Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

arkadaşalr tv kapanıyor kendi kendine

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Tv nin kendiliğinden kapanıp açılması anakartta bir arızadan dolayı olabilir. Size sorum olacak
Yakın zamanda TV ye herhangi bir yazılım güncellemesi yaptınız mı ? Voltaj düşüklüğü veya kaçak akım ( yüksek voltaj ) problemi yaşadınız mı ? çünkü söylediğinize göre sabahtan bu yana sürekli kapanıp açılıyor.
Açılıyor derken uyku modunda mı ( stand by ) yoksa direk doğrudan görüntü geliyor mu ?

ahkam1986

0
Üye
1 Eki 2017
10
0
1
Eğer sorun voltaj düşüklüğü değilse, TV enerji tasarrufuna girip kendini kapatıyor olabilir. Bunun için eco ayarına baksanız yararı olabilir.

[SUB][/SUB] hocan makinayi yeni aldim..tv kapanmiyor.cihaz goruntuyu kapiyor.alicidaki numaralar kapanmiyor.goruntu yok.. Next aradim servurlarda guncelleme var dedi ondan dedi.anlamadim gitti bu isi :)

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Sunucularda güncelleme var o yüzden kapanıyor . Yalanın da bu kadarı
Anladığım kadarıyla ekranda görüntü gidip geliyor. Cihazı da yeni aldığınızı söylemişsiniz. Bana kalırsa sorun ya hdmı kablodandır veya soketlerdedir. Ya da cihazın yazılımsal veya donanımsal problemi olabilir cihazınızın modeli nedir.

ahkam1986

0
Üye
1 Eki 2017
10
0
1
Sunucularda güncelleme var o yüzden kapanıyor . Yalanın da bu kadarı
Anladığım kadarıyla ekranda görüntü gidip geliyor. Cihazı da yeni aldığınızı söylemişsiniz. Bana kalırsa sorun ya hdmı kablodandır veya soketlerdedir. Ya da cihazın yazılımsal veya donanımsal problemi olabilir cihazınızın modeli nedir.

hocam next 2000 hd internet machine mavi cihaz.. next ne kadar sürer dedim 1 ila 10 gün arası dedi bana.. şaşırdım bende ...

cihaz görüntü gidiyor..ekranda hdm 1 yazıyor.. 10 15 dakika sonra bazen kısada sürüyor geliyor görüntü direk.sonra çok kalmadan gidiyor.süre belli olmuyor.. güncellemeyide bir hafta oldu ancak cihazda bir haftalık .. sevine sevine aldık buda arızalımı yoksa :D

--------------------

Eğer sorun voltaj düşüklüğü değilse, TV enerji tasarrufuna girip kendini kapatıyor olabilir. Bunun için eco ayarına baksanız yararı olabilir.

tv de böyle bir ayar yok.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Arızalı olma ihtimali var. Ekranda hdmı yazısı göründüyse cihaz devre dışı bırakıyor kendini yani kilitleniyor. Bu durumda gösterge çalışır fakat ekrana ne ses gelir ne görüntü nede kumanda işler. Yazılımsal destek sorunu belli aşamada çözebilir ama stabil çalışacak versiyonu da bulmak önemli.

ahkam1986

0
Üye
1 Eki 2017
10
0
1
Arızalı olma ihtimali var. Ekranda hdmı yazısı göründüyse cihaz devre dışı bırakıyor kendini yani kilitleniyor. Bu durumda gösterge çalışır fakat ekrana ne ses gelir ne görüntü nede kumanda işler. Yazılımsal destek sorunu belli aşamada çözebilir ama stabil çalışacak versiyonu da bulmak önemli.

