Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Boot Modunda Yazılım Yükleme ( Açılmayan Cihazlar İçin)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next 2000 HD Minix Boot Modunda Yazılım Yükleme ( Açılmayan Cihazlar için )

2h1pZv.jpg

mmss6V.jpg

4ygQ46.jpg

LsRrKi.jpg

g4K9Al.jpg

A8gMJy.jpg

ou9IJE.jpg

mkyX4p.jpg

nyZuRK.jpg

3WFc4L.jpg

t0t9NU.jpg

AmqMqS.jpg

İyi seyirler.

Cihaz herhangi bir sebepte kilitlenirse kumandadan standby (Kırmızı) tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun cihaz boot edip açılır.

Ekli dosyalar

• Next 2000 HD Kurtarma .pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 529

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Usb mutlaka sag tarafda olmalı boot modunda yazlım yukleyende ?

--------------------

Ve usb de yalnız tek cihaz yazlim olmalımı başka yazlim flan olsa olurmu

tarkan1444

0
Üye
20 Nis 2013
4
0
1
arkadaşlar bendeki machina minix boot yazıyor açılmıyor usb ye yazılımı atıyorum kumandadan tarif edildiği gibi basıyorum gözde dual yazısı çıkıyor ama tvde ekranda usb menüsü gözükmüyor yani cihazı vboottan kurtaramıyorum elimde r232 kablosu mevcut yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
arkadaşlar bendeki machina minix boot yazıyor açılmıyor usb ye yazılımı atıyorum kumandadan tarif edildiği gibi basıyorum gözde dual yazısı çıkıyor ama tvde ekranda usb menüsü gözükmüyor yani cihazı vboottan kurtaramıyorum elimde r232 kablosu mevcut yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

bendede açılmamıştı usb girişini degiştirince açıldı .denemeni öneririm.

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
selamlar.machina2000 internet minixhd cihazıma forumda paylaşılan mgcam adresini avatarcam yazan kısma yazıp bağlan dedim.cihaz dondu.adaptörü çekip taktım.cihaz trt2 sadece bar gösteriyor ve kumanda da hiçbir işlem olmuyor.boot modunda denedim bir önceki yazılımı yükledi fakat gene kumanda işlevsiz ve tvde yalnız trt2 bar ve siyah ekran olarak kaldı.ne yapmalıyım.öneriler ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
selamlar.machina2000 internet minixhd cihazıma forumda paylaşılan mgcam adresini avatarcam yazan kısma yazıp bağlan dedim.cihaz dondu.adaptörü çekip taktım.cihaz trt2 sadece bar gösteriyor ve kumanda da hiçbir işlem olmuyor.boot modunda denedim bir önceki yazılımı yükledi fakat gene kumanda işlevsiz ve tvde yalnız trt2 bar ve siyah ekran olarak kaldı.ne yapmalıyım.öneriler ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Abim Tek yapacagın işlem :

ya
son yazdıgın server bilgilerini sil

Yada

Menü Fabrika Ayarları server bilgilerini sil seçenegini seç tamamdır.

Tüm server bilgileri ıptv ccam gider haberin olsun

Ayrıca Cihazımızda mgcamd çalışmaz cihaz kararsız kalıyor......Sadece cccam ve newcamd giriniz.

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Abim Tek yapacagın işlem :

ya
son yazdıgın server bilgilerini sil

Yada

Menü Fabrika Ayarları server bilgilerini sil seçenegini seç tamamdır.

