Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Numaratör Kumanda gözü usb kablo baglantı şeması

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
selamlar mini 2000 kumanda gözün usb ucu kırıldı ise kendiniz yapmak isterseniz bağlantı nasıl yapılır resimleriyle buraya koyuyorum

usb ucun açılmış hali

8Yn041.jpg

numaratörün iç kısmı

m2ljY4.jpg

yeni usb ucu temin edip (elinizde bir ucu usb diğer ucu mini usb olan kablolardan varsa kullanabilirsiniz) ilk resimdeki gibi açmanız gerekli sebebi ucların bağlantısını görmek ve bu kablolar genelde 5 pin dir ama iç kısmında 4 pin yada daha aşağı bağlantı mevcuttur bize 5 pinin hepsi gerekli olduğundan açmak şart bazı uclarda pinler (iç kısımda ) yanyana dizilidir bazılarında (iç kısmında )iki kat şeklindedir altta 3 adet üstte 2 adettir en baştan sıralamak gerekirse alttan 1 üsten 2 alttan 3 üsten 4 alttan 5 gibi zigzag şeklinde sıralama şeklindedir
alttaki şablondaki gibi birebir şekilde kabloları doğru pinlere lehimlemek suretiyle tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz

v
Pl3PB6.jpg

YUKARDAKİ ŞEMADA MİNİ USB GENİŞ TARAFI ALTTA DAR KISMI ÜSTTE OLACAK ŞEKİLDE RESMEDİLMİŞTİR DİKKAT EDİNİZ VE KABLO RENKLERİ FARKLILIK GÖSTEREBİLİR ÖNEMLİ OLAN NUMARATÖR KISMINDAKİ İLE MİNİ USB KISMINDAKİ SIRALAMA TUTMASIDIR

buda geri kazandığım elden geçmiş şu anda çalışır durumda olan gözdür

EPlnag.jpg

jyJPkW.jpg

2J7mXE.jpg

umarım faydalı olur :D

Ekli dosyalar

• mini2000_kumanda_goz_sema.rar
    5 MB · Görüntüleme: 324
Son düzenleme:

zadaca

0
Üye
4 Ocak 2018
34
7
8
istanbul
ben cıhazı yenı aldım elımdekı next verım ustte 200 tl verdım bır inceleyelim bakalım bu cıhazı merak ettım

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
ben cıhazı yenı aldım elımdekı next verım ustte 200 tl verdım bır inceleyelim bakalım bu cıhazı merak ettım

Anlamadim elindeki cihazi verip birde 200 tl parami verdiniz? Eger dogruysa zaten fiyati 229 tl forumda dijimemo arkadasimiz sifir cihaz satiyor piyasadada 240 tl gibi bu durumda 40 tl gibi verdiginiz cihazi sizden almis gozukuyor acaba verdiginiz cihaz ne marka ve model idi piyasa fiyati nedir?

zadaca

0
Üye
4 Ocak 2018
34
7
8
istanbul
Anlamadim elindeki cihazi verip birde 200 tl parami verdiniz? Eger dogruysa zaten fiyati 229 tl forumda dijimemo arkadasimiz sifir cihaz satiyor piyasadada 240 tl gibi bu durumda 40 tl gibi verdiginiz cihazi sizden almis gozukuyor acaba verdiginiz cihaz ne marka ve model idi piyasa fiyati nedir?

vallahı bıraz kazıklandım doğru next 18500 hd cıs zaten cıhazı 100 tl almıştım hocam fazla kazık gırmedı bu cıhazı şimdi kurdım ama net bağlantısı yapamadım usb wifimi lazım

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
vallahı bıraz kazıklandım doğru next 18500 hd cıs zaten cıhazı 100 tl almıştım hocam fazla kazık gırmedı bu cıhazı şimdi kurdım ama net bağlantısı yapamadım usb wifimi lazım

Estagfirullah ? cihazi hem kablolu hemde wifi aparatla nete bagliyabilirsin wifi mt7601 cipset olmak zorunda baska desteklemez

zadaca

0
Üye
4 Ocak 2018
34
7
8
istanbul
teşekkürler hocam şimdi iptv gircem onu düşünüyorum ama cihaz harbi on numara goruntu kalıtesi harıka cıhaz gerçekten parasını hak edıyor

zadaca

0
Üye
4 Ocak 2018
34
7
8
istanbul
iptv usb gırmeyı beceremedim elle çok basıtce gırdım yuotube vıdeolarda sıkıntı yasamadım vod fılmler güzel donma kasma yok iptv izlerken donma problemı yasamadım yavaş yavaş cıhazı tanımaya başladık usb iptv atmayı ogrensem çok ıyı olucak cıhazı begendım bu forumuda bu cıhaz sayesınde tanıdım çok yardım sevver arkadaşlarımız var özellıkle abdulkadır beye çok teşekkür ederım

