Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo Plus Kurtarma Yazılımı

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
yEb309.png

Not : Next Amigo PLUS kurtarma yazılımıdır, kurtarma yazılımı çökmelere karşı atılan yazılımdır!

İNDİR

Son düzenleme:

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Kardes emeginize saglik
Benim Next Minix HD Amigo Plus cihaza son cikan guncellemeyi yukledikden sonra cihaz bir daha acilmaz oldu, kurtarma yazilimi atmam icin elimde RS 232 var fajat sekilde gosterdiginiz gibi ucu cihaza giren tarzda degil eski kasa uydu cihazlarindaki girisler icin olandan var. ne yapmam gerekiyor.
Yurt disinda bu kablodan maalesef yok.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@tomyblack sorun degil yapacagın işlem için :
1 Adet : 3mm stereo uç
1 Adet :ölçü aleti ve toplu iğne

eski rs232 kablonun bir ucunu kes ve biraz geriden kablo koruyucusundan sıyır 9 adet ince kablo karşında dişi tarafına toplu iğneyi sırayla sok 5 pinli taraftan ve 2-3-5 uçları ölçü aleti ile direnç (öter) tarafında karşılıklarını bul şimdi kafa karışmasın dersen diğer 6 ucu kes. bulduğun uçları stereo fişe lehimlemeye sıra geldi (fişin içinde yukardan aşagı 3 adet lehim ucu var) resimdeki sıralamaya uyarak lehimle. kolay gelsin.....

Not: yukarıdaki yazılımı veya dönmek istediğin yazılımı masa üstüne kaydet
dosyayı aç yazılımı bul üzerine sag tıkla 06082017.bin yazılı yeri 06082017.rom.bin
yani sonu rom.bin yap alttaki anlatımı oku ve dene

Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

Boot Modunda Yazılım Yükleme :

Son günlerde bu konudaki sorunlar nedeniyle yeni bir başlık açmayı uygun buldum.

Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını

Yazılım dosyasının ismi rom.bin olarak değiştirilip USB belleğe kopyalandıktan sonra, USB bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ürün otomatik olarak açılacaktır
[/COLOR]

ve açıldığında cihazı sıfırdan yapılandır yedegini geri yükleme

Son düzenleme:

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Anlatiminiz icin cok tesekkurler ama elimdeki kabloyu kesmek istemiyorum, bu bir ucu uydu cihazina takilip diger ucu pc ye takilan kablo Turkiyede satiliyor ise izinde alirim. cunku ileride tekrar bu tarz bir durumda karsilasma durumunda lazim olacak. ayrica sekildeki kablo kulaklik kablosu bir ucu kesilip kesilen rs232 kablosuna lehim yapilmis bende lehim aletide yok. en iyisi orijinal kablosunu bulmak olacak, tesekkurler.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Burada verilen StartUSBUpgrade Tool loderi sarı amigo için kullanılabilirmi acaba iki amigoda sunplus işlemci bilgilendirme yapılabilirmi

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Next Minix HD Amigo Plus ci hazımı Turkiyeye gelirken getirdim maalesef Kurtarma Yazılımı olmuyor Flash problemi olduğunu söylediler ve MNG kargo ile servise yollamam istendi, umarım olur. Her yıl bir uydu cihazı almaktam bıktım bu yazda next 2000-hd aldım henüz kutusunda.
Gelelim şu resimdeki kabloya next servislerine gittim ama bir türlü temin edemedim Karaköy de bir kişi kabloları temin edin ben yaparım dedı fakat bana next ürünlerini kötüledi, umarım bu kablo piyasaya sürülür eger cihaz avrupada bozulur ise işim sakat o nedenle bu kabloyu tam olarak temin edebileceğim bir adres bilen varmı,Ben Kadıköydeyim teşekkürler,

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Next Minix HD Amigo Plus ci hazımı Turkiyeye gelirken getirdim maalesef Kurtarma Yazılımı olmuyor Flash problemi olduğunu söylediler ve MNG kargo ile servise yollamam istendi, umarım olur. Her yıl bir uydu cihazı almaktam bıktım bu yazda next 2000-hd aldım henüz kutusunda.
Gelelim şu resimdeki kabloya next servislerine gittim ama bir türlü temin edemedim Karaköy de bir kişi kabloları temin edin ben yaparım dedı fakat bana next ürünlerini kötüledi, umarım bu kablo piyasaya sürülür eger cihaz avrupada bozulur ise işim sakat o nedenle bu kabloyu tam olarak temin edebileceğim bir adres bilen varmı,Ben Kadıköydeyim teşekkürler,
bahsettiğin kablo nextburadada var admin dijimemo ile irtibata geç yardımcı olur sana

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/kablo-rs232-to-3-5mm-e-yazilim-kablosu-296298400

