Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Doktorluk konular..

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
hayır sadece android tabanlı degil windows linux android hepsine yüklenebiliyor .şu an windows 10 işletim sistemi olan bilgisayarımda kullanıyorum .çok harika bir uygulama içinde türkvod xbmctürk elturko gibi birçok degişik uygulamalar var .

--------------------

vavoo bütün işletim sistemleri ile uyumlu sadece android tabanlı degil windows linux macos android hepsine yüklenebiliyo cihaz kaldırmaz demişsinde cihazın içinden gereksiz başka bir uygulamayı kaldırıp yüklenebilir bu bir sorun degil yeterki istenilsin.ayrıca bu uygulamanın içinde türkvod xbmc elturko gibi birçok iptv film uygulamalarıda var ve istedigin zaman başka uygulama entegre edebiliyosun.

vavoo'yu pcde kurup denedim eklentilerle birlikte baya yer kaplıyor kendisi kurulum yaparken zaten 60 mb tın üstüne çıktı artı çalıştırdıktan sonra eklenti eklerseniz boyut dahada yükseliyor bunu cihaza eklenmesi imkansız bu bir bardağa 2 bardaklık suyu sığdırmaya çalışmak gibi bişey hatta gibisi fazla tastamam öyle cihazın hafızası bahsi geçen programın boyutu kadar bile yok 3/1 i kadar kaldıki eklenti yüklenebilsin şu lg smart tvlerdeki ssiptv uygulaması olsa anlaşılır belki sebebide ssiptv netteki serverde barındırıyor bilgilerini tıpkı xpanel uygulaması gibi emaneten tabi ssiptv uygulamasının boyutu nekadar bilgim yok ama açtığınızda tıpkı youtube gibi arayüze sahip kategori başlıkları gibi

bu programın ana klasörü ben yüklerken 50 mb dedim ama açıldıktan sonra 100 mb tın üstüne çıkmış

do.php

buda eklentilerin olduğu bölüm burasıda diğer taraftan aşağı kalır yanı yok toplam 300 mb

do.php

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
aynı cihazdanmı bahsediyoz acaba bende öyle sorunlar yok cihaz çok hızlı ve stabil sendeki fta olmasın .özellikleri düşük olan

konuyu fazla dağıtmayayım
bendeki cihaz machına 3d çift tuner siyah kasa
yan odayı saymayın evet 2000 fta da var da o konu dısı diyelim

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
A.Kadir ustamız ne güzel demiş imkanı olan şeyleri isteyelim vavoo denilen 196 kb bi gösterici bizim xtream panelden farkı ne çeşitli yan uygulamaları kendi içerisinde çalıştırması şimdi gözde uygulamaları çalıştırıyor evet turkvod vb vb iyide bizim cihazın kapasitesi belli elimizdeki android telefonun kapasitesi belli evdeki bilgisayarımızın kapasitesi belli şimdi burdan vavoo kullananlara ufak bi sorum olacak güncellemeler açık iken bi Almancadan ingilizceye ingilizcedende Türkçeye çevirmek için 1 saat harcarken otuz defa youtubeden ne nasıl çevrilirei dinleyesiye kadar Türkçe dil eklentisini ingilizce dil eklentisi içine tümünü yapıştırıp klasör adını ingilizce sabit tutarak işi çözmek yerine bi sürü zaman kaybederiz programın içeriğine bakmayız bu gün vavoo var yarın bi başkası çıkacak nextde bi başka cihaz çıkartacak Forumda bi arkadaşım benim ilk göz ağrım minik pembecige ıptv destegi istiyordu güldüm bizde bu hovardalık varken piyasada da daha çok cihaz ,program çıkar
Bilgisayarla androidli ıpbox oynatıcıyı internetli uydu cihazını kıyaslamak yerine (bilgisayarımın remi kadar bile olmayan cihazı kıyaslarken ) olabilecek şeyler bazı özelliklerde iyileştirmeler isteyelim biliyorumki sürekli destek olmadı olamazda imkan varken en iyi iyileştirmeleri isteyelim. bu arada ıpstalkeri iyi zaptedin çünkü yakındır biz elimizdeyken kıymet bilmeyizde kaybedince anlarız .???

