Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Serverlarda ki kalite farklılıkları

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
Oncelikle bu konuyu baska bir forumda da actigimi belirtmeliyim ki sonradan yanlis anlasilmalar olmasin..
Malumunuz gunumuzde bircok tv izleyicisi yabanci platformda ki kanallari belli server baglantilari uzerinden izliyor. Meseleyi sakiz gibi uzatmadan sormak istiyorum;
- Bugune kadar birsuru server (cc**m) denedim fakat bunlarin ancak 2-3 tanesinden memnun kaldim diyebilirim. Bazilari ucuz fakat kaliteli, bazilari da pahali ama kalitesizdi. O yuzden genellikle verilern 24- 48 saatlik testleri dener ve oyle karar veririm. Fakat bilmedigim bir mevzu var. Mesela makina servera baglandiktan sonra (baglanilan server sayisi: x CAID [1810][1820] vs..) seklinde devam eden bloklar var. Bazi serverlarda bu 4-5 tane kadar ( CAID [x][aaaa][qqqq][eeee][vvvv] ), bazilarinda ise cok daha fazla. Kisacasi bu caid'ler tam olarak nedir? Ha birde,bunlari az ya da cok olusu server kalitesini etkiler mi? Yani server alacakken dikkat etmem gerekir mi bunlara? Kaliteli olup olmadigini anlayabilmemiz icin dikkat etmemiz gereken hususlar var midir?
Daha basite indirgemem gerekirse;
Ayni kanali iki farkli server ile deniyorum. .1 serverda donmasiz problemsiz belki yarim saat izliyorum, 2. serverda 10 saniye de bir donmalar oluyor. Ustelik 2. server fiyat olarak 1.'den pahali. Bunun sebebi ne olabilir?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
olması gereken :
Cccam serverda , ıptv serverda servis saglayıcının yayın verdlği serverdan (liniux son sistem pc )faydalanan kişi sayısı = serverın çıkış hızı ile dengede olması gerekir ki yayın alan kişi yayını sorunsuz (hele hele Türkiyedeki internetle seyrediyorsak).Örnek her server 25 kişiliktir giren kişi sayısı en fazla 25 tir alış hızımızda en az 4,5-5 tir zevk ile seyrederiz.

birde servercıklar var satış yaparken 25 kilik derler 25 tane cline i çogaltırlar 50 kişiye satarlar (insaflı ise ne yazıkki bu tür servercılar genelde ülkemizde olur yabancı serverların linklerini kendi serverları üzerinden verir ) satarken ulaşırsın aldıktan sonra araki bulassın hele hele ülkemizde dini bayramlarda süre uzun oldugu için servırına 150 200 tl güç kaynagı koyar sitede bekçi elektrikli çay ocagını takınca sigorta atar 5 saat sonra server devre dışı )))

serverın ucuzu kalitesiz pahalısı kalitelidir gibi bi anlam yoktur.Servercının iş Ahlakı durumu belirler amatörlüğü degil o işten ekmek yiyen servercı ise sorun yoktur.

Son düzenleme:

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Arkadaşlar yaklaşık 120 line var ona rağmen Sadece Türkçe seslendirme olan bu kanal arada donuyor tam olarak izleyemiyorum. Sorunsuz izleyebilmek için Başka yapabileceğim bir şey kalmadı. Bilen anlayan durumu kavrayabilen varsa öneri bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili kardeşim söz konusu paket ki AB SAT paketindeki bir kanaldır su haliyle ne yazikki stabil olarak izlenmesi neredeyse imkansızdır.Ya abone olup sorunsuz izleme yoluna gideceksiniz yada ne kadar izleyebiliyorsaniz o hali ile devam edeceksiniz.Yani kısaca paylaşım olayı çok sıkıntılıdır...

Solmazhan

0
Üye
24 Şub 2018
32
31
18
Arkadaşlar israil uydusundaki yani 4 w uydusundaki sport 1,2,34 kanalları günlük cccam ile stabil izlenmiyor yani çok sık sık donuyor....diğer cccam satın alsam stabil izlenir mi bilgisi olan var mı

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
iyide arkadaşım neden israil uydusu aynı kanalları thor uydusunda free Cccam serverle açık fazlası var thor uydusunda digiler onlardada izlemek istediğin içerikler var tabi senin kastin süper ligse