Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

iOS 11.4 Public Beta Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iOS-11.4-Public-Beta-1.jpg

iOS 11 işletim sistemi en sorunlu işletim sistemi sürümlerinden biri oldu. Yayınlanan güncellemeler, yapılan düzenlemeler ve sistem iyileştirmeleri bile iOS 11 işletim sisteminin tamamen sorunsuz olarak karşımıza çıkmasını sağlamadı. Apple’ın ise tüm bu sorunların büyük bir bölümünü iOS 11.3 güncellemesiyle giderildi. Fakat bazı özellikler iOS 11.3 sürümünde kullanıcılara sunulmadı. Bunun için Apple’ın bir güncelleme daha yayınlayacağı açıklanmıştı. Hatta iOS 11.4 sürümün geliştirici betası bile yayınlanmıştı. Şimdi ise iOS 11.4 Public Beta sürümü yayınlandı. Detaylara geçelim.
[h=2]iOS 11.4 Public Beta İle Neler Geldi?[/h]Öncelikle iOS 11.4 Public Beta sürümüyle beraber gelen yeniliklerden söz edelim. Muhtemelen AirPlay 2 gibi yenilikleri kullanıma sunacak sürü olarak karşımıza çıkacak iOS 11.4 güncellemesinin, eksik kalan kısımları tamamlayacağını göreceğiz. Fakat iOS 11.4 Public Beta sürümünde ortaya çıkan bir yenilik söz konusu değil.
Bunun yerine hata düzenlemeleri ve sistem iyileştirmelerinin yapıldığını görmek mümkün oldu. Yayınlanan yeni güncellemenin sürüm notlarında da sadece hata düzenlemeleri konusunda bilgiler verildiğini gördük. Hem hata düzenlemeleri hem de iOS 11.3 hatalarını giderecek olan yeni sürümün ilk betasını kullanmak isteyenler için yüklemenin nasıl yapılacağını da ekleyelim.
iOS-11.4-Public-Beta.jpg

• Öncelikle buradan Apple beta sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor.
  • Ardından Apple ID bilgilerinizle giriş yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra “Enroll Your Devices” seçeneğine girmeniz gerek.
  • Buradan beta profilini yükleme işlemine geçiş yapılıyor.
  • Telefon kapanıp yeniden açılacak. Telefon açılınca “ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi” kısmına girip buradan güncellemeyi indirmeniz ve yüklemeniz yeterli.
Bu süreçle iOS 11.4 Public Beta güncellemesi programına kayı olmuş oluyorsunuz.