letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Bilindii zere Trksat 4A ynne bakan bir uyduda AzerSpace izlenebiliyor. Bana bu ikisi haricinde eken baka uydu var m onu merak ediyorum. Yardmc olur musunuz?

Bu konu 3876 kez grntlendi 28 yorum ald ...
Trksat 4A ynyle izlenen dier uydu/lar? 3876 Reviews

Konuyu deerlendir: Trksat 4A ynyle izlenen dier uydu/lar?

5 zerinden | Toplam: 0 kii oylad ve 3876 kez incelendi.

mhmt91 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    06.04.2015
    Beenmi
    2
    Teekkr Alm
    2
    @mhmt91
    Tecrbe Puan
    3

Question Trksat 4A ynyle izlenen dier uydu/lar?

Bilindii zere Trksat 4A ynne bakan bir uyduda AzerSpace izlenebiliyor. Bana bu ikisi haricinde eken baka uydu var m onu merak ediyorum. Yardmc olur musunuz?

Mustafa Mstk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.06.2017
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34
    Beenmi
    31
    Teekkr Alm
    20
    @Mustafa Mstk
    Tecrbe Puan
    1

Alnt haydar1966 Nickli yeden Alnt
    Sevgili kardeim aparat olaynda dikkate alnmas gereken bu iin adm adm yaplmasdr.! Peki bu i nasl olacak nce merkez Hotbird uydusunun anak ve lnb ayarn yapp lnb yi dnmeyecek ekilde salam bir ekilde vidalarn skyoruz.Akabinde Astra19* iin resimdeki gibi olacak ekilde kabaca ayarlyoruz,bunu yaparken tabiiki Astra iin yine lnb nin konum ayarna ok dikkat ediyoruz.Yksek frekanslarda bu anlalmaz ancak hassas olanlarda milim oynasa fark eder.En yksek kalite alndnda lnb yi tutan vida iyice sklacaktr.Ayn durum THOR iin geerlidir en sadaki lnb nin yaklak olarak 4 yada 5 cm daha SAA kaymas gereklidir.Yani resimdeki mesafeye dikkat etmemiz gerekmektedir...

NOT:Hatta kendim uyducu olduum iin can skntm olduunda kendimi atya atp kendimce baz eyler yapyorum.Belki bu konuyu okuyan arkadalarn komiine gidecek ama bizimki hastalk ite illede baz eyleri kartrmadan duramyorum.Aaya yine benim icadm olan bir almay koyuyorum.Buradaki olay nedir peki anak offset deil paraboldr yani bu tr kombinasyonlar yapmak ubuklar yznden olduka zordur.Ama dediim gibi bir eyler retmenin keyfi ok bakadr okkk... Merkez=Hotbird + Sanda 5*Sirus + Onunda sanda ise THOR 1*Bat.
    Yarn bu dediklerinize harfiyen uyarak yapacam. Zaten merkez hotbird lnb sini kardan baknca hafif saa krdmda daha gl sinyal almtm tv getirip yanma yapyorum iyice skmtm. Dierlri iinde aynsn yapacam.

Bu ii yapan biri olarak uramay sevmeniz aslnda gzel birey. Eminimki servise gittiiniz mterilerde bu ilginizden kaliteli hizmet alarak faydalanyorlardr. lk uydu aldmz zamanlarda tabi ben daha uyduyu tanmazken servis gelip takard ama sonra el alkanl hotbird ve Trksat' ok kolay buluyordum. Houma gidiyordu uramak dediiniz gibi. Sonra hayatmza Taplin diye bir uydu cihaz girdi 12 senedir alyor hala. O cihazla uyduyu daha ok sevdim. Gerekten bana gre efsane markadr. Dreambox' ta vard evde ama malum durumdan birader almt. Taplin2 i kalite olarak gerekten ou makinaya deimem. Uzun uzun zaman oldu ara vereli uydu ilerine kendi anam akmlm bile var imdi tekrar merak sardm naAllah abartmam nk hep bir tk tesine bakyorum bu sefer hepsi maliyet demek kendimi frenlerim umarm yoksa oumuz urada bulduumuz kanallarn hepsini izleyeceimizden deil. Ben ifreleri zerdim kanallar izlemezdim bile ))

