Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

[Uygulama Apk] Android Cihazlarda Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
android-logo-1.jpg

android-cihazlarda-duvar-kagidi-nasil-degistirilir-1_640x360.jpg

Rengarenk veya sade hiç farketmez ama şüphesiz hepimiz Android telefon yada tabletlerimizin ekranlarının şık olmasını isteriz. Tabi kullanım amaçlarımıza göre farklılıklar gösterecek olsada, mobil cihaz kullanıcılarının büyük çoğunluğu duvar kağıdı seçerken zevklerini ön planda tutuyor. Çok basit olmasına rağmen Android telefon ve tabletlerde duvar kağıdı nasıl değiştirilir? sorusunun yanıtı bilmeyen kullanıcılarımız için hazırladığım bu yazıda, sizlere bir kaç saniye içerisinde telefon yada tabletinizin duvar kağıdını nasıl değiştirebilirsiniz onu anlatacağım.

Android işletim sisteminin çok fazla tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi olan elbette kişiselleştirmeye çok müsait olması. Özellikle en büyük rakibi iOS'a göre en büyük avantajlarından bir tanesi kullanıcılarına bol bol kişiselleştirme seçenekleri sunması. Durum böyle olunca telefonlarımızın dış görünüşü kadar ekran görünüşü de önem kazanıyor.
Sürekli farklı duvar kağıdı kullanmak isteyen kullanıcılar için pek çok farklı uygulama bulunuyor. Fakat standart Android duvar kağıtlarını yeterli görüyor fakat zaman zaman değiştirme istiyorsanız aşağıda yazacağı madımları uygulayarak kısa sürede dilediğiniz duvar kağıdını seçebilirsiniz.

Android telefon ve tabletlerde duvar kağıdı değişimi yaparken 4 farklı tercih hakkınız var. Bu seçenekler aşağıdaki gibidir:

• Standart Android Duvar Kağıtları
  • Standart Android Canlı Duvar Kağıtları
  • Kendi Fotoğraflarınızı Duvar Kağıdı Olarak Kullanma
  • Kullandığınız Duvar Kağıdı Uygulaması Üzerinden Seçim Yapma

Dilerseniz lafı daha da uzatmadan, zaten kendisi oldukça basit bir işlem olan duvar kağıdı değiştirme işlemini hemen anlatayım.

Android Telefon ve Tabletlerin Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Sizlere gösterebilmek adına aldığım ekran görüntülerini Android 5.0.1 Lollipop yüklü olan Nexus 4 cihazımdan aldım. Fakat önceki
Android işletim sistemlerinde de işlemler hemen hemen aynı olduğu için herhangi bir problem yaşamazsınız.

android-cihazlarda-duvar-kagidi-nasil-degistirilir-3.jpg

Yukarıda görmüş olduğunuz resimde sırasıyla 3 farklı ekran görüntüsü bulunuyor. Siz de duvar kağıdı değiştirebilmek için ilk olarak cihazınızın ana ekranı üzerinde bir boşluk bulup, bu alana parmağınız ile basılı tutmanız gerekiyor. Bir kaç saniye basılı tuttuktan sonra yukarıdaki görselde ortada bulunan pencere açılıyor ve size duvar kağıdı değiştirmek kullanmak istediğiniz yöntemi soruyor. Eğer herhangi bir duvar kağıdı uygulaması kullanıyorsanız bu menüde o uygulama da çıkıyor. Benim cihazımda herhangi bir duvar kağıdı uygulaması olmadığı için standart ayarlarda yüklü gelen Android duvar kağıtları, canlı duvar kağıtları ve kendi fotoğraflarım olmak üzere 3 farklı menü geliyor.

