Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

LNB Short/ LNB yada Anten kablosu KIsa Devre mesaji

Mustee

0
Üye
11 Haz 2017
3
0
1
Arkadaslar,

Yeni temin etmis oldugum cihaz Minix HD Black 2 Plus

Cihaz sifir. Teknosadan alinmis bir cihaz. Paketinden actim ve daha ønceki evdeki baglantilarla cihazi calistirdim. Basta LNB Short msji geldi. Sonra yeni yazilimi attim, Simdide LNB yada anten kablosu kisa devre, cihazin fisini cekip sorunu cøzun ve cihazi yeniden calistirin diye mesaj geliyor.

Ønceki cihazi takiyorum hersey sorunsuz calisiyor. Minixi agabeyimin evde denedik yine ayni mesaj, lnb kablosunu takmadan deniyoruz yine ayni mesaj.

Varmi yardimci olabilecek arkadas?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaslar,

Yeni temin etmis oldugum cihaz Minix HD Black 2 Plus

Cihaz sifir. Teknosadan alinmis bir cihaz. Paketinden actim ve daha ønceki evdeki baglantilarla cihazi calistirdim. Basta LNB Short msji geldi. Sonra yeni yazilimi attim, Simdide LNB yada anten kablosu kisa devre, cihazin fisini cekip sorunu cøzun ve cihazi yeniden calistirin diye mesaj geliyor.

Ønceki cihazi takiyorum hersey sorunsuz calisiyor. Minixi agabeyimin evde denedik yine ayni mesaj, lnb kablosunu takmadan deniyoruz yine ayni mesaj.

Varmi yardimci olabilecek arkadas?

Sevgili kardeşim cihazınızda donanımsal bir arıza söz konusu olabilir,hiç zaman geçirmeden cihazı geriye iade edip başka bir cihaz alınız.!

Mustee

0
Üye
11 Haz 2017
3
0
1
Ama maalesef diger bir sorun da orda. Benim ikametim yurtdisinda. Cihazi hemen iade edebilecek bir durumda degilim maalesef. Oyuzden yapabilecek herhangi bisey varmi iadeden ønce diye dusunmustum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Ama maalesef diger bir sorun da orda. Benim ikametim yurtdisinda. Cihazi hemen iade edebilecek bir durumda degilim maalesef. Oyuzden yapabilecek herhangi bisey varmi iadeden ønce diye dusunmustum.

Sevgili kardeşim maalesef yazmış olduğunuz bilgiler ışığında o cihaz LNB KISA DEVRE uyarısı verdikçe büyük ihtimalle durum yazmış olduğum gibi görünüyor.!

NOT:Bir uyducu olarak hiç bir zaman kendim arızayı tespit edip onaylamadan asla net bir karar vermem.! Sadece yazılanlar ışığında fikrimi paylaşırım keşke elimden fazlası gelsede size yardımcı olabilsem kardeşim...

Mustee

0
Üye
11 Haz 2017
3
0
1
Sevgili kardeşim maalesef yazmış olduğunuz bilgiler ışığında o cihaz LNB KISA DEVRE uyarısı verdikçe büyük ihtimalle durum yazmış olduğum gibi görünüyor.!

NOT:Bir uyducu olarak hiç bir zaman kendim arızayı tespit edip onaylamadan asla net bir karar vermem.! Sadece yazılanlar ışığında fikrimi paylaşırım keşke elimden fazlası gelsede size yardımcı olabilsem kardeşim...

Durum vahim yani.....Hayirlisi olsun! Yardimlarin icin tesekkerler @Haydar1966.

9 Haz 2017
33
0
6
İstanbul
Durum vahim yani.....Hayirlisi olsun! Yardimlarin icin tesekkerler @Haydar1966.

Üstadım ben pek bilgili sayılmam bu konularda ancak bu uyarıdan ben almıştım. Tavsiem ulaşabileceğiniz durumdaysa ucuz bir diseqc alıp birde o şekilde dener misiniz? Diseqc ile ne alakası var diyebilirsiniz o uyarıyı smart tv dahili uydu alıcısından almıştım diseqc i değiştirdim sorun çözüldü. Burada benim söylediğimi çürütecek mesele ise diğer cihazın çalışıyor olması. Dediğim gibi ucuz diseqc lerde var madem iade şansınız yok denemekten zarar gelmez.

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Aynı hata her iki Next 2000 HD cihazımda da oluştu.LNB veya Diseq diye düşündüm,ancak 5 adet farklı Receiver ile denedim.Sorunsuz çalışıyor.Hatta şu an direkt TV nin tunerine bağlı.Çok da önemli değil ancak ilginç olan,her iki Next 200 HD cihazda aynı anda aynı Hata?..Yazılımları da eski Yazılımlarla ve Ana yazılım ile değiştirdim.Halen devam ediyor.