Abi Allah raz olsun, yarn uraacam halledersem yazacam buradan.
    cafi (15.06.2017), DOST_6080 (14.06.2017), emrepdr (12.10.2017) Bunu beendi.

nextreyiz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    08.02.2015
    Nereden
    Trabzon
    Beenmi
    95
    Teekkr Alm
    238
    @nextreyiz61
    Tecrbe Puan
    6

haydar usta parabolden bir aheser kartmsnz keke benim anamda bunlar yapabilsem anamn kelepesi krk olduu iin fazla ayar yapamyorum 19 13 ve 7 kullanyorum anak 60 lk aparatsz birbirine yapk konumdalar
    astra 5 dereceyi ayarlardm kaliteli kanallar mevcut ama cihazm ( next amigo ) son gncellemelerden sonra ok kasyor mecbur eski yazlmla izliyorum onda da malum key tipi yok . Geri beni ilgilendiren ma ve mzik kanallar bunlar da ekiyor
    7 dereceyi ayarlamamn sebebi arivimde lnb usulca duruyordu onu da sistemime dahil ettim bo durmasn en azndan
    cafi (15.06.2017), DOST_6080 (14.06.2017), haydar1966 (13.06.2017), Mustafa Mstk (14.06.2017) Bunu beendi.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.06.2017
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34
    Beenmi
    31
    Teekkr Alm
    20
    @Mustafa Mstk
    Tecrbe Puan
    1

Alnt nextreyiz61 Nickli yeden Alnt
    haydar usta parabolden bir aheser kartmsnz keke benim anamda bunlar yapabilsem anamn kelepesi krk olduu iin fazla ayar yapamyorum 19 13 ve 7 kullanyorum anak 60 lk aparatsz birbirine yapk konumdalar
    astra 5 dereceyi ayarlardm kaliteli kanallar mevcut ama cihazm ( next amigo ) son gncellemelerden sonra ok kasyor mecbur eski yazlmla izliyorum onda da malum key tipi yok . Geri beni ilgilendiren ma ve mzik kanallar bunlar da ekiyor
    7 dereceyi ayarlamamn sebebi arivimde lnb usulca duruyordu onu da sistemime dahil ettim bo durmasn en azndan
    stad,

Anladm ey doru ise size gereken kelepe bundan m?
    inizi grrse N11.com' da 6.99 cretsiz kargo... (9.33 TL' ye cretsiz kargolu baka bir maazada ve 2.50 cretli kargo ile baka bir maazada bu rn mevcut)

http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-...ilir-P63470087

Konu Mustafa Mstk tarafndan (14.06.2017 Saat 05:19 ) deitirilmitir.

nextreyiz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    08.02.2015
    Nereden
    Trabzon
    Beenmi
    95
    Teekkr Alm
    238
    @nextreyiz61
    Tecrbe Puan
    6

Alnt Mustafa Mstk Nickli yeden Alnt
    stad,

Anladm ey doru ise size gereken kelepe bundan m?
    inizi grrse N11.com' da 6.99 cretsiz kargo... (9.33 TL' ye cretsiz kargolu baka bir maazada ve 2.50 cretli kargo ile baka bir maazada bu rn mevcut)

http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-...ilir-P63470087

kelepeden kastm ana sabitlerken kullanlan demir kelepe resimdeki olan deil

Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.06.2017
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34
    Beenmi
    31
    Teekkr Alm
    20
    @Mustafa Mstk
    Tecrbe Puan
    1

