Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yeni yazılım

ahkus

0
Üye
22 Mar 2012
5
0
1
merhaba arkadaşlar bu gün next 4k yeni yazılım gelmiş ama güncelleme yapmadım... yeni yazılımı yükleyen oldumu ?

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
merhaba arkadaşlar bu gün next 4k yeni yazılım gelmiş ama güncelleme yapmadım... yeni yazılımı yükleyen oldumu ?

Evet Next 10000UHD icin yeni yazilim cikti ( V05.01.2812 )
ama malesef sorunlarin hic birisi duzelmemis :sytn: kanal tasima problemi hala yerinde . sadece iki ise yaramaz program artirilmis :
1 . Media Center
2 . HappyCast
neden bu yazilimlarin verdigini hala anlamiyorum :sytn:

memoli1478

0
Üye
29 Nis 2013
113
288
63
Her modelin işlemcisi farklıdır buda farklı bir firma demek anlamına gelir
Tüm mühendisleri bir araya ya toplayamazsınız çinden anlaşma yapılan
Şirketten en fazla birkaç defa yazılım isteyebilirsiniz bazen onun için yazılımlar
Geç kalır kullanıcıdan genel bir bilgi toplanır firmaya verilir ve uygulanır bu işler
Böyle yürür site tarafından kullanıcılara servis edilir

Yani burada anlatmak istediğim olay şirket sürekli yazılım talebinde bulunamaz
Bulunsada çinliler sallıyor benden cihaz çekersen yapayım diye şirketin eli kolu bağlıyor
Bunu çoğunuz bilmez ben not düşeyim dedim

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Her modelin işlemcisi farklıdır buda farklı bir firma demek anlamına gelir
Tüm mühendisleri bir araya ya toplayamazsınız çinden anlaşma yapılan
Şirketten en fazla birkaç defa yazılım isteyebilirsiniz bazen onun için yazılımlar
Geç kalır kullanıcıdan genel bir bilgi toplanır firmaya verilir ve uygulanır bu işler
Böyle yürür site tarafından kullanıcılara servis edilir

Yani burada anlatmak istediğim olay şirket sürekli yazılım talebinde bulunamaz
Bulunsada çinliler sallıyor benden cihaz çekersen yapayım diye şirketin eli kolu bağlıyor
Bunu çoğunuz bilmez ben not düşeyim dedim

evet bunlarin hepsi dugru
ama sirket cihazina destek vermek icin yazilimcilara para vermek zorunda ki bazi sirketler bazi cihazlarina o destek icin olan parayi harcamak istemiyorlar ve o uzden yazilimlar otu ve sorunlu oluyor saniyorum bizim kotu sansimizdan next firmasi bu cihazin desteyi icin para harcamak istemiyor . o uzden bir kanal duzenleme sorunu bir yildan fazla suredir hala duzelmedi . cihazin yeni ciktigi zaman destek daha iyidi ve bu cihaz icin sirket tarafindan cok pilanlar vardi . hata picon eklemek icin infobar yapildiginida biliyorum ama nedense tum destekler kaldirildi ve kac aydan sonra suretli ise yaramaz yazilimlar veriliyor ki sorunlari bile artiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
evet bunlarin hepsi dugru
ama sirket cihazina destek vermek icin yazilimcilara para vermek zorunda ki bazi sirketler bazi cihazlarina o destek icin olan parayi harcamak istemiyorlar ve o uzden yazilimlar otu ve sorunlu oluyor saniyorum bizim kotu sansimizdan next firmasi bu cihazin desteyi icin para harcamak istemiyor . o uzden bir kanal duzenleme sorunu bir yildan fazla suredir hala duzelmedi . cihazin yeni ciktigi zaman destek daha iyidi ve bu cihaz icin sirket tarafindan cok pilanlar vardi . hata picon eklemek icin infobar yapildiginida biliyorum ama nedense tum destekler kaldirildi ve kac aydan sonra suretli ise yaramaz yazilimlar veriliyor ki sorunlari bile artiyor