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Next 2000 HD Internet Machina'ya verilecek olan güncelleme Yazılım Günceleme menüsündeki İnternetten Güncelleme seçeneği ile yapılabilecek mi? Yoksa forumdan USB ile mi güncelleme yapacağız? Teşekkürler.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
vavoo'yu pcde kurup denedim eklentilerle birlikte baya yer kaplıyor kendisi kurulum yaparken zaten 60 mb tın üstüne çıktı artı çalıştırdıktan sonra eklenti eklerseniz boyut dahada yükseliyor bunu cihaza eklenmesi imkansız bu bir bardağa 2 bardaklık suyu sığdırmaya çalışmak gibi bişey hatta gibisi fazla tastamam öyle cihazın hafızası bahsi geçen programın boyutu kadar bile yok 3/1 i kadar kaldıki eklenti yüklenebilsin şu lg smart tvlerdeki ssiptv uygulaması olsa anlaşılır belki sebebide ssiptv netteki serverde barındırıyor bilgilerini tıpkı xpanel uygulaması gibi emaneten tabi ssiptv uygulamasının boyutu nekadar bilgim yok ama açtığınızda tıpkı youtube gibi arayüze sahip kategori başlıkları gibi

bu programın ana klasörü ben yüklerken 50 mb dedim ama açıldıktan sonra 100 mb tın üstüne çıkmış

do.php

buda eklentilerin olduğu bölüm burasıda diğer taraftan aşağı kalır yanı yok toplam 300 mb

do.php

çok güzel anlatmışsın teşekürler .vavoo imkansız gibi görünüyor kapasite açısından

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
A.Kadir ustamız ne güzel demiş imkanı olan şeyleri isteyelim vavoo denilen 196 kb bi gösterici bizim xtream panelden farkı ne çeşitli yan uygulamaları kendi içerisinde çalıştırması şimdi gözde uygulamaları çalıştırıyor evet turkvod vb vb iyide bizim cihazın kapasitesi belli elimizdeki android telefonun kapasitesi belli evdeki bilgisayarımızın kapasitesi belli şimdi burdan vavoo kullananlara ufak bi sorum olacak güncellemeler açık iken bi Almancadan ingilizceye ingilizcedende Türkçeye çevirmek için 1 saat harcarken otuz defa youtubeden ne nasıl çevrilirei dinleyesiye kadar Türkçe dil eklentisini ingilizce dil eklentisi içine tümünü yapıştırıp klasör adını ingilizce sabit tutarak işi çözmek yerine bi sürü zaman kaybederiz programın içeriğine bakmayız bu gün vavoo var yarın bi başkası çıkacak nextde bi başka cihaz çıkartacak Forumda bi arkadaşım benim ilk göz ağrım minik pembecige ıptv destegi istiyordu güldüm bizde bu hovardalık varken piyasada da daha çok cihaz ,program çıkar
Bilgisayarla androidli ıpbox oynatıcıyı internetli uydu cihazını kıyaslamak yerine (bilgisayarımın remi kadar bile olmayan cihazı kıyaslarken ) olabilecek şeyler bazı özelliklerde iyileştirmeler isteyelim biliyorumki sürekli destek olmadı olamazda imkan varken en iyi iyileştirmeleri isteyelim. bu arada ıpstalkeri iyi zaptedin çünkü yakındır biz elimizdeyken kıymet bilmeyizde kaybedince anlarız .???

next 2000 hd mininin hafızası tam olarak 128mb mı acaba bazı sitelerde farklı farklı yazıyoda merak ettigim için soruyorum

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

gece.serkan

0
Üye
15 Tem 2013
24
4
3
Bu soruya üstadım yerine nacizana ben cevap vereyim...
1.Kumandanın MENÜ tuşu OK.
2.AYARLAR bölümüne geliniz ve MENÜ GÖRÜNÜM AYARLARI ok leyiniz.
3.KANAL DEĞİŞİM ŞEKLİ ok leyiniz karşınıza gelen seçeneklerden DURARAK seçiniz ve EXIT tuşuna basınız.
4.Hafızalansınmı yazar OK leyiniz işte hepsi bu kadar...

sayın haydar bey geliba karıştırdınız
next cx hd cihazından bahsediyoruz
malesef cihazda öle bir özellik yok
zaten eklenmesi için yazmıştım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
sayın haydar bey geliba karıştırdınız
next cx hd cihazından bahsediyoruz
malesef cihazda öle bir özellik yok
zaten eklenmesi için yazmıştım

Arkadaşım iyi güzelde sanırım siz konunun ilk mesajını okumamışsınız DOKTOR üstadımız buraya sadece 2000 ve Machinacılar yazsın diye yazmıştı.!

gece.serkan

0
Üye
15 Tem 2013
24
4
3
Arkadaşım iyi güzelde sanırım siz konunun ilk mesajını okumamışsınız DOKTOR üstadımız buraya sadece 2000 ve Machinacılar yazsın diye yazmıştı.!

