Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MİNİX HD Teknik Özellikleri

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
GENEL BİLGİLER

-Next Minix HD, boyutlarının küçüklüğüne rağmen, onlarca teknolojik içeriğe sahip patentli HD & SD dijital uydu alıcısıdır. Portatiftir, cepte kolayca taşınacak kadar küçüktür. (boy: 10.7 cm, genişlik: 6.8 cm, derinlik: 1.8 cm)
-HDMI girişli HD READY, HD, FULL HD, 3D panelli LCD/PLAZMA/LED TVlerde ve PROJEKSİYON vb. kullanmak için tasarlanmıştır. 3D destekli TVlerle uyumludur.
-Alüminyum kasası şık bir görünüm sağlarken; elastik özel tasarım HDMI kablo bağlantısıyla, yüksek hızdaki veri transferlerinde, oluşabilecek dış manyetik kirlilikten etkilenmez.
-1920×1080, 1280×720, 720×480, 1080i HD çözünürlük destekleri haricinde extra 1080p Full HD (menüsünden seçilebilir) desteği sunar, geleceğin teknolojisini tv arkasına gizler.
-SD-HD-MPEG4 (DVB-S/DVB-S2) uydu kanallarını her mekanda net ve sorunsuz izlettirir.
-Ethernet (LAN) girişlidir. Internet ortamındaki birçok özel uygulamayı destekler(RSS haber,Hava durumu,kullanıcı sorumluluğunda ve temini durumunda özel alanlara bağlanabilme.)

-1 kart okuyucu girişe (CX) sahiptir. Satın alabileceğiniz (kartı ayrı satılan) birçok şifreli yayın abonelik kartıyla uyumludur.
-USB girişi ile TVnizde film, müzik dinleme imkanı sağlar. Fotoğrafları TVde gösterir, slayt show yaparken müzik dinleme olanağı sağlar. MP3, JPEG, AVI, MKV, MP4, MOV, DAT, VOB, TS
-Kayıt özelliğiyle kanalları kaydeder (USB PVR), saklar, tekrar izlettirir. Canlı yayını durdurur, kaldığınız yerden devam ettirir.
-Kayıt ve harici diskten gösterim için gerek USB bellek, gerek USB bağlantılı HDDleri destekler. Bu sayede kayıt arşivinizi dilediğinizce genişletebilirsiniz.
-Kanal geçişleri çok hızlıdır. Binlerce kanal içinde rahat ve hızlı zap yapmanızı kolaylaştırır. 8000 kanal hafıza kapasitesi ile tüm dünyayı parmaklarınızın ucuna kadar getirir.
-Mühendisliğin sınırlarını zorlayan, benzerlerinden ayıran gelişmiş teknolojisi, patentli tasarımı ve Türkiyeye özel yazılımıyla benzersizdir.
-Normal uydu alıcıları gibi görüntü kirliliği yapmaz, TV arkasına gizlenebilir, çirkin kablo bağlantılarına kesin çözümdür. (kumanda alıcı gözü portatiftir; -dilediğiniz yere sabitleyebilirsiniz). Uydu alıcısını değil, uydu yayınlarını izlemek isteyen titiz kullanıcılar için dizayn edilmiş, evinizin en gizli ama en sık kullanacağınız cihazıdır.
-Kullanıcı programlı 8 kayıt zamanlayıcısı ve EPG rezerv özelliğiyle siz evde olmasanızda otomatik kayıt yapar.
-Çok fonksiyonlu ve uzun menzilli uzaktan kumandaya sahiptir.
-Merkezi, ferdi anten sistemlerinde tam uyumludur. Evde, yazlıkta, işyerinizde, her yerde güvenle kullanabilirsiniz.
-TVden bağımsız renk ayarlarıyla uydu kanallarını daha net ve mükemmel kalitede seyrettirir.
-Teletext, altyazı, EPG desteği ile dijital bilgi deposudu. EPG ile yayınlar hakkında haftalık yayın bilgilere kolayca erişmenizi sağlar. (Yayınlanan programların adları, başlangıç-bitiş saatleri, kanalların program akışları) (Kanal, EPG bilgisine sahipse)
-Zoom özelliği ile istenilen alana yakınlaşılabilir.
-Çocuk kilidi ile istenmeyen kanalların izlenmesi engellenebilir.
-Uydulardaki binlerce kanal içinden kendi sevdiklerinizi seçerek ve düzenleyerek kendinize özel kanal listesi oluşturulabilir.
-TV izlerken listeden istediğiniz kanalı kolay seçmeniz için yayıncı kuruluşa, şifreleme sistemine, HD yayınlara göre gruplama ve alfabetik sırada, şifreli ve şifresizleri otomatik dizme imkanı sunar.
-Güçlü işlemcisiyle çok hızlı ve fonksiyoneldir; aynı anda birçok uygulamayı çalıştıramaya olanak sağlar.
-Kurulumu, ayarları, kullanımı çok kolaydır. Çok renkli OSD menüleriyle kullanımı zevkli ve sorunsuzdur.
-Uydudan ve USBden yazılım güncelleme imkanı sunar. Ücretsiz yazılım desteği, Next teknik servis desteği ve ayrıcalığı, Minix HD ile standart sunulur.