Sevgili kardeim aparat olaynda dikkate alnmas gereken bu iin adm adm yaplmasdr.! Peki bu i nasl olacak nce merkez Hotbird uydusunun anak ve lnb ayarn yapp lnb yi dnmeyecek ekilde salam bir ekilde vidalarn skyoruz.Akabinde Astra19* iin resimdeki gibi olacak ekilde kabaca ayarlyoruz,bunu yaparken tabiiki Astra iin yine lnb nin konum ayarna ok dikkat ediyoruz.Yksek frekanslarda bu anlalmaz ancak hassas olanlarda milim oynasa fark eder.En yksek kalite alndnda lnb yi tutan vida iyice sklacaktr.Ayn durum THOR iin geerlidir en sadaki lnb nin yaklak olarak 4 yada 5 cm daha SAA kaymas gereklidir.Yani resimdeki mesafeye dikkat etmemiz gerekmektedir...

NOT:Hatta kendim uyducu olduum iin can skntm olduunda kendimi atya atp kendimce baz eyler yapyorum.Belki bu konuyu okuyan arkadalarn komiine gidecek ama bizimki hastalk ite illede baz eyleri kartrmadan duramyorum.Aaya yine benim icadm olan bir almay koyuyorum.Buradaki olay nedir peki anak offset deil paraboldr yani bu tr kombinasyonlar yapmak ubuklar yznden olduka zordur.Ama dediim gibi bir eyler retmenin keyfi ok bakadr okkk... Merkez=Hotbird + Sanda 5*Sirus + Onunda sanda ise THOR 1*Bat.

Haydar bey merhaba,

Abi bugn tekrar anaklar ile uratm. Durum u ki

12188 Seviye 91 ayn Kalite 76'dan 80' e ykseldi,
    12545 Seviye 90 ayn Kalite 80' den 83' e ykseldi,
    12304 Seviye 88' den 91'e, Kalite 67' den 72' ye ykseldi,
    10744 Seviye 90 ayn Kalite 73' den 80' e ykseldi...

ok uratm hi deimiyordu sonra milim kelimen tekrar aklma takld ve zar zor ykselttim ancak sorunum zlmedi.
    Peki ne farkettim biliyor musunuz?
    Benim bu grntde bozulma yaadm sylediim kanallar hep ifreli kanallar. Yani yle birey var 12515 H 22000 frekans kalite 90 Seviye 83 yine grntde bozulma oluyor. phelendiim iin ayn frekansn ifresiz bir kanalna geldim ve bingo... ifresiz kanalda tek bir karelenme yok. Muhtemelen ifreli kanallarda bu sknty yapyor astra' da. Benim gibi bu sorunu yaayan varsa ve zebildiyse okuduunda bana mesaj atarsa sevinirim.
    Zannedersem tezimde haklym abi nk tamam uydu markas sinyali yksek gsteriyor demitiniz ama 90'a 83 lk bir sinyal ve kalitede en azndan gzel eksin diye dnyorum.

Grnz var m?

haydar1966 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    5.793
    Teekkr Alm
    3.044
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    46

Alnt Mustafa Mstk Nickli yeden Alnt
    Haydar bey merhaba,

Abi bugn tekrar anaklar ile uratm. Durum u ki

12188 Seviye 91 ayn Kalite 76'dan 80' e ykseldi,
    12545 Seviye 90 ayn Kalite 80' den 83' e ykseldi,
    12304 Seviye 88' den 91'e, Kalite 67' den 72' ye ykseldi,
    10744 Seviye 90 ayn Kalite 73' den 80' e ykseldi...

ok uratm hi deimiyordu sonra milim kelimen tekrar aklma takld ve zar zor ykselttim ancak sorunum zlmedi.
    Peki ne farkettim biliyor musunuz?
    Benim bu grntde bozulma yaadm sylediim kanallar hep ifreli kanallar. Yani yle birey var 12515 H 22000 frekans kalite 90 Seviye 83 yine grntde bozulma oluyor. phelendiim iin ayn frekansn ifresiz bir kanalna geldim ve bingo... ifresiz kanalda tek bir karelenme yok. Muhtemelen ifreli kanallarda bu sknty yapyor astra' da. Benim gibi bu sorunu yaayan varsa ve zebildiyse okuduunda bana mesaj atarsa sevinirim.
    Zannedersem tezimde haklym abi nk tamam uydu markas sinyali yksek gsteriyor demitiniz ama 90'a 83 lk bir sinyal ve kalitede en azndan gzel eksin diye dnyorum.

