Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD Mini Cihazda Kanal Silinmesi Sorunu Yaşayanlar:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Evet sevgili DOSTLARIM eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız DOKTOR üstadın verdiği TAVSİYELER aşağıda sıralanmıştır.!

1.Her şeyden önce mümkün olduğunca 2000 HD mini cihazı TV yada diğer elektirikli cihazların ortak olarak kullanıldığı aynı prizlerde KULLANMAMAYA dikkat edelim.! ( Bu durumda bazı faktörler TOPRAKLAMA+ENTERFERANS vs bunun gibi nedenlerle ile diğer cihazlar 2000 HD ile etkileşip hafıza sorunlarına neden olabilmektedir.)

2.Özellikle AKŞAM ları 2000 HD yi sorun yaşanmaması için şu şekilde kapatmamız gerekmektedir.Öncelikle cihazda hangi kanal üzerinde isek ses açma yada kısma tuşunu kullanarak işlem yapıp sonrasında kumandanın STANDYBY tuşundan muhakkak suretle kapatacağız.!

3.YUKARDA yazmış olduğum iki madde uygulanmadan cihazın besleme voltajının kesilmesi ne yazikki zaman zaman cihazda HAFIZA sorunlarına neden olmaktadır.Bunlar yapıldıktan sonra isterseniz cihazı bildiğiniz gibi kapatabilirsiniz.!

4.Ben yıllardır MACHİNA 3D olsun şimdilerde ise 2000 HD kullanıyorum cihazın besleme voltajını hiç bir zaman kesmiyorum.Ve şimdiye kadar kesinlikle bu sorunlada karşılaşmadım.! Bu yazdıklarım 4 nolu madde hariç DOKTOR üstadımızın bu konuda sıkıntı yaşayan kullanıcılarımıza tavsiyeleridir.İster uygularsınız ister kendi bildiğiniz gibi cihazlarınızı kullanırsınız bizim amacımız FORUM olarak sadece son kullanıcılara yardımcı olmaktır... (SEVGİ ve SAYGIYLA.)

Son düzenleme:

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Evet sevgili DOSTLARIM eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız DOKTOR üstadın verdiği TAVSİYELER aşağıda sıralanmıştır.!

1.Her şeyden önce mümkün olduğunca 2000 HD mini cihazı TV yada diğer elektirikli cihazların ortak olarak kullanıldığı aynı prizlerde KULLANMAMAYA dikkat edelim.! ( Bu durumda bazı faktörler TOPRAKLAMA+ENTERFERANS vs bunun gibi nedenlerle ile diğer cihazlar 2000 HD ile etkileşip hafıza sorunlarına neden olabilmektedir.)

2.Özellikle AKŞAM ları 2000 HD yi sorun yaşanmaması için şu şekilde kapatmamız gerekmektedir.Öncelikle cihazda hangi kanal üzerinde isek ses açma yada kısma tuşunu kullanarak işlem yapıp sonrasında kumandanın STANDYBY tuşundan muhakkak suretle kapatacağız.!

3.YUKARDA yazmış olduğum iki madde uygulanmadan cihazın besleme voltajının kesilmesi ne yazikki zaman zaman cihazda HAFIZA sorunlarına neden olmaktadır.Bunlar yapıldıktan sonra isterseniz cihazı bildiğiniz gibi kapatabilirsiniz.!

4.Ben yıllardır MACHİNA 3D olsun şimdilerde ise 2000 HD kullanıyorum cihazın besleme voltajını hiç bir zaman kesmiyorum.Ve şimdiye kadar kesinlikle bu sorunlada karşılaşmadım.! Bu yazdıklarım 4 nolu madde hariç DOKTOR üstadımızın bu konuda sıkıntı yaşayan kullanıcılarımıza tavsiyeleridir.İster uygularsınız ister kendi bildiğiniz gibi cihazlarınızı kullanırsınız bizim amacımız FORUM olarak sadece son kullanıcılara yardımcı olmaktır... (SEVGİ ve SAYGIYLA.)

Standby tuşu kırmızı olan kapatma tuşu mudur ? birde ses açma kapatma derken kastınız nedir ?

ft.

0
Üye
6 May 2017
53
33
18
Kayseri
www.next.web.tr
kumandanın en üstündeki tuştur ses açıp kapaltarak kırmızı tuşa bastıgımızda kayıt ederek cihaz kapanır açtığımızda ise hangi kanalda kapattıysak o kanalda açılır.

aa birşey daha öğrendik. bana da daha önce 1 kere olmuştu. şimdi yazıyı okuyunca standby moduna almadan kapatırdım hep ondan oluyormuş demek ki.