ben okuyorumda siz daha önceki mesajları okumadan yazmışsınız galiba
bakın burda @doktor
siyah geçiş iptal isteyen arkadaş..amacını yazarsan belki uygun bi çözüm bulunur..
bana cevap yazmış, sizin gibi git burdan burası sadece 2000 ve Machinacılar yazsın dememiş!!!
konu açmak yerine hazır güncel bir konuda sayın doktoru bulmuşken sormak istedim, ne var bunda?
ben acemi değilim ilkdefada forumlara mesaj yazmıyorum
sizi diğer tüm forumlardanda tanımam hasabiyle açıkcası size biraz alındım ;
sizin bir yönetici olarak daha hoşgörülü olmanız lazım.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
ben okuyorumda siz daha önceki mesajları okumadan yazmışsınız galiba
bakın burda @doktor
bana cevap yazmış, sizin gibi git burdan burası sadece 2000 ve Machinacılar yazsın dememiş!!!
konu açmak yerine hazır güncel bir konuda sayın doktoru bulmuşken sormak istedim, ne var bunda?
ben acemi değilim ilkdefada forumlara mesaj yazmıyorum
sizi diğer tüm forumlardanda tanımam hasabiyle açıkcası size biraz alındım ;
sizin bir yönetici olarak daha hoşgörülü olmanız lazım.

Tamam kardeşim siz alınmaya devam edin kabahat bende zaten lanet olsun içimdeki yardım sevdasına...

ali usta

0
Üye
23 Ocak 2016
145
13
18
siyah geçiş iptal isteyen arkadaş..amacını yazarsan belki uygun bi çözüm bulunur..

doktor üstadım cihazımız çok güzel bir maruzatım var renk ayarlarında keskinkik ikonu var bunda keskinlik yerine renk kumanda ediyor bunu birdahaki yazılımla düzeltirmiyiz cihazım next 3d combo tek tüner.

gece.serkan

0
Üye
15 Tem 2013
24
4
3
Tamam kardeşim siz alınmaya devam edin kabahat bende zaten lanet olsun içimdeki yardım sevdasına...

boşverin siz bana bakmayın, benim yüzümdem keyfinizi kaçırmayın

ayın yılın başında bir soru sorayım dedim sormaz olaydım, zaten sorup soracağımada pişman oldum

birdahada yazmam

dilerseniz konuda geçen mesajlarımıda silebilirsiniz

verdiğim rahatsızlık için özürdilerim.

Son düzenleme:

kurt47

0
Üye
14 Ocak 2018
143
84
28
Doktor üstadım 2000 HD internet machina için yeni yazılım ne zaman olur tarih verebilir misiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
Next 2000 mini hd internet machinada gördügüm nacizane yazılımla düzelmesi gerekenler bence 1 usb takınca sat tuşuna basıyosun sonra film seç müzik seç filan bunun yerine diger uydu alıcılarındaki gibi usb takınca film veye müzik direk açılsa daha iyi degilmi 2 renk ayarı yaparken ekran nerdeyse komple kapandıgı için neye göre renk ayarı yapacaz çünkü arka planda hiçbirşey gözükmüyo tv uyum ayarı menüsünü biraz küçültsek veya sag köşeye kaydırsak daha verimli olur. ama tabikide yazılım ile düzelebilecek sorunlarmı orası sizin takdirinize kalmış .benim nacizane gördügüm eksiklikler .aslında eksiklikde degil ama tabi düzelse daha verimli olur .söledigim gibi takdir sizin

My_44

0
Üye
13 Şub 2018
31
6
8
Malatya
Doktor hocam next 2000 minix machina cihazım da sanal kumanda bağlanmıyor sorun nedir acaba çözümü kimse bulamadı yardımcı olursanız sevinirim

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Doktor hocam next 2000 minix machina cihazım da sanal kumanda bağlanmıyor sorun nedir acaba çözümü kimse bulamadı yardımcı olursanız sevinirim

http://xxx.xxx.x.xxx/mnt/rda1/db/ch-list

bu adresi telde yada pcde tarayıcıya gir enterla KIRMIZI OLAN YERİ CİHAZIN ALDIĞI İP ADRESİNİ YAZ dene bakalım çalışacakmı
resimdeki kanal listesidir kırmızı çerçeve ila işaretli yeri tıklarsan kumanda gelir

do.php

Son düzenleme:

My_44

0
Üye
13 Şub 2018
31
6
8
Malatya
A. Kadir hocam çok teşekkür ederim oldu. Baya zamandır uğraşıyorum şonuç alamadım şimdi oldu.

SahTRuMa

0
Üye
19 Ocak 2013
14
1
3
Samsun
Şu aralar sd kanallar mpeg-4 formatına geçmeye başladığından çöp gibi görüntü kalitesi olan kanalları cihaz HD olarak tanıyor. Acaba yapılacak bir güncelleme ile çönürlüğe göre sadece gerçek HD kanalların HD olarak gözükmesinin bir yolu var mı? Yoksa yazılımsal olarak mümkün değil mi? Bu konuya el atarsanız sevinirim?