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
A.kadir kardeş Allah sizden razı olsun,az önce arkadaşmın cihazın alıcı göznün usb ucunu yaptım ve başarlı

cümlemizden razı olsun kardeşim ben bunu bugünler için forumdaşlar faydalansın diye foruma koydum geçmiş olsun güle güle kullan kardeşim

konuyu sabit yaparsak bilgi kaybolmamış olur arka sayfalara düşmesin teşekkürler

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
cümlemizden razı olsun kardeşim ben bunu bugünler için forumdaşlar faydalansın diye foruma koydum geçmiş olsun güle güle kullan kardeşim

konuyu sabit yaparsak bilgi kaybolmamış olur arka sayfalara düşmesin teşekkürler

Kadir'im aşkolsun yani böylesine faydalı bir konunun şimdiye kadar çoktan sabitlenip hakettiği yeri alması gerekirdi.Konu SABİTLENMİŞTİR...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Kadir'im aşkolsun yani böylesine faydalı bir konunun şimdiye kadar çoktan sabitlenip hakettiği yeri alması gerekirdi.Konu SABİTLENMİŞTİR...

Doğru dedin ustam gözden kaçmış bu bilgiyi inan merkez servisten bile alamazlar ben alamadım iğneyle kuyu kazarak ortaya çıkarttığım şemadır tüm mini 2000 serisi cihaz kullananlara faydalı olması dileğiyle.Tekrar teşekkür ederim ustam

Son düzenleme:

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
sayın a. kadir bey böyle önemli bir paylaşımda bulundugunuz icin saygılarımı sunarım. bu baglatı sadece macina icinmı next tin öteki alıcılarına uyarmı onların baglatı şekli ayrımı resimde yeşil kablo 4 nolu pimde resimlenmiş sizden ricam lehlimleme aşamasının resimleri olsaydı canlı canlı olurdu ama bu kadar ugraşıp bunu bize ulaştırmanız emek işidir zaten yazmışsınız bilgileri ama bazen kafa almıyor birinci resimde hepsi lehimlenmiş olarak resim etmek mümkünmü acaba teşekür eder saygılarımı sunarım

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
yorumlarınız için teşekkürler
resimdeki şemada yeşil kablo 4.pin değil orta uçtur yani 3.pin karşı taraftada aynı şekilde orta uçtur yani 3.pindir ayrıca numaralandırdım pinleri iki tarafıda kablolar çarpraz bağlantılı olduğundan tam anlaşılsın istedim.
şemadaki mini usb kısmı geniş yüzey alt tarafta olacak şekilde şemaladım belli oluyor ama not düşeyim istedim
şemada ve açıklama kısmında hangi kablo hangi pine bağlanacak birebir yazdım lehim aşamasının resmini çekmedim malesef sıcak silikonla silikonladım tekrar bozmam gerekecek resim için buda mümkün değil malesef
ama sizi temin ederim şema birebirdir ve 1 ay kullandım kurtardığım gözü şu an yedeğe kaldırdım sahibine vereceğim yakında
son olarak bu şema sadece mini 2000 machina serisi içindir diğer cihazlardan elimde olmadığından bilgim yok

başka cihazlarada uyarmı? bence bunu anlamak için denemek lazım birebir lehimleyerek denemekte fayda var oldu oldu olmadı gene deneme yanılma yöntemiyle uçları farklı pinlere bağlayarak bulabilirsiniz buda baya zaman alır

Son düzenleme:

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
a. kadir bey bukadar cabuk ve bukadar net cevabınız icin teşekür ederim cevabınıza katılıyorum böyle önemli paylaşımlarınıza devam etmeniz bizi aydınlatmaya devam etmeniz dilegi ile saygılarımı sunarım......

Son düzenleme:

wellman

0
Üye
25 Şub 2013
100
94
28
teşekkür ederim benim cihazın gözü direk karşınından kullanırsan kanal değiştiriyor gözü zayıf gibi geldi sizde durum nedir

xstudio1972

0
Üye
17 Şub 2018
53
10
8
Merhabalar bende nex 2000 FTA var ama kumanda gözü numaratörsüz. Herhangi bir uydu numaratörü alıp uçlarını kesip bu şemaya göre yaparsam çalışırmı.