Bir notta benden ŞU-AN için hangi MARKA yada MODEL olsun ANDROİD tabanlı cihaz ALINMAMALI dır.! Bütün forumlara yazıyorsunuz oraya bu tür cihazlar için yazılanları ŞİKAYETLERİ okuduğunuzda,bu cihazların ALINMAMASI gerektiğini hala anlamıyorsanız benim diyecek başkada hiç bir sözüm YOKTUR.!

alacati35

0
Üye
23 Nis 2016
18
0
1
aynen katılıyorum bende next 10000 4k plus kullandım sıkıntılar çözülmeyince geri verdim.yazılım konusunda destek yoksa cihazı almamakta fayda var.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz

Bir notta benden ŞU-AN için hangi MARKA yada MODEL olsun ANDROİD tabanlı cihaz ALINMAMALI dır.! Bütün forumlara yazıyorsunuz oraya bu tür cihazlar için yazılanları ŞİKAYETLERİ okuduğunuzda,bu cihazların ALINMAMASI gerektiğini hala anlamıyorsanız benim diyecek başkada hiç bir sözüm YOKTUR.!
evet hocam aynen oyle :eek:kok: tum android cihazlarin sorunu var . ama sirketler destekle bazilarini cozuyorlar . malesef next 10000 UHDin sorunu cok
mesela goruntusu normal kanallarda cok kotu (HD ve UHD Kanallarda iyi) hal bu ki deyer cihazlarda (mesela spybox) ki ayni cipleri var goruntu daha iti . bu demek oluyor ki sorun yazilim kisminda . ama goruntuden sikayeti olan yok . sadece cozulmesi kolay olan bolumlerin sorunun cozseler ve cihaz kulanmasi kolay haline gelsin istiyoruz . kanal tasimasini probleminin cozmesinin cok zor oldugunu sanmiyorum cunki next 10000 UHD ile ayni seyleri ile olan baska android cihazlarda bu sorun yok ve bu demek oluyor ki sorun cozulebilir ve destek sorunu var . bir yildan fazla oldu ama hala bu kanal ayarlama kisminin sorunu cozulmedi . bu zamanda cok yazilimlar verildi ama hic birisi sorunlari cozmedi . sadece sorun yaradip sonraki yazilimla onu kaldiriyorlar

Ceyhun1980

0
Üye
5 Ara 2016
45
2
8
Ben Next10000 UHD cihazimi sadece 5 gun kullandim.Oylece dolapda duruyor.Openbox AS4K CI aldim.Ufak problemler var ama ben onlara problem bile demezdim.Goruntu kalitesi olsun hizi olsun hic bir problemi yok .Hatta RAM 1 GB amma 10000UHD(2 GB) den cok hizli.Android cihazlar almayin diyorsunuz Hocam ama her iki cihazi kullanan birisi olarak ben yeni cihazimdan fazlasiyla memnunum.Destekte iyi.Cihazda iyi.Simdi neden o zaman yazdin diyeceksiniz.Bende magdurum abi.Bende 10000UHD aldim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili dostlarım ANDROİD cihazlar hakkında bir takım bilgilere sahip sayılırım şimdi bunları ulu orta yerde yazmak hiç doğru olmaz.! Teknolojinin ucu bucağı ne yazikki yok hergün yeni bir şeyler çıkıyor.İşlerimize geleni alırız gelmeyeni ise almayız uydu alıcılarıda buna dahildir,ama doğru olan işimizi tam olarak görecek olanı almaktır.Ben nacizane ŞİMDİLİK olmak kaydı ile piyasada olanlardan 4K bir cihaz almak gibi bir niyetim KESİNLİKLE YOKTUR.! Çünkü bu haliyle verdiğim paraya üzülürüm,haa ne zamanki normal bir tabanlı 4K uydu alıcısı çıkacak işte o zaman almayı düşünürüm.Bir şeyi almadan önce iyice etüd ederim o haliyle değerlenririm ve ona göre karar veririm.(Hiç kimse parayı sokakta bulmuyor kazanmak için nasıl mücadele ediyoruz her şey ortadadır.)

