Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Black II Plus OTA18 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
28 Haz 2017
169
203
43
Next Minix HD Black II Plus OTA18 Yazılımı

Güncellemeler :

- Medya oynatıcıda ANSI kodlanmış .SRT uzantılı altyazılar düzeltildi.
- Medya oynatıcıda altyazı boyutu seçilebilir.

Ekli dosyalar

• Next_MinixHD_PuntoPlus_BlackIIPlus_OTA18_13072017.zip
    3.6 MB · Görüntüleme: 68

ilkerxxx

0
Üye
25 Kas 2017
4
0
1
Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Forumu didik didik ettim ama kafa karışıklığımı gideremedim.

Minix HD Black II+Plus uydu alıcı aldım. Bu cihaza son çıkan yazılımını yüklemek istiyorum. Yüklemem gereken yazılım bu konu altındaki OTA18 yazılımı mıdır? Bundan önce başka yazılım yüklemem gerekiyor mu? Cihaza doğrudan OTA18'i yükleyip geçeyim mi?

Uydu üzerinden güncelleme de bu yazılım sürümü yok değil mi? İlla USB bellek ile yüklemem lazım değil mi?

Black II+Plus ile Black || yazılımları aynı mı? Black II yazılımını Black II+Plus'a yükleyebilir miyim? Yoksa sadece OTA18'i mi yükleyeceğim? OTA18 de tandberg aktif oluyor mu?

Teşekkür ederim
Saygılarımla

ilkerxxx

0
Üye
25 Kas 2017
4
0
1
next minix black plusa uyumlu mu

Minix HD Black II+Plus sahibi olanlar OTA18 yazılımını yükleyebilir. Bu OTA18 yazılımını yükleyince çok bir şey değiştiriyor mu derseniz, gözle görülür bir şey değişmedi. Yüklemesenizde olur.

Gelelim cihaza;
Cihaz çok iyi. HD kanallar arası geçiş hızı bile mükemmel. Görüntü kalitesi iyi. Biss key desteği var. Türksat Otomatik Kanal Güncelleme Sistemi mevcut ve esnek modda bile çok iyi çalışıyor. Kişisel kanal sıralaması yaptıysanız TKGS'yi "Esnek" seçiniz ve öyle bırakınız. Türksat güncelleme gönderdikçe cihazınız kendini güncelleyecektir ve kanal sıralamanızı bozmadan bu işlemi yapacaktır. Cihazda aşırı ısınma kesinlikle yok. Isınma kabul edilebilir düzeyde.

Cihazın kötü yanı yok mu derseniz, var. Hemde çok gıcık bir şey. Elektrik gidip gelince cihaz otomatik açılıyor. Saçmalığın daniskası. Evden 1 haftalığına uzaklaştık, geldiğimizde cihaz çalışıyordu. Kim bilir kaç gündür çalışıyordu. Hem boşa elektrik yaktı, hem de cihaz ve lnb de ki elektronik bileşenlerin ömründen gitti.

Kısaca,
TV'nin arkasına gizleyebileceğim, biss key destekleyen, kanal geçişleri hızlı, çift usb girişi ve kaliteli kumandası olan bir mini hd uydu alıcısı arıyorsanız "Next Minix HD Black II +Plus" ı tavsiye ederim.

Cihazın uzaktan kumandasının sizin TV kumandanızın temel işlevlerini yerine getirmeside artısı. Her TV'yi tanımıyor ama olurda TV'niz cihazın kumandasını algılarsa tek kumanda kullanma rahatlığını yaşarsınız.

Kumandayı TV'ye tanıtmak için, uydu alıcısının fişi çekikken kumandayı TV'ye doğru tutup şu işlemi yapmak gerekiyor.

5G1r6M.jpg

Sadece 130 popüler TV'yi destekleyen bir evrensel kumanda. TV'niz algılamazsa yapacak bir şey yok. Şans

Son düzenleme:

canop

0
Üye
19 Şub 2015
11
0
1
Arkadaşlar merhaba uzun yılar black plus kulandım kanal geçişleri hariydı ..Şimdi ya black 2 plus yada punto plus alıcam sizce hangisi daha iyi yaromlarınız bekliyorum

dreko2000

0
Üye
8 Şub 2018
1
0
1
iyi günler,
dün bir next minix hd black 2 plus aldım ve aranıza katıldım. kanallar yüklü geldi ama tlc ve lifetime channel ı bulamadım. uydu konusuna biraz yabancıyım, bu kanalları nasıl yüklerim. uydudan güncelle seçeneğini kullansam otomatik olarak gelirler mi? bazı kanallarda kanal isimleri de farklı yazıyor , bunlar güncellemeyle düzelir mi? teşekkürler şimdiden

riddick

0
Üye
8 Ara 2011
41
1
8
Yalova/Çiftlikköy
iyi günler,
dün bir next minix hd black 2 plus aldım ve aranıza katıldım. kanallar yüklü geldi ama tlc ve lifetime channel ı bulamadım. uydu konusuna biraz yabancıyım, bu kanalları nasıl yüklerim. uydudan güncelle seçeneğini kullansam otomatik olarak gelirler mi? bazı kanallarda kanal isimleri de farklı yazıyor , bunlar güncellemeyle düzelir mi? teşekkürler şimdiden

TKGS desteği varsa cihazın oradan direk güncelleyebilirsin.

Yoksa aşağıdaki Transponder değerlerini girip taratman yeterli;
TLC ; 12.379 / YATAY (H) / 30.000
Lifetime : 12089 / YATAY(H) / 4400

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...