkında hiç bilgim yok.
Araştırmadan, satıcının tavsiyesi ile aldım cihazı..
Cevap verirseniz çok sevinirim.. Saygılar....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Sayın admin.
Emunun ve yazılım editörünün kullanımı nasıldır? Ve ne işe yarar?
Aileye yeni katılan birisiyim. Konular hakkında hiç bilgim yok.
Araştırmadan, satıcının tavsiyesi ile aldım cihazı..
Cevap verirseniz çok sevinirim.. Saygılar....

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz ve Next cihazınız hayırlı olsun :)

Emu : public olmuş yani şifreleri bilinir hale gelmiş olan sifreli yayinlarin, modüle ihtiyac olmadan izlenebilmesini saglayan ve receiver’a yuklenen yazılımlardir. modüllerin yapacağı işlemi emu yazılımları sayesinde, receiver’lar kendileri yaparlar.cihazın içindeki bazı kodlar ile normalde izleyemediğimiz şifreli kanalların izlenebilme özelliğiniz aktif edilmesi diye özetleyebiliriz.Emuyu aktif ettiğinizde uydularda şifreleri bilinen kanalların çözülmesini sağlayacak,kanallara ait anahtarların (kéylerin) girilmesini sağlayan bölümleri aktif etmiş olursunuz ve bu bölümlerden ilgili kanalların kéylerini girip izleyebilir yada hazırlanmış olan emu kéy dosyalarını cihazınıza usb bellek ile yükleyip bu kanalların seyredilmesini sağlayabilirsiniz...

Yazılım editörü ise ; cihazınızın yazılımlarını yüklemenize yarayan yollardan birisidir.yazılımlarınızı cihazınıza -Usb bellek ile - Uydu üzerinden güncelleme yaparak ve PC yardımı ile yazılım editörleri ile yapabilirsiniz, yazılım editörleri ile yazılım atma ihtiyacı genellikle cihazın açılmadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir,editör ile yazılım atmak için PC ve RS232 Kablosu dediğimiz veri aktarma da kablosu gerekmektedir.

Kolay gelsin.

makarabulut

0
Üye
12 Kas 2011
3
1
3
Teşekkür ederim...

Konuyu araştırdıkça bilgim artıyor. Cevabını bulamadığım soruları da, ihtiyaç oldukça sormak isterim...

Saygılar..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız tabi ki...

Kolay gelsin.

nula34

0
Üye
27 Kas 2011
2
0
1
selam arkadaşlar ya ben biss key giricem ancak şifre girişi için yer bulamadım uyduda yardımcı olabilir misiniz acaba ??

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
selam arkadaşlar ya ben biss key giricem ancak şifre girişi için yer bulamadım uyduda yardımcı olabilir misiniz acaba ??

Menü -sistem ayarları - Tv sistemi bölümüne girip kumandadan 0000 tuşladığınız da alt kısımda düzenle bölümü çıkacaktır bu şekilde emu aktif olmuş olur, kırmızı tuşa basıp bu bölümden elle biss kéy girme işlemini yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

nula34

0
Üye
27 Kas 2011
2
0
1
ben bunu denedim fakat ekranda hiçbir değişiklik olmuyor acaba ben mi yanlış yapıyorum resimli anlatımı mevcut mudur sizde ???

erkek79

0
Üye
9 Şub 2012
2
0
1
next 18000 hd cx uydum var ntv spor şifre girince izleyemiyorum yazılım aralık tarihli güncel. yardımcı olur musunuz?

ilker29

0
Üye
6 Mar 2012
4
0
1
selam

Master Kod: 3329
Emu Açma: Menü > TV Sistemi > 0000

sayın admin cihazımı 1,5 ay önce aldım ve cihazı tanımaya çalışıyorum
master kod nedir?
ne işe yarar?
son zamanlarda türksatta bulunan rustavi tv, eltr tv, gibi bazı kanallar akşamları şifreli yayına girmeye başladı acaba cihaz bu kanalların şifresini çözebilirmi? ben cihazdan TV SİSTEMİNİ açıp 0000 tuşluyorum fakat cihaz şifreyi çözmüyor.
saygılar.
:confused:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,831
392
113
İstanbul
www.next.web.tr
sayın admin cihazımı 1,5 ay önce aldım ve cihazı tanımaya çalışıyorum
master kod nedir?
ne işe yarar?
son zamanlarda türksatta bulunan rustavi tv, eltr tv, gibi bazı kanallar akşamları şifreli yayına girmeye başladı acaba cihaz bu kanalların şifresini çözebilirmi? ben cihazdan TV SİSTEMİNİ açıp 0000 tuşluyorum fakat cihaz şifreyi çözmüyor.
saygılar.
:confused:

Master Kod cihazınıza özel girebileceğiniz çocuk kilididir.
Menüyü kilitleyebilir veya kanallara şifre koyabilirsiniz.
Master kod şifrenizi unuttuğunuzda girebileceğiniz fabrikasyon kodudur.