Grnz var m?

Sen zaten olay zmsn kardeim olay imdi anlald ASTRA uydusundaki baz frekanslarda o tr krlmalarn olmas gayet normaldir.nk ifreli kanallar izlerken FREE-SERVER de bu tip durumlar olmaktadr.nk SKY-ALMAN platformu eskiden ok daha stabil bir sistem kullanrken o sistemi tamamen terkedip sadece NDS sistemi ile yayn yapmaya balamtr.cretli ve kaliteli bir serverda bu krlmay gremezsiniz ama free-serverda olmas gayet doaldr...
    DOST_6080 (14.06.2017), emrepdr (12.10.2017), erdin (14.06.2017), Mustafa Mstk (14.06.2017) Bunu beendi.
    2000 HD SERS KULLANICILARININ DKKATNE.!!! CHAZLARINIZA SONRADAN YKLEDNZ CCCAM-FREE-SERVERLER MUHAKKAK SURETTE 1 GN NDE SLMEY UNUTMAYIN. LEN HESAP BLGLER CHAZLARDA KASILMAYA NEDEN OLMAKTADIR.! AYRICA MACHNA 3-D SERS KULLANICILARI CHAZLARINIZIN ELEKTRK BALANTILARINI KESNLKLE KAPATMAYINIZ.SON YAZILIMLA MEYDANA GELEN SIKINTININ EN BYK NEDEN BUDUR.!!!

Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.06.2017
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34
    Beenmi
    31
    Teekkr Alm
    20
    @Mustafa Mstk
    Tecrbe Puan
    1

Sen zaten olay zmsn kardeim olay imdi anlald ASTRA uydusundaki baz frekanslarda o tr krlmalarn olmas gayet normaldir.nk ifreli kanallar izlerken FREE-SERVER de bu tip durumlar olmaktadr.nk SKY-ALMAN platformu eskiden ok daha stabil bir sistem kullanrken o sistemi tamamen terkedip sadece NDS sistemi ile yayn yapmaya balamtr.cretli ve kaliteli bir serverda bu krlmay gremezsiniz ama free-serverda olmas gayet doaldr...
    Ktnn iyisi iim rahatlad en azndan ben yapabileceklerimi yapmm
    ok teekkr ederim abi bu sorunu yardmnzla hallettim imdi yeni bir sorunum var onu da ilgili sayfaya yazaym hepten bu sayfay dert kesi yapmayaym
    Emeinize, bilginize salk...
    Teekkr ederim.
    DOST_6080 (14.06.2017), haydar1966 (15.06.2017) Bunu beendi.

exen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    05.07.2015
    Beenmi
    1
    Teekkr Alm
    2
    @exen
    Tecrbe Puan
    4

Zaten 60 sinyal seviyesi yeterli ben thorda baz kanallar 25 30 sinyal kalitesiyle izliyorum
    Bukr 61 (15.06.2017), emrepdr (12.10.2017), Mustafa Mstk (15.06.2017) Bunu beendi.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.06.2017
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34
    Beenmi
    31
    Teekkr Alm
    20
    @Mustafa Mstk
    Tecrbe Puan
    1

Alnt exen Nickli yeden Alnt
    Zaten 60 sinyal seviyesi yeterli ben thorda baz kanallar 25 30 sinyal kalitesiyle izliyorum
    Teekkrler exen sinyalim kalitem iyiymi zaten dier kanallardan belli ok gzel akyor yayn sorun meerse free share danm. bilmiyordum rendim, teekkrler hepinize.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan Birinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)