ÖNEMLİ OLAN İŞLEVİ, O BİR MÜHENDİSLİK HARİKASI

Görenin bir daha unutamayacağı, hafızalara kazınacak çok özel bir patentli tasarımına sahiptir. Türkiyede garanti ve desteği olan üretilmiş en şık ve en küçük HD & SD uydu alıcısıdır. Yer kaplamaz. Mühendisliğin sınırlarını zorlayan, küçükcük bir alana ihtiyacanızın da fazlası sığdırmaya çalışılırken, performansı daha da artırmak adına ve daha şık bir görünüm için alüminyum üst kasa kullanılmıştır. Yüksek hızdaki veri transferinde oluşabilecek, dış manyetik kirliliği önlemek için uzunluğu en ideal boyutlara getirilmiş (15cm) HDMI kablo ile, mafsallı modellerde olası diğer TVdeki HDMI bağlantıları kullanamama gibi problemlerin de önüne geçilmiştir. Özel aparatları ve teknik donanımıyla benzersizdir olması, kendinden onlarca kat büyük ve hantal uydu alıcılarının işlevlerini ve hatta çok daha fazlasını sizlere sunar.

MINIX HD İLE GERÇEK FULL HD DENEYİMİ

Tonlarca para vererek aldığınız TVnizden gerçek performansı almak için normal bir uydu alıcısı yetersiz kalır. Bu, çok güçlü bir müzik sisteminde kalitesiz bir amfi kullanmaya benzer. Yayını kaliteli bir şekilde almak için sadece çanak anten, LNB ve kablo sistemininiz Next olması da yetmez. İhtiyacınız olan şey küçükcük bir uydu alıcısı, Next Minix HDdir. Minix HD ile gerçek 1080p FULL HD görünütüyü bir defa yaşadıktan sonra tüm bildiklerinizi unutcaksınız. Türkiyede bulunan onlarca marka ve yüzlerce model TV ile testleri yapılmış ve AR-GEmizden onay almıştır. Bildiğiniz gibi şuan HD yayınların yanı sıra hala SD (düşük çözünürlüklü) yayınlarda devam etmektedir. SD yayınlarda, işlemcisi ve geliştirilmiş yazılımı ile görüntüyü daha canlı ve daha net gösterir. HDMI girişli HD READY, HD, FULL HD, 3D panelli LCD/PLAZMA/LED TVleri destekler. Son teknoloji FULL HD panel TV desteğiyle diğer HD uydu alıcılarından üstündür. İlerde TVnizi değiştirseniz bile gelecekdeki yeniliklere hazır olduğu için uydu alıcınızı değiştirmenize gerek kalmaz. Minix HD merkezi ve ferdi uydu sistemleriyle uyumludur. Evinizde, işyerinizde, yazlığınızda, teknenizde, kısaca uydu alıcısı gereken her mekanda kullanılabilir.

KAYDET, İZLE, CANLI YAYINI DURDUR, GERİ SAR, HİÇ BİR ANI KAÇIRMA

Uydu alıcınız aynı zamanda tam donanımlı bir kayıt cihazıdır. Dilediğinizde kanalı kaydedip tekrar izleyebilir, tek tuşla canlı yayını durdurabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İleri geri sarabilir ve kaçırdığınızı düşündüğünüz anları tekrar yaşayabilirsiniz. 8 farklı zamanlayıcı (timer) özelliğini programlayarak (ve EPG bilgisine sahip kanallarda seçerek), TV başında bulunmadığınızda otomatik olarak yayını kaydettirebilirsiniz. Sevdiğiniz iki dizi aynı anda yayınlanıyorsa Minix HD için sorunun üstesinden gelmek yine çok kolay. Birini izlerken diğer dizinizi kaydedebilirsiniz (Aynı TP içinde).

3 ADIMDA EĞLENCEYE HAZIR OLUN

Müzik dinlemek için DJ sizsiniz:
1) Sevdğiniz mp3 müziklerinizi USB belleğe atın. Minix HDye takın.
2) Dilerseniz sırayla çalın, dilerseniz karışık çalın.
3) Siz sadece dans edin Minix HD sizin için gerekeni yapacaktır.

Çektiğiniz fotoğraflarınıza bakmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı:
1) USB belleğe fotoğraflarınızı ve mp3 müziklerinizi atın. Minix HDye takın.
2) Sevdiğiniz bir parçayı çalın ve fotoğrafları slayt show olarak görüntüleyin.
3) Ailenizi ve arkadaşlarınızı çağırın, koltuğa uzanıp müzik eşiliğinde anılarınızı tekrar yaşayın.

