Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD fta wireless sorunu

adamahkumu

0
Üye
5 Ara 2015
25
9
3
Arkadaşlar benim cihazim next 2000 hd fta , cihaz cep telefonu üzerinden paylastirdigim internet ile hiç bir sıkıntı olmadan youtube, iptv, freeshare uygulamalarını çalıştırıyor. Ancak evdeki sabit internet ile bağlantı kurduğunda hem bağlanmada zorlanıyor, bağlandığında ise uygulamalar çok ağır açılıyor veya cihazın kilitlenmesine sebep oluyor. Buna benzer bir sorunla karşılaşan var mı ve çözümü ne olabilir?
Modemim tp link ve internet bağlantılarında problem yok.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar benim cihazim next 2000 hd fta , cihaz cep telefonu üzerinden paylastirdigim internet ile hiç bir sıkıntı olmadan youtube, iptv, freeshare uygulamalarını çalıştırıyor. Ancak evdeki sabit internet ile bağlantı kurduğunda hem bağlanmada zorlanıyor, bağlandığında ise uygulamalar çok ağır açılıyor veya cihazın kilitlenmesine sebep oluyor. Buna benzer bir sorunla karşılaşan var mı ve çözümü ne olabilir?
Modemim tp link ve internet bağlantılarında problem yok.

Bendede aynı cihazdan var bırakın bu yazdıklarınızı ben cihazda Ip tv de VOD lardan MUMYA-3 filmini izledim bitene kadar 1 kez bile donma olmadı.!(Modem ile wifi arasındaki mesafe 3 Metredir.) Diğer uygulamalardada herhangi bir sorun olmadı.! Gelelim sorunuzun cevap olabilecek açıklamalarına.!

1.Wifi ile modem arasındaki mesafe gereğinden fazla uzak olabilir.
2.İnternet hızınız DÜŞÜK olabilir.
3.Modem ayarlarınızda bir ayarsızlık olabilir kontrol edilmesinde fayda vardır...

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
merhaba
Proğram açılmalarındaki geç veri aktarımı size hizmette kısıtlama yapıyorsa hattınızdaki hız seviyesinin istenilen normlarda olmadığını gösterir diğer taraftanda aşağıdaki sıralamaları aşamalı test ediniz

Eklenti ve antivirüs proğramını devreden çıkartarak test ediniz
İnternet hızınızı test ediniz
Ayarlarınızı denetleyiniz
Hattınızdaki wifi veri aktarımı onarınız
Hattınızdaki hizmet verisindeki kablo alışımlarına bakınız
kolay gelsin

adamahkumu

0
Üye
5 Ara 2015
25
9
3
Artık cihaz wifi adaptörü de görmüyor . Yazilimsal bir hatadan kaynaklanıyor. Umarım yeni yazılımla bu hatalar giderilir.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Artık cihaz wifi adaptörü de görmüyor . Yazilimsal bir hatadan kaynaklanıyor. Umarım yeni yazılımla bu hatalar giderilir.

Size birkaç mesaj önce cevap vermiştim ama geri bildirim bile zahmetine girmeden yine aynı şeyi yazmışınız.! Cihaza yazılım çıkar çıkmaz yazılımı attım wifiyi cihaz gayet güzel görüp canavar gibi çalıştırıyor.Sizin bilgi birikimiz ne kadarki yazılım hatası sonucuna vardınız aynı yazılım bendede var ne hikmetse bende sorun yokken sizde olabiliyor.! Siz önce modeminizdeki sorunu çözün sonra bu şekilde yazın ortalığı gereksiz yere karıştırmanın bir alemi yok.!!!

adamahkumu

0
Üye
5 Ara 2015
25
9
3
Sayın ustam ben sadace sorunuma bir çözüm arıyorum ve çok uzun yıllardır next kullanicisiyim. Amacım cihazı kötülemek değildi sizin yazdıklarınizi okudum ve denedim. Sonuç alamayınca biraz da ustaların dikkatini çekmek amacıyla bu mesaji yazdım. Sürçü lisan ettiysek affola.

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
admın doğru dıyor yazılım hatası yok cıhaz gayett verımlı calışıyo bu test yazılımla arkadaşlar vifi hatası başka sebeplerden kaynaklanıyordur örneğin fresahre acık olunca yada emu acıkken yapar bu hataları :solabak:

