Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Kumanda ses problemi

agalık

0
Özel Üye
20 Ocak 2012
54
13
8
Istanbul
Next Machina 3D Kumandasından sesi azaltmaya başladığımda televizyonun sesinde herhangi bir değişiklik olmuyor. Çubuklardan bir tane kalana kadar bir değişiklik yok. Son çubuğu da eksilttiğimde sesi tamamen kesiyor. Yine bir çubuk arttırdığımda ses geliyor ama önceki yüksek ayarda geliyor. Çubukları ilerlettiğimde ve son çubuğa geldiğimde, yukarıda da belirttiğim gibi ilk çubuktaki ses seviyesi ne ise son çubuktaki ses seviyesi de o. Bunun bir çözümü var mı ? Makinada son sürüm yüklü.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Next Machina 3D Kumandasından sesi azaltmaya başladığımda televizyonun sesinde herhangi bir değişiklik olmuyor. Çubuklardan bir tane kalana kadar bir değişiklik yok. Son çubuğu da eksilttiğimde sesi tamamen kesiyor. Yine bir çubuk arttırdığımda ses geliyor ama önceki yüksek ayarda geliyor. Çubukları ilerlettiğimde ve son çubuğa geldiğimde, yukarıda da belirttiğim gibi ilk çubuktaki ses seviyesi ne ise son çubuktaki ses seviyesi de o. Bunun bir çözümü var mı ? Makinada son sürüm yüklü.

Fabrika ayalari 1 yap , deneyin belki faydasi olur

--------------------

Bendeki tek tunerli cihazdi, bir sorunla karsilasdim sd kanaldan hd kanala geçişde hd kanali sd kalitesinde gosteriyordu fabrik ayari 1 yapdim sorun cozuldu

agalık

0
Özel Üye
20 Ocak 2012
54
13
8
Istanbul
Machina 3D'nin (çift tunerli) son sürümünü yeni yükledim. Yüklemeden önce ve yeni yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarlarına zaten döndürdüm. Kumandayı resetlemeden bahsediyorsan onunla ilgili bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa herkese yardımcı olmuş olurlar.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
bu sorun bende de var cihaz aynı çift tuner ve son sürüm yüklü
tv kumandasından açıp kapadığımız için sesi alıştık

agalık

0
Özel Üye
20 Ocak 2012
54
13
8
Istanbul
*
Daha önce forumda yukarıdaki mesajı yazmıştım. Yine talebimi tekrarlıyorum. Donanımdan kaynaklanan bir problem ise en azından bir açıklama bekliyorum. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

c1no

0
Üye
5 Şub 2015
167
0
16
marmara
Evet bu benimde dikkatimi çekti fakat bir sorun olarak görmemiştim ama böyle bir durum sözkonusu

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
Ayarlar + tercihler + ses seviye konturol tümüne ayni olarak ayarli olmasi gerek konturol et derim

admo

0
Üye
7 Nis 2017
116
81
28
Cihazım next 3d süper combo.
Cihazımda son sürüm yüklü. Kumandamda ses problemi yok. Açıyorum açılıyor, kapıyorum kapanıyor.
Önceki yazılımlardada bu sorunla karşılaşmadım.
Problem yazılımda olsa bendede olması gerekirdi.