hocam şimdi kurcaladım kablolarla oynayınca geliyor görüntü. ama hd kalosumu anten mi çözemedim çok hassas.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Anten kablosuyla deneyin olmazsa hdmı ye bakın eğer anten kablosunu oynatınca görüntü geliyorsa muhakkak kablonun iç ana tel ile dıştaki yalıtkan sargı birbirine temas ediyor olabilir. Çünkü birbirlerine temas ettiklerinde kaçak akım oluşuyor olabilir. bununla birlikte cihaz kendini korumaya alıyor olabilir

ahkam1986

0
Üye
1 Eki 2017
10
0
1
Anten kablosuyla deneyin olmazsa hdmı ye bakın eğer anten kablosunu oynatınca görüntü geliyorsa muhakkak kablonun iç ana tel ile dıştaki yalıtkan sargı birbirine temas ediyor olabilir. Çünkü birbirlerine temas ettiklerinde kaçak akım oluşuyor olabilir. bununla birlikte cihaz kendini korumaya alıyor olabilir

çok sağolun biraz daha gözlemleyeyim bakalım.

sapmaz

0
Üye
29 Ocak 2013
19
2
3
Anten kablosunu çıkar cihaz açılıp kapanmasına anten kablosunu da şase var demektir

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
Son düzenleme:

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
şifresiz kanal izlerken aniden görüntü gidiyor ses gelip gidiyor ( bu olayı agustos ayında yaptı birde 3 4 gündür yaptığını tesbit ettim kumanda tv kapatınca kendi kumandasından görüntü ve ses düzeliyor ) görüntüde bazen gelip gidiyor benim monitör tv 2 adet hdmi çıkışı mevcut arka panel kısmında hdmi çıkışını kullanıyorum uydu cihazı ile verilen kısa hdmi kablo kullanıyorum dün akşam izlerken tv aniden görüntü gitti bunu birazdan youtube aktaracağım 4 uydu izliyorum anten kablolarını konektörleri elden geçirdim anten kablom eksiz ve 8 aylıkdır

cihazı şubat ayında aldım ağustos ayında ilk bu sorunu yaşadım bu videoda
https://youtu.be/kthyPgGB2S4?t=6

bu ay içersinde ve kasım ayı içersinde bir kaç kere daha yaşadım en son dün akşam bu video çektim bu olay normalde tv izlerken 22.00 civarlarında aniden görüntü gitti ses gidip geliyor ve sinyal yok yazıyor ben monitör tv kumandasında tv kapıtıp açınca yayın ve ses normal şekilde devam etti cihazımın hdmi çıkışındamı yoksa tv hdmi çıkışında sorun var bilemiyorum sorunun nerden kaynaklandıgını çözmek için hdmi kablo satın alacağım birde televizyonun sol tarafındaki hdmi takıp oyle deneyeceğim

https://youtu.be/97Ddk3XKlKo?t=1

not: monitör tv başka hiç bir cihaz bağlı değildir ve 2017 şubat ayında alınmışdır

sevgili ustalardan görüş ve yardım rica ediyorum

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
son yazılımı boot modunda attım bakalım yine olacakmı gözlemleyeceğim arkdaşlar 720p 1080p yada 1080i seçme arasında fark olurmu

tv uyum ayalarını nasıl seçmeliyiz

Eğer yeni nesil LED tv ise 2000 Mini HD ÇÖZÜNÜRLÜK=1080-İ olacak yok eski senelerce önce çıkan tv LED yada LCD ise 720-P seçilecek.!!!

(1080-P çözünürlük hiç bir zaman seçili OLMAYACAK.!!!)

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com

Eğer yeni nesil LED tv ise 2000 Mini HD ÇÖZÜNÜRLÜK=1080-İ olacak yok eski senelerce önce çıkan tv LED yada LCD ise 720-P seçilecek.!!!

(1080-P çözünürlük hiç bir zaman seçili OLMAYACAK.!!!)

haydar1966 bey benimki monitör tv dediklerinizden hangisini seçmeliyim

tv uyum ayarlı kısmındaki ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz acaba yanlı bir senecek mi seçiyorum

ekrana sıgıdır merkez ve mektup seçenekleri mevcut

höhr

0
Üye
18 Tem 2015
9
2
3
aşırı ısınma durumu varmı eğer böyle birşey varsa bu tip durum olabilir yoksa hdmı kablosunu değiştirmekle araştırma yapmak bence iyidir