Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

merkezi sistemde tp puroblemi

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merkezi sistem calişmaması hatası

merhaba arkadaşlar bugün mekezi sistemli uydu icin cagırdılar santral calışmıyordu LNB ucları saglamdı adbptör kontrolunde saglamdı LNB ve santral arasındaki kabloda saglamdı bütün kontrollerini yaptım müşteriye santral bozuk dedim 3 yıl garantisi vardı santrali soküp sahibine verdim servise götürdü servis santral saglam demiş hata kablolarda söylemiş beni cagıran kişi servise gelin hatta bakın demiş serviste gelip hodbird ait kablolarda kıasa devre var o santrali kitliyor demiş hotbirdi takmamış sadece trsat ve digitürkü baglamışlar sanntral düzelmiş sonra beni cagıran arkadaş dükkana gelip hakkımı verdi abi hodbirde kısa devre varmiş onu takmadılar dedi şimdi düzeldi dedi gercekten hotbirdeki kablo arızası veya kısa devesi santrali etkısiz yaparmı saşırdım normalde santral cıkışı sıfırdı hıc sınal cıkışı yoktu oto dayzekten baktıgımda hepsınde uydu yok cıktı sonucta bundan sonraki arızalarda bu bilgiyide hafızama ekledim ne dersiniz kablo kısa devresi santrali callışamaz hale getire bilirmi saygılarımla

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
merhaba arkadaşlar bugün mekezi sistemli uydu icin cagırdılar santral calışmıyordu LNB ucları saglamdı adbptör kontrolunde saglamdı LNB ve santral arasındaki kabloda saglamdı bütün kontrollerini yaptım müşteriye santral bozuk dedim 3 yıl garantisi vardı santrali soküp sahibine verdim servise götürdü servis santral saglam demiş hata kablolarda söylemiş beni cagıran kişi servise gelin hatta bakın demiş serviste gelip hodbird ait kablolarda kıasa devre var o santrali kitliyor demiş hotbirdi takmamış sadece trsat ve digitürkü baglamışlar sanntral düzelmiş sonra beni cagıran arkadaş dükkana gelip hakkımı verdi abi hodbirde kısa devre varmiş onu takmadılar dedi şimdi düzeldi dedi gercekten hotbirdeki kablo arızası veya kısa devesi santrali etkısiz yaparmı saşırdım normalde santral cıkışı sıfırdı hıc sınal cıkışı yoktu oto dayzekten baktıgımda hepsınde uydu yok cıktı sonucta bundan sonraki arızalarda bu bilgiyide hafızama ekledim ne dersiniz kablo kısa devresi santrali callışamaz hale getire bilirmi saygılarımla

Bunca yıllık mesleki hayatımda bir çok arızalarla karşılaştım ama bu yazdığınız şekilde başıma hiç gelmedi doğrusu.! Maalesef bu konuda tüm kontrolleri yapmadan bir şey söylemek çok zordur...

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba haydar bey şaşırmanızı anlıyorum inanınki bende şaşırdım ama servis böyle demiş hotbird kablosundaki kısa devre santrali calışamaz hale getiriyor ben cagıran kişiye ya servise gönderin tada yeni santral alın diye söktüp verdim bekledim ama adam para getirdi arıza gercekten ilginc neyse bundan böyle bakılacak bir yer daha cıktı lnb santral arasındaki kablo uclarını tek tek hepsinin sorunsuz oldugunu teyit etmek lazım böyle arıza her zaman cıkmaz cıkarsada bizde bakmaya gayret edecem gene konuyu uzun tuttum ama olsun yazdıklarım belki işe yarar belkide yardımcı olmaz teşekkür ederim hardar bey saglıkla kalın

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
merhabalar;
kablolarda kısa devre varsa diseqc veya santral hiç farketmez devrede hangisi varsa etkiler. Kendi olayımdan örnek vereyim kablomdaki kaçak yüzünden dayzek yandı bende.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Şimdi bakınız şöyle yaşamış olduğum bir arızadan örnek vereyim.! Lnb den gelen kabloların tamamı sağlam yani santrale giriyor ama iki tanesi arızalı idi yani iki polarite sağlam çalışıyordu.Fakat santrali kısa devreye düşürmüyordu yani anlatıldığı gibi bir durum yoktu,dediğim gibi adım adım takip yapılması gerekiyor.Haa birde madem santral gerçekten arızalı o halde neden SIFIRIYLA değiştirilmedide aynen çalıştırılmaya devam ediyor.?

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Bir örnekte ben vereyim.Lnb den santrala gelen ezilmiş kısa devre olan tek kablo tüm santralı etkiliyor,santral adaptör ışığı belirli aralıklarla yanıp sönüyor.Kabloyu değiştirdik sorun düzeldi.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
evet güzel kardeşim santral adaptor işıgı yanıp sönüyordu ama ben calışma düzeni böyle diye aldırış etmedim adaptör ölctigümde 16 5 amper gösteriyordu saglam demektir cevap yazan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim demek böyle arızalarda oluyor sorunları paylaşmak güzel saolun arkadaşlar Not gelenler hotbird kablosunda kısadevre var deyip kabloları takmamışlar sadece trsat ve digitürkü takmışlar böylece kısa devre yapmayınca santral düzelmiş demeki santral kısa devrede yanmıyor arızaya geciyor ögrenmiş oldum veya ögrendik saolun arkadaşlar bütün arkadaşlerım şeker bayramını kutlarım saglıkla kalın

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
evet güzel kardeşim santral adaptor işıgı yanıp sönüyordu ama ben calışma düzeni böyle diye aldırış etmedim adaptör ölctigümde 16 5 amper gösteriyordu saglam demektir cevap yazan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim demek böyle arızalarda oluyor sorunları paylaşmak güzel saolun arkadaşlar Not gelenler hotbird kablosunda kısadevre var deyip kabloları takmamışlar sadece trsat ve digitürkü takmışlar böylece kısa devre yapmayınca santral düzelmiş demeki santral kısa devrede yanmıyor arızaya geciyor ögrenmiş oldum veya ögrendik saolun arkadaşlar bütün arkadaşlerım şeker bayramını kutlarım saglıkla kalın

İyide garanti kapsamında olan bir ürün madem arızalı niçin değiştirilmemişte bu şekli ilen kullanılmaya devam ediliyor.? Şahsen ben yönetici olsam bu şekilde bir durumu ASLA KABUL ETMEM.! Sistemi kim yaptıysa onları çağırırım gerekeni yaparlar,sadece para alıp gitmekle bu işler olmaz.Ben bu işleri yaparken 3 yıl ÜCRETSİZ bakım garantisi verirdim.O kadar sistem yaptım bir kez arıza durumu ile karşılaştım ondada cihazı direkt olarak servise götürüp SIFIRI ile değiştirmiştim.Yahu bu neyin kafasıdır anlayan varsa beri gelsin.! Bu iş bana biraz karışık gibi geldiya neyse fazla uzatmaya gerek yok demekki alan razı veren razı...