Biri film mi dedi yoksa klip mi? Tabi ki unutmadık:
1) USB belleğe filmlerinizi klipleriniz atın. Minix HDye takın.
2) Patlamış mısırınızı unutmadığınıza emin olun.
3) Koltuğa uzanın, filmi başlatın. (Gerekirse ileri-geri sarın, istediğiniz sahneye atlayın)

UYARI: Minix HD uydu alıcısı ile ilgili, yukarda verilmiş tüm teknik, donanım ve yazılım özellikleri haber vermeksizin değiştirebilir, ekleme ve çıkarma yapabilir.

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
Hocam bu cihaz aşırı derecede ısınıyormuş, doğru mu? ısınıyorsa cihaza zarar verir mi?

uygar2580

0
Üye
13 Ocak 2012
9
1
3
USB ye Kayıt yaparken video dosyaları çok yer kaplıyor. Acaba sıkıştırmalı kayıt mümkün mü ?

şenolşenol

0
Üye
31 Ara 2011
29
2
3
slm lar arkadaşlar minix hd ile ses sistemi çalışır mı çalışırsa nasıl çalışır tşkler

since1453

0
Üye
5 Nis 2012
1
0
1
slm lar arkadaşlar minix hd ile ses sistemi çalışır mı çalışırsa nasıl çalışır tşkler

Tv inde optik çıkış varsa optik kablo ile ses sisteminin optik girişine bağlantı yaparsanız sesi sorunsuz aktarırsınız.eski uydumda direk uydumdan ses sistemine basit bir bbağlantı yapmıştım ama minixte yok neyazıkkıi :(

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Benim TV'nin arkasındaki dijital çıkış, optik değil de coaxial. Koaksiyelden ses sistemine bağlantı yaptım. Ses gümbür gümbür oldu. MinixHD'nin bir de ses çıkışı olsaymış iyi olacakmış ama böyle yapınca da gayet güzel oluyor. Sorun yok.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
İlave bilgi. Bazı TV yayınlarında Dolby Digital ses yayını da var. Filmin 5+1 kanalları yayınlanıyor belliki. Ancak bizim MinixHD'de optik veya koaksiyel ses çıkışı olmadığı için 5+1 sesi elde etmek imkansız. Gelen ses sadece 2.0 yani stereo. Bundan sonra çıkacak olası bir MinixHD için Optik Ses Çıkışı olursa süper olur.

savran

0
Üye
27 May 2012
1
0
1
ben eskı next 2000 cıs süper pulus vardı kanal aratırken kalan üstüne eklemezdi minix kanalların üstüne ekliyor bir dünya kanal var hepsi aynısı cok yer kaplıyor buna bir çare var mı tşk kanal güncelemısıne yapmak
istemiyor insan

enes151

0
Üye
23 Eyl 2012
8
0
1
arkadaşlar bendede bu cihaz var akşam kapatıyorum sabah açılmıyor her şeyi denedim. Metal yüzeye biraz dokununca geliyor ve o gün harika bir sonraki gün gene aynı şey. tv formatı felan denedim hep aynı şeyi yapıyor.

sabri

0
Üye
16 Kas 2012
5
0
1
ben cihazımı güncellenmiş olarak aldım fakat yanlışlıkla fabrika ayarlarına geri döndüm usb ile tekrar güncelleme yapmalımıyım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
ben cihazımı güncellenmiş olarak aldım fakat yanlışlıkla fabrika ayarlarına geri döndüm usb ile tekrar güncelleme yapmalımıyım

Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazınızda mevcut yazılım silinmez, kanal bilgileriniz server ayarlarınız falan silinir,gerekli özellikleri ( Emu - F Share vb..) tekrar aktif ederek kullanmaya devam edebilirsiniz..

mehmet1964

0
Üye
9 Ara 2012
8
0
1
degerli arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum am eskiden beri next kullanıyorum benim sizlerder istegim next mini hd aldım motor ayarlarını yapamıyorum resimli olarak kurulum anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. herkese merhaba

mehmet1964

0
Üye
9 Ara 2012
8
0
1
üstadlar birde next mini hd ye iptv yazılımı verilecekmi bu konuda çalışma varmı. mach1 hocam saygılar.

uscelena

0
Üye
20 Nis 2013
1
0
1
Merhabalar,
Yurt disinda yasiyorum ve 5 ay once turkiyeden cihazin pembe renkli olanindan aldim. ama burda yayinlar izlemem icin kart almam gerekti onuda aldim ve 1 hafta sonra cihazimi kullanima kapattilar, sebebi ise cihazimi kayit ettirmem gerektigi, tamam dedim kayit ettirmek istedim, fakat cihazi kayit ettirmem icin 13 haneli imei numarasini soylemem gerekti, tebi ki cihazin kendine has 13 haneli imei veya seri no`sunu bulamadim!!!

Sorum kisacasi soyle olucak, cihaza yazilimla veya herhangi bir baska yolla seri no`su veye imei numarasi eklemem mumkun mu, mumkunse eger nasil yaparim, simdiden yardimlariniz icin tesekkurler!!

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Ne kadar saçma nasıl kullanıma kapatılır ki Uydu alıcısı.Yurtdışından o kadar receiver getiriliyor Linux.Neden bi sorun olmuyor da sende oldu çok garip.