Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

kayıp sinyal sebebi

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar gittigim evde santral cıkışı 92 eve inen sinyal 70 arada ek yok direk santralden eve kablo iniyor kesin kablo hatasıda ama yeni kablo cekilmiş sahibi öyle diyor başka hata arayacak yer varmı bu tip sorun sinyal kaybı bu aralar sık oluyor kalitesiz kablo kullanıyorlar sanırım NOT bu sinyal kaybı olan evlerde sinyal güclendirici kullansak faydası olurmu ne dersini daireye giden kabloyu bulup güclendirici takılırmı ne dersiniz fikri olan yazarsa memnun olurum arkadaşlar

hamdin

0
Üye
14 Ara 2015
108
15
18
Aynı sorun bi ara bende yaşadım lnb bağlnan sotok bazılar somulu ları boğazda geniş oluyor o yüzde sinyalı kayıbı olulyor bana sorasa kontorol et derim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
merhabalar;
Sinyal kaybınızın birçok nedeni olabilir. Çekilen kablo kalitesiz olabilir ( kablo yeni çekilmiş dediğiniz için çürümüştür demiyorum)
Kablo içindeki ana tel saf bakır olmalıdır. Bakır demirden daha güçlü sinyalleri taşır. Piyasada satılan bazı kablolar içi demir olup dışı bakır boyayla kaplı oluyor. Ana teli dıştan saran yalıtkan tellerin de iyi olması lazım. Bunun nedeni ana telden giden sinyallerin dışarı kaçmasını önler. Bu bilgiler ışığında anten ne kadar iyi ayarlanırsa ayarlansın kablo kötüyse mesafe arttıkça belirgin bir şekilde sinyal kaybı olur.
Hat güçlendirici de bir çözümdür sinyalleri bir nebze olsun güçlendirir ama yüzde 15 20 gibi fazla birşey beklemeyin. Kaliteli seçilmiş bir kablo mesafe artsa bile sinyal kayıpları minimum şekilde olur.