letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Sevgili DOSTLARIM ncelikle bu bal amamn amac malumunuz olduu zere yeni olduu iin BLG vermek amaldr.Geen hafta Cuma gn TESTER cihaz elime geti,ilerimde bir ka gnlk younluk bittikten sonra inceleme frsat buldum.Cihaz iin daha nce verilen bilgiler dorultusunda KULLANICI yorumu yapmak istiyorum.imdi cihazmz abisi 2000 HD olandan bir ka ekilde ayrlmaktadr.Bunlar nelerdir ncelikle belirtmek isterimki menlerde herhangi bir deiiklik yok,sadece mennn resim

Bu konu 7768 kez grntlendi 46 yorum ald ...
2000 HD FTA MiNX ZLENMLERM. 5,00 7768 Reviews

Konuyu deerlendir: 2000 HD FTA MiNX ZLENMLERM.

5 zerinden 5,00 | Toplam: 2 kii oylad ve 7768 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
    haydar1966 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.455
    Teekkr Alm
    3.425
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    51

Post 2000 HD FTA MiNX ZLENMLERM.

Sevgili DOSTLARIM ncelikle bu bal amamn amac malumunuz olduu zere yeni olduu iin BLG vermek amaldr.Geen hafta Cuma gn TESTER cihaz elime geti,ilerimde bir ka gnlk younluk bittikten sonra inceleme frsat buldum.Cihaz iin daha nce verilen bilgiler dorultusunda KULLANICI yorumu yapmak istiyorum.imdi cihazmz abisi 2000 HD olandan bir ka ekilde ayrlmaktadr.Bunlar nelerdir ncelikle belirtmek isterimki menlerde herhangi bir deiiklik yok,sadece mennn resim balklarnda kk deiikler sz konusu.Dier deiikliklere gelince...

1-Ses VOLUME mens YEL ve YATAY ekilde tasarlanm.

2-Cihazn internet balants iin yine ayn bildiimiz NEXT-7601 WF yada trevleri kullanlyor.( Lan girii yani KABLOLU balant ne yazikki yok.)

3-Uydu kanal tarama hzlarnda ABS ile neredeyse kafa-kafaya diyebilirim.

4-Cihazda WF balants olduunda ok azda olsa menler arasnda yada kanal listesinde gezinirken ok hafif arlaabiliyor.

5.Cihazda tarama yapp 2 uyduyu hafzaladm FREL kanal ama hznda 2000 HD ile herhangi bir fark yok.

6-Cihaza imdilik sadece 5 er adet extra Cccam ve X panel hesab girilebiliyor ha ilerde ne olur ben onu bilemem.

7-Ben ayrca Cccam 5 satr AIK olarak olarak test ettim FREL kanal ama hz 2000 ile ayn srededir.

8-zel 5 satr Cccam test ettikten sonra bu seferde FREE-SHARE yi atm yani iki uygulamay ayn anda test ettim.Herhangi bir sknt yaamadm.

9-Cihazda (POWERVU=SIRIUS+THOR uydusundaki BELGESELLER amaktadr) ve (TANDBERG=HELLASSAT' uydusundaki ARENA SPOR lar amaktadr.) Yani szn z POVERVU+TANDBERG vs destei mevcuttur artk bana bunca yazdm eyden sonra inaallah Trksatta'kilerde ayormu diye hi kimse sormaz herhalde.! Keyleri bulan girer cihazna izler ite olay bu kadar basit. Bulduunuzdada yle her yere AIK olarak yaznki sevap ilersiniz hemen ertesi gn gitsinler.! Bilahare kendim TEST ETTM, yine ayrca 2000 minide olduu gibi elle BSS ve CW key giriide mevcuttur.Powervu+Tandberg+Biss vs yani tm keyleri gncellemek iin internetten yazlm gncelleme mensnden key gurubu-1 ve key gurubu-2 olarak gncellemek yeterlidir.

10-M+tuuna baslp NTERNET UYGULAMALARINA girdiinizde karmza sadece YOUTUBE+TANITIM+X-PANEL kategori blm mevcuttur.Dier uygulamalar VOD+YOUTUBE CHANNEL+YOUTUBE LVE+FLMON+BLBOARD vs eklentileri imdilik YOKTUR.! Tabii ilerde daha ne olur ben orasn bilemem.

11-Gelelim cihazn IP TV performansna zellikle belirtmek isterimki normal kanallarda herhangi bir sknt yaamazken,HD olan yani yksek znrlkl kanallarda yada yaynlarda cihazda taklma gibi skntlar var.( Bunun olmasda gayet doaldr nk malumunuz zere bu ilemci serisi 2000-Mini HD den farkl olup bir alt kategoridedir.) Ama 720 P yaynlar gayet normal ve skntsz olarak oynatabilmektedir.Hatta normal yaynlarla yetinmedim VOD lardan MUMYA-3 filmini atm batan sona kadar taklmadan olarak sorunsuz olarak izledim.( znrlk 720-P ) Akabinde HD olan bir film atm az nce belirttiim gibi ilemcinin HD yayn kapasitesinin yetersiz olmas nedeniyle izleyemedim.