Menü / TV Sistemi / 0000 tuşladığınızda altta kırmızı nokta ve yanında düzenle yazan bir menü belirir.
2. kez aynı işlemi yaparsanız sistem kapanır.

Güncel keyleri ve kanal listeniz güncel tutarsanız Türksat üzerinde Biss şifreli kanalları izleyebilirsiniz.

Güncel keylere buradan ulaşabilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=117

x_carizma_x

0
Üye
9 May 2012
5
0
1
Merhaba;
Ben sitenize yeni üye oldum.Yeni almış olduğum YE-18000 CX HD cihazımın hotbird yayınlarını seyredemiyorum.(Şifreli yayınları).Güncel olan dosyaları sitenizden indirdim.Yazdığınız her şeyi yaptım fakat açılmıyor açılmıyor açılmıyor.:) Dünden beri sinir oldum.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Merhaba;
Ben sitenize yeni üye oldum.Yeni almış olduğum YE-18000 CX HD cihazımın hotbird yayınlarını seyredemiyorum.(Şifreli yayınları).Güncel olan dosyaları sitenizden indirdim.Yazdığınız her şeyi yaptım fakat açılmıyor açılmıyor açılmıyor.:) Dünden beri sinir oldum.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Hotbird uydusunda EMU ile seyredebileceğiniz fazla kanal yok Rai Kanalları - TV Globo - Mezzo Tv kanalları sadece,sizin cihazınıza F-Share yazılımı henüz verilmedi...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Yani açıkçası o cihazı at duvara:) neyse yardımarın ıcın tesekkur ederım.

Ne alaka... Tüm cihazlarda EMU ile izlenim devri geçmekte artık... sadece bu cihaza özel bir durum değil,tüm cihazlarda EMU ile izlenebilen kanallar aynıdır,onlarda da izlenememektedir ,devir card sharing devri....

ekonometrist

0
Üye
24 May 2012
3
0
1
Hotbird uydusunda EMU ile seyredebileceğiniz fazla kanal yok Rai Kanalları - TV Globo - Mezzo Tv kanalları sadece,sizin cihazınıza F-Share yazılımı henüz verilmedi...[/QUOTE]

Ne alaka... Tüm cihazlarda EMU ile izlenim devri geçmekte artık... sadece bu cihaza özel bir durum değil,tüm cihazlarda EMU ile izlenebilen kanallar aynıdır,onlarda da izlenememektedir ,devir card sharing devri....

merhabalar bende 2 gün önce yukarıdaki arkadaş gibi next ye 18000 hd uydu alıcısı almıştım ii diye ve de usb den de emular biss ler yüklenerek tüm kanalları izleyebilirim diye ama sizin bu dediklerinizi okuyunca birden kafam karıştı...

şimdi öncelikle yukarıdaki ifadelerden "F-Share yazılımı" ile " card sharing devri" terimlerini merak ettim...tam olarak nedir bu f-share yazılımı yada card sharing devri?
bunlar nasıl gerçeklşeiyor yada hangi uydu alıcısı receiver larında geçerlidir?veya bizim 18000hd lerde yokmudur?
yoksa da olacak mıdır?
cahillik böyle birşey herşeyi soruyor insan öğrenmek için:)

son olarak başka konu başlığında da sormuştum ama yine de burdan tekrarlamak istiyorum

tek çanaklı turksat uydusu olan birisi bu emu ları key leri yüklediğinde discovery channel animal planet gibi kanalları izleyemez mi?

Memo®ist

0
Özel Üye
13 Ara 2011
22
6
3
1- sadece türksatta ait biss şifreleme kanallarını izleyebilirsin

2-F-share bedava olan serverlerden card paylaşımı yapmaktır

3-card sharing ise belirli bir ücret karşılığı ilagal olarak izlenebilmekte bunun için internet ve enternet girişli bir uydu alıcısı olması gerekiyor

4-Türksattaki animal planet discovery channel izlenebilmesi için yasal Dsmart dekoder almanız gerekir
oysaki card sharing yaparsanız daha çok belgesele sahip olabilirsiniz yani spor belgesel sinema adult v.s v.s

saygılar..