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
merhaba arkadaşlar
Wifi konusu hakkında genel bilgilendirme yaparak izleyeceğiniz yolları test ediniz.
Bir ürün veya cihaz size hizmet vermesini istiyorsanız [FONT=&quot]Kablosuz Bağlantı üzerinden bağlanan bilgisayar , tablet ve Mobil telefonların İnternet ağını görmemesinin bir çok nedeni olabileceği söyle bilirim. İlk önce bunları test etmeniz gereke bilir. Örnek vereyim Laptop’dan bağlanamıyor ve Mobil telefondan bağlanıyor iseniz sorun Laptop kaynaklı olabilir . Bunun için Bağlantı yapacağınız Cihazları bir Test edelim.
[/FONT]
[FONT=&quot]Mobil Cihazlarda kablosuz bağlantı ayarlarını kontrol ediniz , Eğer Wi-Fi ayarları kapalı ise bunu açınız , uçak modu kontrol ediniz.[/FONT]
[FONT=&quot]Diz üstü bilgisayarlarda Kablosuz ağ bağdaştırıcı adaptörünün etkin olduğundan emin olunuz , Bunun için Bilgisayar >> Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi >> Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin >> Kablosuz bağlantı adaptörü yani ethernet Burada gri renkte pasif bir durumda ise faremiz ile çift tıklayarak Etkinleştirin.
[/FONT]

[FONT=&quot]veya klavye üzerinde Fn tuşunu ile Wifi işaretine birlikte basarak aktif olduğundan emin olunuz. Bunların dışında kablosuz bağlantı adaptörünün arızalı olduğu ihtimalini unutmayınız..![/FONT]
[FONT=&quot]Son olarak modemin SSID ayarları aktif durumda olduğu için yani SSID bağlantı ayarı gizli duruma geçti ise kablosuz bağlantı görünmez bunun için bu ayarın önündeki tik işaretini kaldırmanız gerekecektir.

Konu ile ilgili olarak ilk aşamada bilgisayarınıza indirdiğiniz DRİVER rar varsa dosyasından çıkartınız. Daha sonrasında aşağıdaki belirtmiş olduğum aşamaları adım adım gerçekleştiriniz.

1 - Kullandığınız işletim sistemine göre Aygıt Yöneticisi penceresini açın.
2 - Daha sonrasında Ayğıt yöneticisinde Soru işaretli USB 2.0 Wireless Adaptör üzerinde Sağ tuş Sürücüyü Güncelleştir seçeneğini seçiniz.
3 - Gelen pencerede Sürücü Yazılımını Bilgisayarımda Tara seçeneğini seçip İleri butonuna basınız.
4 - Bir sonraki pencerede GÖZAT seçeneğine basıp indirdiğiniz driver dosyasını seçiniz.
5 - Daha sonrasında uyarı seçeneği gelicektir. YİNEDE YÜKLE seçeneğini seçip devam ediniz.

Bu şekilde yapılandırdığınız da işlem tamamlanmış olacaktır.

burada anlatmak istediklerim size bir çözümsel bir veridir.Yapınızdaki ürün değişik bir versionda olan bir wifi aracının tamamen verisel testleri yapmadan direk buraya yazıp yaptıklarınızı yazmamışsınız.bizde esas olan veriyi size aktarmada yazsakta siz aynı şeyleri yazmanız bizleride esas soruna odaklanmamızı kaybediyor.

Bir ürün size hizmet vermede yetersizlik yaşıyor olamanız teknik servise giderek destek almanız gerekir.
Buradan yazıp yanıt almak istersenizde izlenecek yollarda bunlar yapıldı veya yapılmadı cevabı oluyor olacaksınız.
Fakat gerçeklerle yüzleşerek mutlaka test kontronellerinde donanımsal verilerinizi tüm yönleriyle test ediniz
Tüm ayarlarınızı ve yazılımlarınızı test ederek kontrol ediniz
Yine son olarak
Ürün yazılımı içerisinde kablosuz ağ ayarlarında ''wireless frekans kanalı'' muhtemelen otomatik seçilidir onu 11 yaparak deneyebilirmisin veya başka bir sayıda olabilir
Donanımsal wifi aktarımlarda verisel dökümanlar en önemli ergümanlar arasında olduğunu unutmayınız
kolay gelsin

[/FONT]

