Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HER ŞEYE RAĞMEN 2000 HD-CX FREE-SERVER AKTiF EDEMEYENLER:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
http://www.next.web.tr/showthread.ph...ktif-etme.html

YUKARIDAKİ linkte bulunan bilgilere rağmen hala 2000 HD-CX cihazın EMU sunu aktif edemeyenlere TAVSİYELER...

1.En başta İNTERNET e bağlanmış olduğunuzdan tam olarak emin olun.! (Özellikle WİFİ ile bağlananlar arkadaşlarımız çok dikkatli olsunlar İNTERNET-PORTALI bölümüne girerek VOD+YOUTUBE Vs uygulamaların çalışıp çalışmadığına baksınlar.! Kablolu bağlantıda bunu anlamak çok daha kolaydır ama WİFİ de çekim gücüne bağlı olarak sorun yaşanabilir.! Bilakis kendim canlı olarak yaşadım bir müşterimde çekim gücü çok zayıf idi ve uygulamalara GİRİLEMİYORDU. Şu hiç bir zaman unutulmamalıdırki en sağlıklı bağlantı KABLOLU bağlantıdır.)

2.Yukardaki linkte yazılanları sırayla uygulayın.!

3.Eğer tüm yazılanları uyguladım ama yine bağlanamadım derseniz.!

4.Bu durumda şimdi MODEMİ ya arka anahtarından yada adaptörünün fişini çekerek önce kapatacağız,akabinde yaklaşık üç saniye sonra tekrar modemi başlatacağız.!

5.Modemdeki tüm ışıklar sabit kalıncaya kadar hiç bir müdahalede bulunmayacağız.!

6.Modemdeki tüm ışıklar sabit kalınca şimdide 2000 HD-CX cihazımızı arka anahtardan kapıyoruz yine üç saniye sonra tekrar açıyoruz.Özelliklede WİFİ ile bağlananlar tekrar bağlantılarını baştan aşağı kontrol etmelidirler.! Kablolu bağlananlar için bu pek sorun teşkil etmeyecektir çünkü cihaz anında IP adresi almaktadır.Ama WİFİ çekim gücüne bağlı olarak en büyük sıkıntıyı yaşatmaktadır bu sıkıntıların 100/90 ının kaynağı maalesef budur.!

7.Cihazın AÇILABİLEN şifreli kanalları açmama sorunu büyük ihtimalle hallolmuş olacaktır.! GİRİŞLER menüsündeki ŞİFRELİ yayın ayarları kısmının en altındaki FREE-SHARE tarihi eğer görünmüyor ise bu farklı bir durumdur.! Bu fabrikanın kontrolünden kaçan bir cihazın ID nosunun neden olduğu bir durumdur.Halledilmesi fabrika ile irtibat kurularak bilgi verilmesi durumunda olacak bir durumdur.!!!

İYİ SEYİRLER...

Son düzenleme:

Oguzhan11

0
Üye
20 Kas 2016
37
0
6
bu cihazda küçük mavi cihazdan başka 1 yıl iptv ve server mı vardır bilgisi olan varsa sevinirim yani artısı

Oguzhan11

0
Üye
20 Kas 2016
37
0
6
yok onu kastedmedim ustam satıcılarda 1 yıl iptv bir yıl vod diyor ama ufak cvihazda demiyor onu next mi veriyor satıcılarmı onu kasteddim

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
Free Server yüklü dedi aldığım yer bana cihaza kurulum yaptırmışım çünkü.
yüklü mü değil mi nasıl anlayabilirim.
VOD uygulaması çalışıyor mesela bu bir gösterge mi?
ücretli iptv de kullanıyorum ayrıca bana ccam ve free server falan işime yarar bir katkı sağlar mı sizce

bu arada sadece türksat çanağı kullanıyorum

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
ücretli iptv de kullanıyorum ayrıca bana ccam ve free server falan işime yarar bir katkı sağlar mı sizce

türksatta freeserver ve cccam ile açılan kanal yok malesef işine yaramaz diğer uydularda yarar

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
türksatta freeserver ve cccam ile açılan kanal yok malesef işine yaramaz diğer uydularda yarar

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
iptv varken 2.çanak ile de uğraşmaya gerek yok zaten.
cihazı çok sevdim gerçekten çok başarılı.

kanal listesi olarak otomatik güncelleme ile gelen kanalları mı kullanıyorsunuz acaba?

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43

en azından bir çanak daha alıp 19 astra ve 13 hot bird uydularını aparatla iki uyduyu hatta yanına 23 e uyduyu ayarlarsanız baya işinize yarar free server ve ücretli ccam server varsa

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
iptv varken 2.çanak ile de uğraşmaya gerek yok zaten.
cihazı çok sevdim gerçekten çok başarılı.

kanal listesi olarak otomatik güncelleme ile gelen kanalları mı kullanıyorsunuz acaba?

sıfırdan tarama yaparak sıraladığım kanal listemi kullanıyorum

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
sıfırdan tarama yaparak sıraladığım kanal listemi kullanıyorum

tarama yerine girince kanal listeniz silenecektir diyor da emin olamadım.
ayrıca uydu cihazı aldığım yer hem türksat hemde eualsat uydularını taramış bende boşuna bir sürü kanal var açmayan tek çanak olduğu için nasıl tek uydu seçimene geçebilirim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
tarama yerine girince kanal listeniz silenecektir diyor da emin olamadım.
ayrıca uydu cihazı aldığım yer hem türksat hemde eualsat uydularını taramış bende boşuna bir sürü kanal var açmayan tek çanak olduğu için nasıl tek uydu seçimene geçebilirim.

Kumandanın üzerinde SAT tuşu göreceksiniz o tuşa bastığınızda karşınıza UYDU-SEÇİMİ gelecektir.Türksat üzerine gelin OK leyin artık tek uydu olarak yayınları izlemeye devam edebilirsiniz...