Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Nedir bu Conax?

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
Oncelikle iyi aksamlar sevgili forum sakinleri. Aslinda sadece Conax sisteminde degil, Nagravision'da da sahit oldugum bir konuyu merak ettigim icin ogrenmek istiyorum. Bazi paketler de "conax" sifreli yayinlar izlenebiliyorken, bazilarinda izlenemiyor. Misal DigitALB paketi izlenemiyor. Nagravision'da da ayni sekilde. Bazi Nagravision sistemli yayinlar izlenemiyor. Misal CSAT (19.2) paketi. Amacim burda hangi paket izleniyor izlenmiyor degil, sadece bilen birisi bu sifreleme sistemleri arasinda ki bu detaylari anlatabilir mi? Bu kart - cihaz eslesmesi denilen olayla alakasi var mi?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Oncelikle iyi aksamlar sevgili forum sakinleri. Aslinda sadece Conax sisteminde degil, Nagravision'da da sahit oldugum bir konuyu merak ettigim icin ogrenmek istiyorum. Bazi paketler de "conax" sifreli yayinlar izlenebiliyorken, bazilarinda izlenemiyor. Misal DigitALB paketi izlenemiyor. Nagravision'da da ayni sekilde. Bazi Nagravision sistemli yayinlar izlenemiyor. Misal CSAT (19.2) paketi. Amacim burda hangi paket izleniyor izlenmiyor degil, sadece bilen birisi bu sifreleme sistemleri arasinda ki bu detaylari anlatabilir mi? Bu kart - cihaz eslesmesi denilen olayla alakasi var mi?

Merhabalar;
Bahsetmiş olduğunuz durum paylaşımı veren kişilerin veya kuruluşların tutumuyla alakalıdır. Her sunucu hepsini açacak diye kural yoktur. Örnek veriyorum ücretsiz olarak verilen serverde açılan paketler az olmakla birlikte özel yani premium ( paralı server ) sunucularda daha fazla paketin açıldığı ortadadır. Örnek vermek gerekirse 16 E de yayın yapan malum kanalların cihazlarla birlikte gelen ücretsiz serverlerde paylaşım desteği verilmezken kullandığınız başka bir cccam satırı aynı paketleri açabilmektedir.
Kart+cihaz eşleşme yöntemiyle yayın yapan paketlerin açılma ihtimali yoktur. Hem premium abonelikte hem beleş serverde açılmaz. Burdaki mantık kart hangi cihazda aktivasyonu yapılmışsa sadece orada çalışacağı anlamına gelir.
Şunu da söyleyeyim Şifreleme sistemlerinde de yapılan bir üst versiyon güncellemeleri sayesinde de ilgili paketlerin kolay kolay açılması da bir hayli zorlaştırılmıştır.