1.Benim evimde 4K yayınları izleyebileceğim bir Tv em varmı.? ( Eğer yoksa zaten HD kalitede izleyebileceğim bir yayın için neden para vereyim.)
2.Eğer bir TV varsa ŞİFRESİZ olarak kaç tane kanal varki cebimden tekrar para verip 700 TL civarı olan 4K Tv uyumlu bir receiver alayım.?
3.Şifresiz olarak yayın yapan 4K yayınların olduğu uydulara dönük çanak yada çanaklarım varmı varmı.?
4.Haa ben diğer internet uygulamaları içinde kullanıyorum cihazı bunun içinde aldım derseniz, Normal bir tv yi AKILLI bir canavar gibi yapan çok+çok daha ucuz cihazlar vardır.? ( Neden fazla para vereyimki.)
5.İlerleyen zamanda ne yazikki ANDROİD sürümlerin üst versiyonları çıktıkça eldeki cihazlar tabiri caiz ise sorunlarla baş başa kalacaktır.! Çünkü HAFIZA kapasiteleri yetmeyecektir.! İşte o zaman tabiri caiz ise hiç bir firma hiç bir destek vermeyecek duruma gelecektir.! İyi bir cihazmı yapacaksın yap kardeşim o zaman 2 GB yerine 6 GB FLASH ve ona göre uyumlu remler.! Ama yapmazlar çünkü işlerine gelmez bu düzen böyle gelmiş gidecektir,tüketici durmadan aldıkça firmalarda durmadan piyasaya bir şeyler sürecektir...
6.İşte görüldüğü üzere zevkler ve renkler tartışılmaz lafından nerelere geldik,biz biz olalım kendi göbeğimizi keselim bir şey almadan önce biraz bekleyelim gelen yorumlara bakalım.Eğer genelse zaten uzak duralım ama şu marka daha iyi hizmet veriyor derseniz sizde yaşayıp göreceksinizki çok kısa bir süre sonra onlarda yetersiz kalacaktır.! Allah herkese akıl veriyor gerisini insanoğlu kendi seçimleri ile belirliyor bence en iyisi hiç kimseye fazla güvenmemektir...

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Yinede Hic Bir Yarari Olmayan Yeni Bir Yazilim :agla:
Neden Hic Bir Ise Yaramaz Program Artirmak Icin Yeni Yazilim Vermisler ? :pofff:
Sorunlarin Hicbirisi Duzelmemis :duvar:
Ustelik Saniyorumki Next Firmasi Yazilimlari Denemiyorlar . Cunku Yazilimda Ne Deyisikler Oldugunu Bile Duzgun Yazmamislar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

alacati35

0
Üye
23 Nis 2016
18
0
1
arkadaşım toptan uydu satışı yapıyor denemek amacıyla almıştım ama malesef cihazı uydu satan yerlerden alırsanız değişim yapmıyorlar diyeceğim cihazı satana kadar dil dökerler geri vermek istersen kusura bakma geri almıyoruz derler piyasa bu herkese tavsiyem cihaz yeni çıktığında hemen almamak lazım bekleyip görmek gerek.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
malesef bizde geri vermek imkani yok ve simdi de cihazin fiyati aldigim zamandan cok fazla dusmus ve aldigim fiyatin 5 den birine bile satamam . o uzden kullanmak zorundagim :agla:

alacati35

0
Üye
23 Nis 2016
18
0
1
eskiden dreambox 500 kullanırdım harika cihazlardı kullanımı çok kolaydı.şuan enigma2 cihaz kullanıyorum hiç sorun yaşamıyorum ama malesef üretici firmalar yeni cihaz çıkarınca eskiler arka plana atılıyor kapitalizm bu olsa gerek.

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
82
75
18
Ben Machina 3d super cihazi kulaniyorum iste 3-4 sene, bundan once kulandim dreambox 500, dreambox 800 icloud, Amico VU+, GIGABLUE ama benim icin Machina 3d super cihaza hic bir baska cihaz yaklasamaz.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
eskiden dreambox 500 kullanırdım harika cihazlardı kullanımı çok kolaydı.şuan enigma2 cihaz kullanıyorum hiç sorun yaşamıyorum ama malesef üretici firmalar yeni cihaz çıkarınca eskiler arka plana atılıyor kapitalizm bu olsa gerek.
next 10000 firmanin yeni cihazlarindan ama malesf iyi destek verilmiyor