Son düzenleme:

memoli1478

0
Üye
29 Nis 2013
113
288
63
bu cihazlar sunplus 1506 işlemcili olup anakartı rs232 den yazılım almaya kapatılmıştır
buna benzer korax vipbox gold ipplusv2 spiderbox vs modeller aynı anakartı kullanır
rs232 den hiçbir şekilde yazılım almaz daha önce çok test ettim tek kurtarma yöntemi vardır
yazılımın içinde diğer 1512 yazılımlarında rom.bin ismi gibi bir ön yükleme ismi olacak onu yazılımın içinden
alıp dosya ismini değiştirerek usbye atmak ve cihazı fişe takarken stb tuşuna 5 defa aynı anda basarak ön yükleme işlemi başlar
ancak bu şekilde kurtulur eğer flashta sorun varsa cihazına flash temizleme yazılımı yapılır öncelikle cihazı bu metotla kurtarmaya bakalım
temizleme yazılımını sonra yapar cihazını verimli kullanabilirsin yapamazsan ben buradayım uzak bağlantı ile gene yardımcı olurum

Son düzenleme:

memoli1478

0
Üye
29 Nis 2013
113
288
63
evet arkadaşlar yaptığım bir çalışma sonucu bu cihazlarda ışık dahi yanmasa bile
rs232 den direk yazılım ve dump atabileceğiniz bir çalışma yaptım
elinde bu cihaz ve benzeri 1506 işlemcili çöken cihazı varsa pm atsın 10 dakika içinde
eski haline getirilecektir birkaç eklemeden sonra özel kurtarma loaderi eklenecektir
isterse cihazda hiç ışık olmassın önemli değil direk rs232 den dump veya yazılım atabilir cihazınızı eski haline getirebilirsiniz

neroxxxx

0
Üye
5 Tem 2016
56
0
6
amigo hd plush poptv bölümüne girmiyor e22-error code or mac yazısı çıkıyor

--------------------

sercankilic

0
Üye
19 Ağu 2017
1
0
1
aynı sorun bendede var aktivasyon süremiz dolmuş next destek hattını aradım cihazı aldıgın bayıden uyelik alabilirsin dediler aldıgım yeri aradım servisi arayın dedi herkes topu birbirine attı bulamadım :(

zafira67

0
Üye
24 Eyl 2017
1
0
1
Slm next amigo plus
cihazim var malesef yeni yazilim
atarken elektrik kesildi yarida kaldi
simdi
Download From TS de
kaliyor ne yaptimsa olmuyor hep aynisi cikiyor
kurtarma yazilimida olmuyor
yardim
tsk

kenan504

0
Üye
8 May 2015
3
0
1
next amigo plus link ölmüs arkadaşlar elinde yazılım olan varsa yukleye bilirmi acil lazım ,

sinan5454

0
Üye
16 Kas 2015
1
0
1
slm arkadaşlar bende next amigo+plus var benim cihaz Download From TS de kaldı bi türlü halledemedimm yardımcı olacak arkadaş varmı

lameks

0
Üye
22 Eyl 2015
6
1
3
evet arkadaşlar yaptığım bir çalışma sonucu bu cihazlarda ışık dahi yanmasa bile
elinde bu cihaz ve benzeri 1506 işlemcili çöken cihazı varsa pm atsın 10 dakika içinde
eski haline getirilecektir birkaç eklemeden sonra özel kurtarma loaderi eklenecektir
isterse cihazda hiç ışık olmassın önemli değil direk rs232 den dump veya yazılım atabilir cihazınızı eski haline getirebilirsiniz
Selam memoli1478 next amigo hd plus hiç program yüklenmiyor.
Sanırsam flash bellek problemi var.
Yardım edersen sevinirim teşekkürler.

Tevrat1976

New member
Üye
13 Kas 2020
4
0
1
bu cihazlar sunplus 1506 işlemcili olup anakartı rs232 den yazılım almaya kapatılmıştır
buna benzer korax vipbox gold ipplusv2 spiderbox vs modeller aynı anakartı kullanır
rs232 den hiçbir şekilde yazılım almaz daha önce çok test ettim tek kurtarma yöntemi vardır
yazılımın içinde diğer 1512 yazılımlarında rom.bin ismi gibi bir ön yükleme ismi olacak onu yazılımın içinden
alıp dosya ismini değiştirerek usbye atmak ve cihazı fişe takarken stb tuşuna 5 defa aynı anda basarak ön yükleme işlemi başlar
ancak bu şekilde kurtulur eğer flashta sorun varsa cihazına flash temizleme yazılımı yapılır öncelikle cihazı bu metotla kurtarmaya bakalım
temizleme yazılımını sonra yapar cihazını verimli kullanabilirsin yapamazsan ben buradayım uzak bağlantı ile gene yardımcı olurum

Merhaba,
öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler hiç bir yerde yok en azından ben bulamadım. Tam yukarıda anlattığınız gibi benim Hometech ht1200se 1506 g işlemcili cihaza RS232 ile yazılım attım. Cihaz yazılım bittikten sonra açılmadı ve hiç bir ışık yok. Müsait olduğunuzda nasıl yazılım atacağımı yazmanızı ve ilgili dosyayı eklemenizi rica ederim. desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yazılım atmak için gerekli kablo ve diğer aletler var. Sunplus Loader 1.5.8 ile atıyorum ddr 2 seçiyorum . Ben yanlışlıkla usb den atılacak yazılımı rs 232 ile atmışım . CİHAZDA HİÇ BİR IŞIK YOK.

e mail adresim; [email protected]

Tevrat1976

New member
Üye
13 Kas 2020
4
0
1