Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD CX 12.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next 2000 HD CX 12.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Yazılım Notları :

- DVB to Smart phone fonksiyonu eklendi.(Beta sürümü) (detaylar resimli anlatımda.)
http://www.next.web.tr/showthread.p...CX-DVB-to-Mobil-Özelliğinin-Kullanılması.html
- USB bellek ile Xpanel hesabı ekleme özelliği eklendi.
( örnek xpanel.cfg dosyası eklendi.Şablon şöyle olacak X: Xpanel_url Xpanel_port Xpanel_id Xpanel_pass örnek X: next.web.tr 25461 Karbon 123456 ) 10 farklı hesap alt alta yazılıp cihaza girilebilir.)
- iMedia portalına Billboard uygulaması eklendi.
- İnternet Bağlantısı var iken IP adresi görüntülenememe ile ilgili sorun düzeltildi.
- Cihaz fabrika ayarlarına alındığında dil seçimi menüsü ile ilgili düzenlemeler yapıldı.
- Manuel uydu aramada ekran hatası düzeltildi.
- Farsça dil optimize edildi.
- Gezinti çubuğu görüntülenme süresi ile ilgili düzenlemeler yapıldı.
- EPG menüsünde iken Sinyal çubuğu ile ilgili bir sorun düzeltildi.
- +18 Playboy bölümünde oynatma hatası düzeltildi.
- Hızlı kanal erişim için doğrudan kanal numarası basıldığında Rusça kanal adı hatası giderildi.
- Ağ kurum menüsünden Ping için varsayılan www.google.com olarak değiştirildi.
- YouTube Channel kategori yükleme hatası giderildi.
- Yazılım TEST Yazılımıdır, Ana Yazılım servere çıkana kadar sadece test edecekler yüklesinler.
- @doktor'a teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 2017_06_12_v1437_r1718_2000HDCX.zip
    7.9 MB · Görüntüleme: 33
  • xpanel.zip
    243 bayt · Görüntüleme: 25

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Yazılımda emeği geçen başta DOKTOR civanıma KORELİ yazılımcı kardeşlerimize ve bizlere ulaştıran sevgili @KARBON kardeşime çookkk TEŞEKKÜRLER.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sayin yetkililer xpanel hata uyarisi veriyor.

Yazılımı daha sabah çıkar çıkmaz yükledim kendime ait 3 adet X-PANEL sorunsuz çalışmaktadır.Şimdi şuanda kontrol ettim ayrıca cihazın kendi sunucularındaki diğer kısımlarda sorunsuz çalışmaktadır.Bugün bir arkadaş daha yazmıştı bu şekilde kendisine cevap verdim hala geriye dönüş yapmadı bile,bundan böyle bu şekilde yazıp sonuç belirtmeyen üyelerimizi KARA-LİSTEYE alacağım.Ve bir daha asla yazacakları hiç bir sorun için cevap verilmeyecektir.! Umarım AŞAĞIYA yazacaklarımından sonra bana dönüş yaparsınız...

Şimdi gelelim ne yada neler yapmanız gerektiğine...

1.(Kablo yada Wifi) İnternet Bağlantınızın tam olup olmadığını iyice kontrol ediniz.!
2.Modemi anahtardan kapatın sonra tekrar açın yada adaptörün fişini çıkarıp yeniden takın.! Modemin tüm ışıklarının sabitlenmesini bekleyin sabitlenme bitince, şimdide cihazın adaptör fişini çıkarın yada adaptörü fişten çıkarın ve 3 saniye sonra tekrar takın.
3.Cihaz açılınca X-panele tekrar girip bakın bakalım kanallar dökülecekmi.! Eğer sorun devam ederse o zaman cihazdaki diğer internet kökenli uygulamaların çalışıp çalışmadığına bakın.Eğer onlar çalışıp hala X-panel çalışmıyorsa o zaman geriye sorun olarak iki seçenek kalmış demektir.A.X-panel hesabınız çalışmıyordur.Bu uygulamada iken ayrıca cihazın kendi sunucusundaki kategorilere bakmayıda ihmal etmeyin.Eğer onlar çalışıyorsa o zaman dediğim gibi hesabınız çalışmıyor demektir. B.Diğer seçenek ise eğerki WİFİ kullanıyorsanız ve modeme uzak bir yerde ise X-panel yine çalışmayabilir.Bu durumda hiç bir internet uygulaması çalışmaz ama Free-server çalışır.Daha bu Cumartesi kendim şahit oldum maalesef WİFİ bu konuda sıkıntı yaratabilir.
Haa bu arada internet hızınızıda iyice bir test edin bugün yine hızlar yerlerde sürünüyordu.! Şunu hiç bir zaman unutmayın bağlantı hataları ve özelliklede wifi ve modem arası uzaklık durumları çok can sıkar.
4.Yazmış olduğum 3 maddeyi uyguladım herşey tamam ama yine olmadı derseniz o takdirde size tavsiyem kısaca şu olacaktır.Cihaza FABRİKA-AYARLARI menüsünden 1 nolu seçenek ile RESET atınız.Sonra yazmış olduğum bilgiler ışığında 1.maddeden başlayıp herşeyi tekrarlarsınız.!!!

Son düzenleme:

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Şimdi şuan yapmış olduğum kontrollerde YOUTUBE+YOUTUBECHANNEL+YOUTUBELİVE sorunsuz olarak çalışmaktadır...

Cihaz yabancı ucretli serverle çok iyi stabil çalışdı fakat youtub ve vodlar çalışmadı,bu sorun ınternet ile alakalı olabilirmi?evde kendi minix olan modelde tüm vodlar ve youtub çalışıyor,vodda ve youtuba çalışmayan cihaz arkadaşmın cıhazı onun internet provideri başka

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Cihaz yabancı ucretli serverle çok iyi stabil çalışdı fakat youtub ve vodlar çalışmadı,bu sorun ınternet ile alakalı olabilirmi?evde kendi minix olan modelde tüm vodlar ve youtub çalışıyor

Madem o zaman şöyle yapacağız...
1.Cihaza FABRİKA ayarları menüsünden 1 nolu seçenek ile RESET atınız.!
2.Modemin fişini çekin yada arka anahtardan kapatın sonra tekrar açın.!
3.Tüm ışıklar sabitleninceye kadar bekleyin.!
4.Tüm ışıklar sabitlenince bu seferde cihazın fişini çekip yeniden takın.!
5.Cihaz normal açılınca uygulamalara girmeyi tekrar deneyin.!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar kardeş Allah sizden razı olsun !!! bu iki cıhazın kanal listesi yedek alıp minixden 2000HDCX modelne yuklemek olurmu?

Allah hepimizden razı olsun kardeşim evet mümkündür hatta bilahare ben denedim hiç bir sıkıntı olmadan 2000 HD deki listeyi 2000 HD-CX e yükledim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...