Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

[VinRAR] WinRAR® İndir - 32 Bit / 64 Bit - Android Apk - iOS

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
winrar-kutu.png

WinRAR® İndir - 32 Bit / 64 Bit - Android Apk - iOS

LİSANS / DİLDEMO / TÜRKÇE
ÜRETİCİWinRAR GMBH
UYUMLULUKWindows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10
BOYUT1.9 MB
GÜNCELLENME18.11.2016
İNDİRWinRAR İndir
DİĞER SÜRÜMLER
(iOS, Android, Mac, vb.)
Diğer WinRAR Sürümleri

winrar-dosya-sikistirma-programi_31.jpg

WinRAR'ı bilgisayarınıza yüklemeden önce bilinmesi gerekenler

WinRAR indirme sayfasında, en eski sürümden en güncel sürüme kadar dilediğinizi indirebilirsiniz. Dosyayı indirirken 32 bit ve 64 bit farkını göz önünde bulundurunuz.

32 bit ve 64 bit işletim sistemleri arasındaki fark nedir ve nasıl anlaşılır?

İşletim sistemleri değişik bit değeri üzerinden yazılmaktadır. Bu farkı anlamak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır:
Masaüstüde bulun "Bilgisayarım" kısayoluna sağ fare tuşu ile tıklayın ve "Özellikler" sekmesini açın.
Açılan pencerede Sistem > Sistem Türü kısmında işletim sisteminizin bit değeri yazacaktır. Buna göre de aşağıda size uygun dosyayı indirin ve çalıştırın.

WinRAR Programı ile Neler Yapılabilir?

WinRAR programı, sıkıştırılmış olan dosya formatlarının neredeyse tamamını bilgisayarınızda açabilmek ve dilediğiniz zaman aynı formatlarda dosyaları sıkıştırabilmeniz için geliştirilmiş olan bir programdır. Dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açma programı olarak nitelendirilen WinRAR’ı dilerseniz ücretini ödeyerek de kullanabilirsiniz. Ancak WinRAR’ın ücretsiz sürümünü sayfamız üzerinden indirdiğiniz zaman tam sürümünde yer alan tüm özellikleri de süresiz bir şekilde kullanabilirsiniz. WinRAR’ın en güncel sürümünü sizlere sunarak dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açabilmenizi sağlıyoruz. WinRAR programını yüklemek istediğiniz zaman programın 32-bit desteği ve 64-bit desteğinden de yararlanabilirsiniz. Türkçe dil desteği de sağlamakta olan WinRAR programı, özellikle kullandığı programları Türkçe olarak kullanmak isteyen kişilerin yararlanabileceği faydalı bir özelliktir.

WinRAR ile Hangi Dosyalar Açılır?

WinRAR programını kullandığınız zaman rar, zip, 7-zip, iso, cab, arj, lzh, ace, gzip, bzip2 ve daha pek çok farklı popüler sıkıştırılmış dosya formatı ile etkileşim içerisine geçebilirsiniz. Bu tür dosya formatları ile uyumlu olarak çalışmakta olan WinRAR’ın en önemli özelliği farklı dosya türlerine sunmakta olduğu destektir. WınRAR kullanarak dilerseniz ISO yani sıkıştırılmış imaj dosyalarını da oluşturabilir ya da açabilirsiniz. Film ve oyun indirme işlemlerini sık sık yapıyorsanız ya da ISO dosyaları ile çalışmak durumundaysanız WinRAR programının son sürümünü indirerek sıkıştırılmış dosyaları açabilir ve dilerseniz sizler de yaratabilirsiniz.

32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Windows işletim sistemleri üzerinde değişik bit değerleri kullanılmaktadır. İşletim sistemlerinin farklı bit değerleri üzerinden işlem yapmaları da bu işlemlere uygun olacak olan programları indirmenize yol açar. Bilgisayarınızın hangi 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğunu bilmiyorsanız öğrenebilmek için “Bilgisayarım” ikonuna sağ tıklayabilir ve “Özellikler” sekmesinden “Sistem – Sistem Türü” kısmına gelerek bilgi alabilirsiniz. İşletim sisteminize uygun olan WinRAR’ın son sürümünü indirdikten sonra basit bir şekilde kurulum işlemini yapabilirsiniz ve ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

WinRAR Nasıl Kullanılır?

WinRAR kullanarak dosyalarınızı açabilmek istiyorsanız ya da yeni dosyalarınızı yaratabilmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Windows işletim sisteminin sağ tık menüsünü kullanmak olacaktır. Kurulum sonrasında sağ tık menüsüne yerleşen WinRAR sayesinde dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açabilme işlemini tek bir tıklama eşliğinde yapmaya devam edebilirsiniz. WinRAR’ın Windows işletim sisteminiz tarafından otomatik olarak algılanabilmesi için ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur. WinRAR programının basit ve ücretsiz kullanımı sonrasında işletim sisteminiz WinRAR programını otomatik olarak algılayacaktır. WinRAR kullanmaya başladığınız andan itibaren tüm dosyalarınız sıkıştırılacağı için depolama alanlarınızda da ek alan kazanmaya başlarsınız. Depolama alanlarında elde edebileceğiniz ek alanları daha farklı ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca tek bir sıkıştırılmış dosya haline getirdiğiniz klasörlerinizi de İnternet üzerinden daha kolay bir şekilde paylaşmaya başlayabilirsiniz.