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
bu cihazı yeni aldım daha önce bu next in minik hecdi pembe mavisi vardı 2 ay önce hakkın rahmetine kavusunca next in istanbul sultanbeylideki fabrika servis istasyonuna gittim sorunu çözemediler 120 tl ye bordu deyişmesi lazım dediler bende olmaz deyince bana bu cihazı önerdiler iyikide önermişler benim o minik hecdi pembe ye 20 basar bu cihaz izlenimlerim 120 tl ye sıfır cihaz alıyorsun birde içine 1 yıllık servır gömmüşler 2 ay oldu alalı ama kullanıma yeni başladığımdan servırın başlangıç tarihi hemen belirlendi 2018 12,28 i son kullanma tarihi gercek evde pek durmadıgımdan belki 2 ay filan izlerim ama olsun genede ÖZELLİKLE ÇOK HOŞUMA GİDEN TARAFINI söyliyeyim şifresini çözdüğü kanallardan yaptığı kayıtlara şifre koymuyor yani hertür medya aracından sorunsuz olarak şifresini çözdürüp kaydettiğin yayınları kolaylıkla dostlarınla paylaşıp onlarında istifade etmesini sağlıyorsun.oysa diğer mevta olan minik hecdi pembe olan cihazımın yaptıgı kayıtları sadece minik hecdi pembeyle izleye biliyordun .işte şimdi elimdeki minik pembe gitti şimdi benim o minik pembe ile yaptığım o güzel mayzen tv den yaptığım harika görüntüleri nasıl izleyecem ben özellikle next ten bu yeni cihazı alırken bu minik pembenin yaptıgı kaıtları acarmı diye sordugumda evet acar dediler lakin acmıyor çünkü video format faktörleri farklı.şimdi artık sadece o kayıtlarımı çözebilecegim elden düşme hesaplı next minik hecdi pembe arıyorum .bana uydu özelliği lazım degil sadece şifreli kanaldan yaptıgım kayıtları göstersin yeter.onun içinde bu cihazı takdir ediyor ve beğeniyorum şifre koymadıgı için.
ikinci bir husus ben bu cihazda hiçbir kusur göremedim ve görüntü kalitesiylede o minik hecdi pembeye o basar resmen 4 k gibi görüntü veriyor .tek bir kusur var onuda çözemedim yada cihazın kusurumu bilemiyorum kanallar arasında bir süre zapiklerken sinyal yok deyiveriyor . artık sinyal yok dedikten sonra hiçbir kanalda sinyal olmuyor zaten.ama uzun süre izle böyle bir sorun la karşılaşmıyorsun zapikleme esnasında bu hatayı yapıyor bilen varsa yazsın neden bu hatayı yapıyor herkes dede varmı .servise sordum belki tunerde bir sıkıntı olabilir bir servise göster dediler.
birde vifi bağlantısında şifreleri hafızasına kaydetmiyormu bu cihaz aynen telefonlardaki gibi dAHA ÖNCE GİRDİĞİMİZ ŞİFRELİ interneti görünce otamatik şifrelerini algılamıyormu teşekkürler

adamahkumu

0
Üye
5 Ara 2015
25
9
3
Arkadaşlar benim wifi bağlanma sorunu çözüldü. Çok alakasız bir yerden kaynaklanıyormuş sorun. Cihazı tv arkasına monte etmiştim sanırım tv'nin oluşturduğu manyetik alan wifi sinyallerini engelliyor ve receiver bir türlü interneti görmüyormuş. Next 2000hd fta cihazımı bulunduğu yerden söktüm ve öyle denedim hiç sorunsuz çalıştığını gördüm. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

cancan88

New member
Üye
12 Ara 2018
7
0
1
merhaba, yeni next 2000 fta cihazını aldım ve RT7601 wifi aparatını aldım ama cihazı kablosuz internet bağlantısını yapamadım. kablosuz ağları görmüyor. Ne yapabilirim bu konuda yardım lütfen...

mehmet yılmaz

New member
Üye
1 Kas 2019
1
0
1
dün akşam babam başlıktaki cihazı getirmiş ben de kurdum kutudaki wifi özelliğini gördükten sonra fakat ne kadar denediysem wifi ağlarını göremiyorum tarıyor fakat hiç bi modem çıkmıyor ayrıca bi yerde wifi adaptörü takıldığını gördüm wifi'a erişmek için ayrıca bi adaptör şart mı yoksa bizim cihazda mı problem var?

v63

New member
Üye
25 Eki 2019
12
2
3
Son yazılımdan sonra wifi görmeme sorunu oldu yardimci olurmusunuz bu gidişle hiremcoya gececem

Baygizem

Active member
Üye
15 Nis 2019
127
135
43
sorun yazılımla alakalı nexte mail atarak sorununu bildirebilirsin .

E-posta: [email protected]
Firma Adı: Next & NextStar
Adres: Sultanbeyli / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 3 666
Firma Adresi: Battalgazi Mh. Basra Cd. No:10-14 Sultanbeyli, İstanbul - TÜRKİYE

alikerem

0
Üye
20 Tem 2013
2
0
1
Ayni sorun bende de oldu. Magbox 5370chipset wifi anten ile calisirken, yeni yaxilim yukleyince anteni artik tanimiyor. Baska bir anten ile ise calismasina ragmen eskiden %90 olan sinyal gucu simdi %50lerde ve devamli donuyor.

mehmet1982

New member
Üye
17 Ocak 2020
1
0
1
aynı sorun bende de var. Arkadaşlar benim cihazim next 2000 hd fta , cihaz cep telefonu üzerinden paylastirdigim internet ile hiç bir sıkıntı olmadan youtube, iptv, freeshare uygulamalarını çalıştırıyor. Telefondan bağlanıyor ama wifi den 30 dk bağlandı şimdi cihazı da değiştirdim modelide değiştirdim. wifi aparatta değiştirdim ama olmadı yardım lütfen Buna benzer bir sorunla karşılaşan var mı ve çözümü ne olabilir?
Modemim ze ve superonline internet bağlantılarında problem yok.