İlk olarak standart Android duvar kağıtları arasından birini seçerek değiştirmek istediğinizi düşünerek ilerliyorum. Eğer işletim sistemi ile birlikte gelen birbirinden güzel duvar kağıtlarından birini kullanmak istiyoranız, açılan pencerede ''Duvar Kağıtları'' bölümüne girerek en sağdaki ekrana ulaşabilirsiniz. Burada ekran kağıtları aşağıda kayan bir pencerede geliyor ve parmağınızı ekranda kaydırdıkça önizleme imkanı sunuyor. Kullanmak istediğiniz duvar kağıdını seçerek hemen altındaki ''Duvar Kağıdını Ayarla'' tuşuna basmanız duvar kağıdını değiştirmeniz için yeterli. İşlem bu kadar. Duvar kağıdınız değişti bile. Tebrikler!
Benim paylaştığım görseldeki standart duvar kağıtları ben de niye yok diyorsanız, Android işletim sisteminiz henüz Lollipop güncellemesi almamış demek oluyor. Telefonunuzun marka ve modeline göre Lollipop güncellemesini aldığınızda siz de bu duvar kağıtlarını kullanabiliyor olacaksınız.

Gelelim ikinci seçeneğimize. Animasyonlu yani canlı duvar kağıtları. Telefonunuzun ekranını sabit duvar kağıtlarına göre çok daha şık ve güzel göstermesine rağmen, canlı duvar kağıtları hiç istemediğimiz batarya düşmanlarından bir tanesi. Bu nedenle eğer şarj problemleri yaşıyorsanuz canlı duvar kağıtlarını tercih etmemeniz yararınıza olacaktır. Ama denemek istiyorum derseniz menüden yine aynı şekilde giriş yaparak karşınıza çıkan seçeneklerden bir tanesini beğenip duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Canlı duvar kağıtları ana ekran üzerindeki nesnelerin hareketli olmasını sğalıyor. Fakat ikonlarınız sabit duruyor elbette.
Üçüncü seçeneğiniz kendi fotoğraflarınızdan bir tanesini duvar kağıdı olarak belirleme. Ekran üzerindeki boşluğa basılı tutup pencereyi açtıktan sonra ''Fotoğraflar'' menüsüne giderek buradan cihazınızda bulunan tüm fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz. Eğer güzel manzara yada diğer fotoğraflar çekmek ile ilgileniyorsanız kendinize muhteşem duvar kağıtları oluşturabilirsiniz. Hatta kendi çekimlerinizden çok beğendikleriniz olursa lütfen banada Twitter üzerinden gönderin ki, ben de kullanayım. Twitter hesabıma yazının alt bölümünden ulaşabilirsiniz.

Son seçeneğimiz ise duvar kağıdı için kullanılan uygulamalar. Bu uygullamalardan birini kullanıyorsanız zaten duvar kağıdı değiştirmeyi biliyorsunuz demektir. Fakat yine gösterdiğim yöntemi kullanarak uygulama ile duvar kağıdınızı değiştirebiliyorsunuz. Ekrana basılı tutup açtığınız pencere üzerinde duvar kağıdı uygulamalarının tümü otomatik olarka çıkıyor. Eğer kullandığınız uygulama ile duvar kağıdını değiştirmek istiyorsanız, uygulamaya buradan giriş yaparak değiştirebilirsiniz. Ben duvar kağıdı konusunda güvenebileceğiniz bazı duvar kağıtlarını sizlere yardımcı olmak için önereceğim.

images

Ücretsiz olan uygulamaları aşağıdaki indirme bağlantılarına tıklayarak hemen indirebilirsiniz.

İndir

Backgrounds HD Wallpapers Android

Android İçin Duvar Kağıdı Uygulaması

İndir

BHD Android

Android için HD Duvar Kağıtları Uygulaması

İndir

Best Wallpapers QHD Android

Android için Kaliteli Duvar Kağıdı Uygulaması

İndir

3D Wallpapers Android

Android için 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Uygulaması

Android cihazlarınızda duvar kağıdı değiştirme bu kadar. Oldukça basit olan yöntem sayesinde duvar kağıdınızı sık sık değiştirerek hep aynı duvar kağıdını kullanmaktan kurtulabilirsiniz.

android-logo-1.jpg