Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kanal arama

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
381
72
28
Mrb ustalar benim 18500 hd plus uydu cihazıma otomatik arama yaptırıyorum ama sonra hazırda olan bütün kanalları siliyor.şifresiz arama yaptırırsam normal oluyor neden olabilir.tşk

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
merhabalar;
Oto tarama yaptırdığınızda mevcut kanal listeniz değişiyor mu yoksa komple uçuyor mu ?
Şifresiz arama yaptığınızda ise kanal listesinde ne değişme ne de silinme sıkıntısı yaşanıyor acaba normal dediğiniz bundan kasıt mıdır ? Sıkıntınızı daha belirgin bir şeklide yazarsanız size daha iyi çözüm sunabiliriz

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
381
72
28
Kanal listesinde sadece çizikler kalıyor.hiç kanal olmuyor cihazı açıp kapayınca kendisi fabrika ayarlarına dönüyor.şifresiz arama yaptığımda yeni kanalları sona ekliyor.kanal sıralamamda hiç bir değişiklik olmuyor.yani silinme değişme olmuyor.tşk

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
sorununuz yazılımsal kaynaklı olabilir o yüzden sizin için en iyi performansı verecek uygun yazılımı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Eğer 0 dan kurmak istiyorsanız da boot ( ilk açılışta ) modunda yükleyebilirsiniz. Site içinde boot modunda yazılım yükleme talimatları vardır ordan da yardım alabilirsiniz.
Not: Yükleyeceğiniz yazılım dosyası cihazınıza uygun olmalıdır. Hatalı yazılım yüklediğinizde cihazın flashı çöker.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
rs 232 ile değil
boot modundan kastım;
usb ye attığınız yazılımın ismini rom.bin olarak değiştirin. cihaza usb yi takmadan önce cihazın fişi mutlaka çekili olmalıdır. Her şey tamam usb yi cihaza taktık.
cihazı fişe takıp çalıştırınız fakat mutlaka ilk açılış saniyesinden beri kumandadan ok tuşuna hızlıca defalarca basınız. ekrana kurulum ayarları gelene kadar bu işlemi yapınız.
kurulumu başlattığınızda cihazınız kurulumu otomatik kendi yapacaktır. Kurulum bitene kadar herhangi bir işlem yapmayınız !! Kurulum tamamlanınca cihaz kendini resetleyecektir. Kolay gelsin