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
şüphesiz üstatlarımızın tavsiye ettikleri doğrudur ancak bu kanal silinme konusu bir zamanlar machina 3d cihazında dekotlama hatası olarak gelir ve tüm kanallar silinirdi oysaki zamanla machina 3d lere verilen V5.502 yazılımında şöyle bir not vardı kanalların silinmesine neden olan bir hata düzeltildi diye ve bu yazılımdan sonra şahsen ben o günden bu güne kadar cihazımı kapatıp fişten çek sem dahi ve günler sonra tekrar fişe taktığımda dahi kanal silinmesine rastlamadım hani derizya şeytanın kulağına kurşun o dönemlerde bu olay kronikti belkide üstatlarımız bu cihaz içinde benzer bir yazılımı verirlerde bir faydası olur.saygılar sevgiler bu yorum sadece kendi yorumumdur.

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Çok demokrat bir forum olduğu için tek tek tüm mesajlarımı sileceğim,nedenine gelince yazdığım doğrular birilerine battığı için siliniyor,aslında o birileri de diğerleri de aynı kişiler.

Son düzenleme:

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,197
68,582
113
T.C ANADOLU
Ben aynen de tavsiye edildiği gibi yapıyorum ama satın aldığım günden bu güne kadar her iki cihazımda da kanallar en az 5 kez silindi.Artık Usb flash diske kayıt yapıyorum,silinince tüm ayarları tekrar yüklüyorum ancak çocuklar ,bu ne böyle devamlı diye epey bir sitemde bulunuyorlar.Tavsiye edilenler yapıldığı halde kanal silinmesi yaşanması,donanım ile ilgili sanıyorum çünkü yazılım ile ilgili olsaydı teknik servis yeni bir yazılım çıkartırdı.İç karartıcı bir durum,tavsiye ettiğim arkadaşların cihazı henüz ellerine ulaşmamış,temenni ederim ki onlar bu sorunu yaşamazlar.

Ben 2017 Şubat ayından bu yana aynı cihazdan kulanıyorum sizin bahsettiğiniz gibi kanal silinme promlemi ile hiç karşılaşmadım siz cihazı fabrika ayarlarının tümünü seçip yeniden uyduları taratıp kayıt edin takır takır çalışır cihazınız stiresli olduğu için kanalları siliyor Levo67 benim tavsiyem

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Ben aynen de tavsiye edildiği gibi yapıyorum ama satın aldığım günden bu güne kadar her iki cihazımda da kanallar en az 5 kez silindi.Artık Usb flash diske kayıt yapıyorum,silinince tüm ayarları tekrar yüklüyorum ancak çocuklar ,bu ne böyle devamlı diye epey bir sitemde bulunuyorlar.Tavsiye edilenler yapıldığı halde kanal silinmesi yaşanması,donanım ile ilgili sanıyorum çünkü yazılım ile ilgili olsaydı teknik servis yeni bir yazılım çıkartırdı.İç karartıcı bir durum,tavsiye ettiğim arkadaşların cihazı henüz ellerine ulaşmamış,temenni ederim ki onlar bu sorunu yaşamazlar.

Sevgili kardeşim AŞAĞIDAKİ linki DİKKATLE okuyunuz yaşanılan tecrübeler doğrultusunda meydana çıkmış bir çalışmadır.! Okuyunuz uygulayınız sorununuz devam eder ise cihaz garantili ise hemen MERKEZ servise yollayınız muhtemelen bir DONANIM arızası yaşıyor olabilirsiniz.

http://www.next.web.tr/showthread.p...ADAN-MAXİMUM-VERİM-ALMAK-İÇİN-TAVSİYELER.html

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
''Ben aynen de tavsiye edildiği gibi yapıyorum.'' Yazmışım zaten.Garantisine bakmam lâzım.

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Çok demokrat bir forum olduğu için tek tek tüm mesajlarımı sileceğim,nedenine gelince yazdığım doğrular birilerine battığı için siliniyor,aslında o birileri de diğerleri de aynı kişiler.

Son düzenleme:

hasanN61

0
Üye
5 Ağu 2018
9
0
1
Cihaz 2 aylıktı.Dün bir kaç kanal silindi hayret ettim.Yeni yazılımın etkisi olabilir mi

theleon

New member
Üye
26 Eyl 2018
17
7
3
Dostlar forumda yeniyim şimdiden kusura kalmayın kafama takılan birşey cihaza usb den liste aktarmak istediğimde kullandgım server 1800 kanal ama misal başkasından test alıp atmak istediğim 3-4-5 bin kanallı seçip tıkladğımda cihaz aynı ekrand akalıyor donuyor neden acaba ?