Tüm server bilgileri ıptv ccam gider haberin olsun

Ayrıca Cihazımızda mgcamd çalışmaz cihaz kararsız kalıyor......Sadece cccam ve newcamd giriniz.

kardeşim çok sağol.kumanda hiç çalışmıyordu.adaptörü takınca boot modunda açılıyordu.sadece donmuş trt2 görüntüsü var ses yoktu.enson fişi takıp menü tuşuna basarak denedim.kumanda çalıştı ve sorun çözüldü.fakat bu arada bu korku da bana yetti.çünkü ben cihazımdan çok ama çok memnunum.her türlü destek ve bilgi paylaşımı yapan sizler gibi arkadaşlarımız da var.iyiki varsınız.herşey gönlünüzden geçtiği gibi olsun.sağ olun,var olun.saygı ve sevgilerle.

bugra.uydu

New member
Üye
28 Eyl 2019
3
0
1
İstanbul
www.bgrteknoloji.com
Selamın aleyküm cihazım normal bir şekilde çalısıyordu 3 gündür tv izlemedim neyse bugün dedim açayım ilk açılmadı bende söktüm cihazı alkole bir güzel temizledim kurutup topladım sonra boot yazısı geldi ve öyle kaldı dediginiz işlemi yaptım dual yaziyor gözde lakin siyah ekran ne görüntü var ne birşey bi yardimci olabilirmisiniz

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Selamın aleyküm cihazım normal bir şekilde çalısıyordu 3 gündür tv izlemedim neyse bugün dedim açayım ilk açılmadı bende söktüm cihazı alkole bir güzel temizledim kurutup topladım sonra boot yazısı geldi ve öyle kaldı dediginiz işlemi yaptım dual yaziyor gözde lakin siyah ekran ne görüntü var ne birşey bi yardimci olabilirmisiniz

Sevgili kardeşim siz ne yaptınız Allah aşkına hiç sıvı ile cihazın içi temizlenirmi.?

bugra.uydu

New member
Üye
28 Eyl 2019
3
0
1
İstanbul
www.bgrteknoloji.com
Ben bu işi ilk kez yapmıyorum yanlız saf alkol ile temizledim kolanya v.s degil. Bilgisayar teknisyeniyim bu arada ama uydularla pek aram yok elektronik bakımdan ölçüm v.s herşeyi yaptım lakin tüm voltajlar normal lakin görüntü chipi problem olabilir çünkü siyah ekran var tamamen cihaz normal geçişlerini sağlıyor bide siz değerli ustalardan yardim alayim dedim.. sizce ne yapmam gerek yazılımsal olarak mi bu durum donanımsal olarak mi cihaz baya oldu alalı gerci. Garanti yok ondan ben müdahale ettim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Ben bu işi ilk kez yapmıyorum yanlız saf alkol ile temizledim kolanya v.s degil. Bilgisayar teknisyeniyim bu arada ama uydularla pek aram yok elektronik bakımdan ölçüm v.s herşeyi yaptım lakin tüm voltajlar normal lakin görüntü chipi problem olabilir çünkü siyah ekran var tamamen cihaz normal geçişlerini sağlıyor bide siz değerli ustalardan yardim alayim dedim.. sizce ne yapmam gerek yazılımsal olarak mi bu durum donanımsal olarak mi cihaz baya oldu alalı gerci. Garanti yok ondan ben müdahale ettim

Bu işi ilk kez yapıp yapmamanız önemli değil sevgili kardeşim.! Her ne olursa olsun uydu cihazlarını PC lerle karıştırmayın.Birde hangi devrede ne kadar voltaj olmasi gerektiğini nereden biliyorsunuz.? Bu cihazlar PC lere benzemez daha hassastır sorununuz için teknik servise başvurmanız iyi olacaktır...

acemi85

New member
Üye
24 Kas 2018
3
0
1
Merhaba arkadaşlar
1 senedir çalışan cihazım bugün hdmi dan görüntü gelmiyor. Cihaz açılıyor kanallar arası geçiş yapılıyor hatta optic üzerinden ses sistemi aracılığıyla seste alabiliyorum ama hdmi üzerinden ses ve görüntü yok. Boot menu den açıp usb den yazılım atmayı deneyeceğim fakat boot menuye giriş yapamadım. USB Fat32 formatlı cihazda sağ tarafa takılı elektriği kesip tekrar takıp kumandadan ch + veya CH - denedim ama boot menuye giremedim. Var mı fikri olan?