Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD CX Türksat Hızlı Tarama

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Türksat hızlı tarama

Cihaz TURKSAT uydusu üzerinden hızlı network tarama özelliğine sahiptir.
KURULUM menüsüne girin Türksat hızlı tarama seçin(Türksat uydusu uydu seçimlerinden seçili olmalıdır) alttaki sinyalmetrede sinyal yeterliyse dilerseniz tarama tercihinizide seçerek (sadece ŞİFRESİZLER Vb) yada orijinal haliyle hepsi seçilidir Taramayı başlatın cihaz 5-10 saniye data arar ve hızlı bir şekilde türksatı tarar ve bitince son güncelleme tarihi ve yeni kanal bulunduysa sayısı görülür..bu işlemde kanal listeniz bozulmaz bulunan yayınlar liste sonuna eklenir..aynı bölümdeki ASTRA hızlı tarama astra uydusundaki paketler için kullanılır..

Y4yzGA.jpg

88OpyA.jpg

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
Yeni kanal taraması yapınca hali hazırda olan kanal listem silinip yenisi mi gelecek?
ayrıca standby konumunda kanal taramasını otomatik yapıyor mu cihaz?

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Yeni kanal taraması yapınca hali hazırda olan kanal listem silinip yenisi mi gelecek?
ayrıca standby konumunda kanal taramasını otomatik yapıyor mu cihaz?

Yukarıda gerekli açıklama yapılmış hızlı taramada kanal listesi bozulmaz yeni kanallar listenin sonuna eklenir cihazda tkgs yok bildiğim kadarıyla manuel tarama yapıyorsunuz aynı menülü 2000 minix hd hızlı tarama örnegi

[video=youtube;i2Wp3OiES1g]https://www.youtube.com/watch?v=i2Wp3OiES1g[/video]

Son düzenleme:

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
bir konu daha yardım rica ediyorum
türksat uydu frekans listesinden buluyorum
ton tv bizim yerel televizyonunu ama frekansını tarattım çıkmadı hızlı taradım çıkmadı. yavaş taradım çıkmadı
nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?
sizde çıkıyor mu acaba?

TON TV

12265 V - Dikey Batı 27500 5/6 3433 3533 Türksat 4A

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
bir konu daha yardım rica ediyorum
türksat uydu frekans listesinden buluyorum
ton tv bizim yerel televizyonunu ama frekansını tarattım çıkmadı hızlı taradım çıkmadı. yavaş taradım çıkmadı
nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?
sizde çıkıyor mu acaba?

TON TV

12265 V - Dikey Batı 27500 5/6 3433 3533 Türksat 4A

Kanalda herhangi bir sıkıntı yok sevgili kardeşim kanal yerli yerinde duruyor,bu arada bu vesile ile yazmak istiyorum.Eğer cihazınızda AŞAĞIDA yazacağım ayar yapılı değil ise kanal yada kanallar isimleri değişse bie çıkmayabilir...( Kanal eğer yayına yeni başlamış ise kanal listesinin en sonuna atar.!)

1.Menü tuşu OK.
2.KURULUM menüsüne geliyoruz.
3.UYDU KANAL TARAMA bölümü OK.
4.Karşımıza gelen menüden TARAMA KAPSAMI na gelip OK liyoruz.
5.En alttaki AD-KORUMA bölümünü ses açma tuşu ile EVET yapıp EXIT ile çıkıyoruz.
6.Artık bundan sonra cihazda yapacağınız MANUEL yada OTOMATİK taramalarda değişen kanal isimleri yeni halleri ile kendiliğinden değişecektir...)

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
Kanalda herhangi bir sıkıntı yok sevgili kardeşim kanal yerli yerinde duruyor,bu arada bu vesile ile yazmak istiyorum.Eğer cihazınızda AŞAĞIDA yazacağım ayar yapılı değil ise kanal yada kanallar isimleri değişse bie çıkmayabilir...( Kanal eğer yayına yeni başlamış ise kanal listesinin en sonuna atar.!)

1.Menü tuşu OK.
2.KURULUM menüsüne geliyoruz.
3.UYDU KANAL TARAMA bölümü OK.
4.Karşımıza gelen menüden TARAMA KAPSAMI na gelip OK liyoruz.
5.En alttaki AD-KORUMA bölümünü ses açma tuşu ile EVET yapıp EXIT ile çıkıyoruz.
6.Artık bundan sonra cihazda yapacağınız MANUEL yada OTOMATİK taramalarda değişen kanal isimleri yeni halleri ile kendiliğinden değişecektir...)

kanalı buldum bilgi için teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhaba arkadaslar bu cihazda manuel arama nasil yapiyoruz yardim edermisiniz

Elbetteki yardım ederiz sevgili kardeşim...

1.Menü tuşu OK.
2.KURULUM menüsüdeki UYDU KANAL TARAMA bölümüne gelip OK.
3.En üstteki TARAMA YÖNTEMİ bölümü OK.
4.MANUEL TARAMA seçip OK.
5.TRANSPONDER yazan bölüme gelip kumandanın üzerindeki SARI tuş OK.( TP düzeni yazar.)
6.Kumandanın üzerindeki YEŞİL tuş OK.
7.Şimdi karşımıza gelen satırlara gerekli olan bilgileri girip kumandanın üzerindeki KIRMIZI tuş ile OK.( KAYDET )
8.Ve en nihayetinde en ALT taki KANALLARI ARAMAYI BAŞLAT a gelip OK.
9.Bulunan kanallar cihazda en sona atar.
KOLAY GELSİN...

beykozlu

0
Üye
5 Şub 2015
98
26
18
Elbetteki yardım ederiz sevgili kardeşim...

1.Menü tuşu OK.
2.KURULUM menüsüdeki UYDU KANAL TARAMA bölümüne gelip OK.
3.En üstteki TARAMA YÖNTEMİ bölümü OK.
4.MANUEL TARAMA seçip OK.
5.TRANSPONDER yazan bölüme gelip kumandanın üzerindeki SARI tuş OK.( TP düzeni yazar.)
6.Kumandanın üzerindeki YEŞİL tuş OK.
7.Şimdi karşımıza gelen satırlara gerekli olan bilgileri girip kumandanın üzerindeki KIRMIZI tuş ile OK.( KAYDET )
8.Ve en nihayetinde en ALT taki KANALLARI ARAMAYI BAŞLAT a gelip OK.
9.Bulunan kanallar cihazda en sona atar.
KOLAY GELSİN...

Tesekkur ederim arkadasim olayi cozdum halloldu

Hidromek

0
Üye
2 Eyl 2018
18
7
3
Arkadaşlar bendeki receiverde gereksiz kanalları aradan çıkarmak için yeni bir favori listesi oluşturmuştum bu listeye yeni bir kanal atmak istediğim zaman favori seçimleri içinde benim oluşturduğum liste adı çıkmıyor ama fabrikasyon adlar çıkmıyor bunun bir çözümü yokmudur