Rengarenk veya sade hi farketmez ama phesiz hepimiz Android telefon yada tabletlerimizin ekranlarnn k olmasn isteriz. Tabi kullanm amalarmza gre farkllklar gsterecek olsada, mobil cihaz kullanclarnn byk ounluu duvar kad seerken zevklerini n planda tutuyor. ok basit olmasna ramen Android telefon ve tabletlerde duvar kad nasl deitirilir? sorusunun yant bilmeyen kullanclarmz iin hazrladm bu yazda, sizlere bir ka saniye ierisinde telefon yada tabletinizin duvar kadn nasl deitirebilirsiniz onu anlatacam.

Android iletim sisteminin ok fazla tercih edilmesinin en byk sebeplerinden bir tanesi olan elbette kiiselletirmeye ok msait olmas. zellikle en byk rakibi iOS'a gre en byk avantajlarndan bir tanesi kullanclarna bol bol kiiselletirme seenekleri sunmas. Durum byle olunca telefonlarmzn d grn kadar ekran grn de nem kazanyor.
Srekli farkl duvar kad kullanmak isteyen kullanclar iin pek ok farkl uygulama bulunuyor. Fakat standart Android duvar katlarn yeterli gryor fakat zaman zaman deitirme istiyorsanz aada yazaca madmlar uygulayarak ksa srede dilediiniz duvar kadn seebilirsiniz.

Android telefon ve tabletlerde duvar kad deiimi yaparken 4 farkl tercih hakknz var. Bu seenekler aadaki gibidir:

• Standart Android Duvar Katlar
  • Standart Android Canl Duvar Katlar
  • Kendi Fotoraflarnz Duvar Kad Olarak Kullanma
  • Kullandnz Duvar Kad Uygulamas zerinden Seim Yapma

Dilerseniz laf daha da uzatmadan, zaten kendisi olduka basit bir ilem olan duvar kad deitirme ilemini hemen anlataym.

Android Telefon ve Tabletlerin Duvar Kad Nasl Deitirilir?

Sizlere gsterebilmek adna aldm ekran grntlerini Android 5.0.1 Lollipop ykl olan Nexus 4 cihazmdan aldm. Fakat nceki
Android iletim sistemlerinde de ilemler hemen hemen ayn olduu iin herhangi bir problem yaamazsnz.

Yukarda grm olduunuz resimde srasyla 3 farkl ekran grnts bulunuyor. Siz de duvar kad deitirebilmek iin ilk olarak cihaznzn ana ekran zerinde bir boluk bulup, bu alana parmanz ile basl tutmanz gerekiyor. Bir ka saniye basl tuttuktan sonra yukardaki grselde ortada bulunan pencere alyor ve size duvar kad deitirmek kullanmak istediiniz yntemi soruyor. Eer herhangi bir duvar kad uygulamas kullanyorsanz bu mende o uygulama da kyor. Benim cihazmda herhangi bir duvar kad uygulamas olmad iin standart ayarlarda ykl gelen Android duvar katlar, canl duvar katlar ve kendi fotoraflarm olmak zere 3 farkl men geliyor.

lk olarak standart Android duvar katlar arasndan birini seerek deitirmek istediinizi dnerek ilerliyorum. Eer iletim sistemi ile birlikte gelen birbirinden gzel duvar katlarndan birini kullanmak istiyoranz, alan pencerede ''Duvar Katlar'' blmne girerek en sadaki ekrana ulaabilirsiniz. Burada ekran katlar aada kayan bir pencerede geliyor ve parmanz ekranda kaydrdka nizleme imkan sunuyor. Kullanmak istediiniz duvar kadn seerek hemen altndaki ''Duvar Kadn Ayarla'' tuuna basmanz duvar kadn deitirmeniz iin yeterli. lem bu kadar. Duvar kadnz deiti bile. Tebrikler!
Benim paylatm grseldeki standart duvar katlar ben de niye yok diyorsanz, Android iletim sisteminiz henz Lollipop gncellemesi almam demek oluyor. Telefonunuzun marka ve modeline gre Lollipop gncellemesini aldnzda siz de bu duvar katlarn kullanabiliyor olacaksnz.

Gelelim ikinci seeneimize. Animasyonlu yani canl duvar katlar. Telefonunuzun ekrann sabit duvar katlarna gre ok daha k ve gzel gstermesine ramen, canl duvar katlar hi istemediimiz batarya dmanlarndan bir tanesi. Bu nedenle eer arj problemleri yayorsanuz canl duvar katlarn tercih etmemeniz yararnza olacaktr. Ama denemek istiyorum derseniz menden yine ayn ekilde giri yaparak karnza kan seeneklerden bir tanesini beenip duvar kad olarak ayarlayabilirsiniz. Canl duvar katlar ana ekran zerindeki nesnelerin hareketli olmasn salyor. Fakat ikonlarnz sabit duruyor elbette.
nc seeneiniz kendi fotoraflarnzdan bir tanesini duvar kad olarak belirleme. Ekran zerindeki bolua basl tutup pencereyi atktan sonra ''Fotoraflar'' mensne giderek buradan cihaznzda bulunan tm fotoraflara ulaabiliyorsunuz. Eer gzel manzara yada dier fotoraflar ekmek ile ilgileniyorsanz kendinize muhteem duvar katlar oluturabilirsiniz. Hatta kendi ekimlerinizden ok beendikleriniz olursa ltfen banada Twitter zerinden gnderin ki, ben de kullanaym. Twitter hesabma yaznn alt blmnden ulaabilirsiniz.

Son seeneimiz ise duvar kad iin kullanlan uygulamalar. Bu uygullamalardan birini kullanyorsanz zaten duvar kad deitirmeyi biliyorsunuz demektir. Fakat yine gsterdiim yntemi kullanarak uygulama ile duvar kadnz deitirebiliyorsunuz. Ekrana basl tutup atnz pencere zerinde duvar kad uygulamalarnn tm otomatik olarka kyor. Eer kullandnz uygulama ile duvar kadn deitirmek istiyorsanz, uygulamaya buradan giri yaparak deitirebilirsiniz. Ben duvar kad konusunda gvenebileceiniz baz duvar katlarn sizlere yardmc olmak iin nereceim.

cretsiz olan uygulamalar aadaki indirme balantlarna tklayarak hemen indirebilirsiniz.

ndir

Backgrounds HD Wallpapers Android

Android in Duvar Kad Uygulamas

ndir

BHD Android

Android iin HD Duvar Katlar Uygulamas

ndir

Best Wallpapers QHD Android

Android iin Kaliteli Duvar Kad Uygulamas

ndir

3D Wallpapers Android

Android iin 3 Boyutlu Duvar Kad Uygulamas

Android cihazlarnzda duvar kad deitirme bu kadar. Olduka basit olan yntem sayesinde duvar kadnz sk sk deitirerek hep ayn duvar kadn kullanmaktan kurtulabilirsiniz.