NOT:imdilik benim aklma gelenler bunlardr eer sizlerde bu konuda soru sormak isterseniz BLGM dahilinde elimden gelen yardm yapmaya alrm.

OK NEML NOT:Bu FTA seri cihaz dier seri 2000-HD mini ile LTFEN kyaslamayn ,her cihazn donanm zellikleri uygulamalar farkl olabilir.Zaten bunlarda yledir FTA=130 TL civar iken 2000-HD=250 TL civardr dolays iki cihazda karlatrma yapmak tamamen HATA olur.! Efendim bu cihazda bu var keke bundada olsaym demek ABSRTLK olur yani dier bir deyile: NE KADAR EKMEK O KADAR KFTE...

SONU NOTU: Kendi segmentinde gayet baarl bir cihazdr ok fazla profesyonel olmayan YARI-AMATR kullanclar iin tabiri caiz ise biilmi kaftandr.Herkes kendi ihtiyalarna gre istedii cihaz almaldr kl krk yarmaldr sonuta hi kimse paray hele bu zamanda sokakta bulmamaktadr.Bu yazdklarm TAVSYE NTELNDE OLMAYIP SADECE BLG BRKM PAYLAIM AMALI bir yazdr...

GRSEL K ADET RESM:

A.kadir (06.12.2017), admo (06.12.2017), cafi (05.12.2017), collo1 (06.12.2017), denizci56 (05.12.2017), DOST_6080 (05.12.2017), drjekyll (02.02.2018), erdin (05.12.2017), f12 (05.12.2017), fayat (03.02.2018), guvenay1966 (06.07.2018), Holydao (16.12.2017), k.ceem (05.12.2017), klemens (12.12.2017), Mehmetkarahanl (15.12.2017), mertcarib1 (15.03.2018), Musa24 (05.12.2017), redline (02.02.2018), yildirim1954 (12.12.2017) Bunu beendi.
    Konu haydar1966 tarafndan (31.12.2017 Saat 01:24 ) deitirilmitir.

sibernet - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    09.10.2017
    Beenmi
    8
    Teekkr Alm
    3
    @sibernet
    Tecrbe Puan
    1

Hocam IP TV'de HD yaynlarda donabiliyor demisiniz IP TV lazm deil ama ATV HD, TRT 1 HD gibi uydu yaynlarnda da bir donma sz konusu oluyor mu?

Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.455
    Teekkr Alm
    3.425
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    51

Alnt sibernet Nickli yeden Alnt
    Hocam IP TV'de HD yaynlarda donabiliyor demisiniz IP TV lazm deil ama ATV HD, TRT 1 HD gibi uydu yaynlarnda da bir donma sz konusu oluyor mu?
    Yani ben daha kendimi nasl ifade edeyim bilmiyorum sevgili kardeim Allah akna o kadar yaz yazmm hi bu yazdklarnzla ilgili bir ey grdnzm.?
    erdin (20.12.2017), metabesk (29.12.2017) Bunu beendi.

ahmetcan srt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    10.05.2013
    Beenmi
    14
    Teekkr Alm
    16
    @ahmetcan srt
    Tecrbe Puan
    7

Cihaz Harika bi haftadr kullanyorum sper

Holydao - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    16.12.2017
    Ya
    30
    Beenmi
    4
    Teekkr Alm
    0
    @Holydao
    Tecrbe Puan
    1

Tecrube paylasimlari icin tesekkurler, okuduklarim sonucunda almaya karar verdim.

Cihaz ben de 4 gundur kullaniyorum, daha once minix tango denemistim. Tango'ya oranla acayip hizli buldum, hatta 4 gun oncesine kadar digiturk kullaniyordum, ona gore de cok daha hizli kanal gecisleri.

Wi-fi adaptor almayi dusunuyorum ama internet uzerinden guncelleme ve youtube eklentisi kullanma haricinde ne faydasi olacak bana tam anlayamadim. Daha dogrusu iptv konusunu tam olarak kavrayamadim, herhangi bir uyelik vs olmadan internet uzerinden tv izlemeye mi yariyor sadece? Film izlendiginden bahsedilmis, bunlar icin ne yapmak gerekiyor cihazi internete bagladiktan sonra?

Musa24 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    04.10.2016
    Nereden
    Adana
    Ya
    51
    Beenmi
    255
    Teekkr Alm
    109
    @Musa24
    Tecrbe Puan
    3

Alnt Holydao Nickli yeden Alnt
    Tecrube paylasimlari icin tesekkurler, okuduklarim sonucunda almaya karar verdim.

Cihaz ben de 4 gundur kullaniyorum, daha once minix tango denemistim. Tango'ya oranla acayip hizli buldum, hatta 4 gun oncesine kadar digiturk kullaniyordum, ona gore de cok daha hizli kanal gecisleri.

