Applen en baarl mobil iletim sistemi konsepti ile yaynlanan iOS 11 iletim sistemi final srmne doru ilerlemeye devam ediyor. Son olarak yeni iletim sisteminin beta serilerinin yayn yapld. Yaynlanan son beta srm ise iOS 11 Beta 2 oldu. Haziran aynn sonunda yaynlanmas beklenen herkese ak srm yerine iOS 11 Beta 2 srm de sadece gelitiriciler iin yaynland. Bir nevi iOS 11in yayn srecini balatm olan iOS 11 Beta 2 srmyle beraber neler deiiyor? Yenilikler var m? Bakalm.

iOS 11 Beta 2 Tm Deiiklikler

WWDC 2017 tantmnn hemen ardndan ayn gn ierisinde yaynlanan beta 1 serisi tabi ki birok hata ile geldi. iOS 11 Beta 1 srmyle beraber ortaya kan tm hatalar da daha nce yazlarmzda ele almtk. iOS 11 Beta 1 srm hatalar ve kullanc yorumlarn aadaki yazmzda bulabilirsiniz.

iOS 11 Beta 2 srmyle beraber ise genel olarak bu hatalarn giderilmesi amalanm durumda. lk aamada iPhone 5s ve zellikle iPhone 6s akll telefonlarnda yaanan sorunlarn giderildii belirtiliyor. iOS 11 Beta 2 srmyle beraber yaplan hata dzeltmeleri bir yana dursun bunun dnda sistem gvenlik gncellemeleri de almakta. imdilik bir yenilii ortaya kmayan yeni iletim sisteminin beta 2 srm notlarnda da herhangi bir deiiklik karmza kmad.

Genel olarak sistem ve gvenlik iyiletirmeleri yapan iOS 11 Beta 2 srmnn sadece gelitiriciler iinde yaynlandn ekleyelim. Eer gelitirici hesab kullanyorsanz yeni srm kurmanz da neriliyor. 414 MB boyutunda yeni srmle yaadnz sorunlarn nne geilmekte. Tabi ki final srmne kadar bu srmde de hatalar kacaktr fakat u an iin beta 1 gre daha stabil iletim sistemi sunuluyor.