Wi-fi adaptor almayi dusunuyorum ama internet uzerinden guncelleme ve youtube eklentisi kullanma haricinde ne faydasi olacak bana tam anlayamadim. Daha dogrusu iptv konusunu tam olarak kavrayamadim, herhangi bir uyelik vs olmadan internet uzerinden tv izlemeye mi yariyor sadece? Film izlendiginden bahsedilmis, bunlar icin ne yapmak gerekiyor cihazi internete bagladiktan sonra?
    Trksat dnda Hotbird13,astra4.9(burada sadece 1 kanal iin ie yaryor diger 8 kanal cihaz kendi emu ile ayor),thor0.8 eutelsat16 uydularndan yayn yapan baz trke dil olan belgeseller, yabanc dilde ma yayn ierikleri olan kanallarn sifrelerini freeshare yada cccam serverlerle zebiliyor internet zerinden, Ayrca +18 ierikli videolar M+ tusuna basnca yazlm gncellemenin hemen sanda play tusu var ona tkladgnda 1962 ifre girerek alan blmde video ieriklerine ulaabilirsin (nce gizli ierikleri aman gerekiyor, OK bastgn , kanal listesinin sag st kesinde yeil yada krmz k vardr, krmz ise gizli ierik aktr, yeil ise kapal, ak yada kapal yapmak kanal listesi ekrandayken kumandann en alttan bir st srada ortasnda krmz nokta olan kayt tuu var ona basnca 1234 diye ifre girersen aktif ve pasif yapabilirsin) interneti seninde belirttiin zere youtube ve key gncellemeleri iin kullanabilirsin. sayglar.

DOST_6080 (20.12.2017), Holydao (16.12.2017), yildirim1954 (18.12.2017) Bunu beendi.
    Konu Musa24 tarafndan (16.12.2017 Saat 01:41 ) deitirilmitir.
    Bildiim tek ey, hi bir ey bilmediimdir.

Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.455
    Teekkr Alm
    3.425
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    51

Alnt Holydao Nickli yeden Alnt

ncelikle cihaznz gle gle kullanmanz dilerim sorunuzun cevabna gelince: Wifi adaptr baz uydulardan FREL kanallar izlemeye yarayan sistemin almas iin gereklidir.! (Cihazda 1 yl hediye vardr.) Ayrca IP tv nin ihtiya duyduu internet balantsn salar,p tv internet vastas ile baz yaynlarn izlenmesini salar tabii bunun iin CRETL bir serverden hesap almanz gereklidir.Haa bana zaten izlediklerim yeter derseniz o takdirde cihaz o ekilde kullanmaya devam edersiniz olur biter...
    DOST_6080 (20.12.2017), erdin (20.12.2017), Holydao (16.12.2017) Bunu beendi.

Holydao - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    16.12.2017
    Ya
    30
    Beenmi
    4
    Teekkr Alm
    0
    @Holydao
    Tecrbe Puan
    1

Alnt haydar1966 Nickli yeden Alnt

ncelikle cihaznz gle gle kullanmanz dilerim sorunuzun cevabna gelince: Wifi adaptr baz uydulardan FREL kanallar izlemeye yarayan sistemin almas iin gereklidir.! (Cihazda 1 yl hediye vardr.) Ayrca IP tv nin ihtiya duyduu internet balantsn salar,p tv internet vastas ile baz yaynlarn izlenmesini salar tabii bunun iin CRETL bir serverden hesap almanz gereklidir.Haa bana zaten izlediklerim yeter derseniz o takdirde cihaz o ekilde kullanmaya devam edersiniz olur biter...
    Cevap icin cok tesekkur ederim, iyi forumlar

hpg_disco - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    23.03.2015
    Beenmi
    0
    Beenilmi
    1
    @hpg_disco
    Tecrbe Puan
    4

Merhaba incelemenizde 2uyduyu test etmisiniz acaba 4 uydu ile bir sknt karr m?

Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.455
    Teekkr Alm
    3.425
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    51

Alnt hpg_disco Nickli yeden Alnt
    Merhaba incelemenizde 2uyduyu test etmisiniz acaba 4 uydu ile bir sknt karr m?

Sevgili kardeim ben cihazmda 4 uydu test ettim. Hellassat ve Sirius da vard, dikkat ederseniz tandberg ve powervu izlenimlerim iin o uydulardan faydalandm...
    denizci56 (28.12.2017), DOST_6080 (20.12.2017), erdin (20.12.2017) Bunu beendi.

ahmetcan srt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    10.05.2013
    Beenmi
    14
    Teekkr Alm
    16
    @ahmetcan srt
    Tecrbe Puan
    7

Ben yeni aldm aldm2 hafta nce 4 uydu kullanyorum sknt yok Harika cihaz Trksat Nilsat hellasat Azersat46 kullanyorum hepsi full alyor sknt yok
    denizci56 (28.12.2017), DOST_6080 (20.12.2017) Bunu beendi.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)