İletişim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Next Minix HD Serisinin CCcam Bilgilerinin Girilmesi Örnek olarak bir server adresi üzerinden gidersek daha uygun olur düşüncesindeyim. Örnek Server adresimiz şu olsun ; C: cccam.dyndns.tv 7777 mach13 mach14 URL :cccam.dyndns.tv Kullanıcı Adı : mach13

Bu konu 124601 kez görüntülendi 130 yorum aldı ...
Next Minix HD CCcam Bilgilerinin Girilmesi(Resimli Anlatım) 5,00 124601 Reviews

Konuyu değerlendir: Next Minix HD CCcam Bilgilerinin Girilmesi(Resimli Anlatım)

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 124601 kez incelendi.

Karbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrators
    Nereden
    İstanbul
    Beğenmiş
    7.159
    Teşekkür Almış
    1.995
    @Karbon
    Tecrübe Puanı
    86

Standart Next Minix HD CCcam Bilgilerinin Girilmesi(Resimli Anlatım)

Next Minix HD Serisinin CCcam Bilgilerinin Girilmesi

Örnek olarak bir server adresi üzerinden gidersek daha uygun olur düşüncesindeyim.

Örnek Server adresimiz şu olsun ;

Kod:
    C: cccam.dyndns.tv 7777 mach13 mach14
    URL :cccam.dyndns.tv
    Kullanıcı Adı : mach13
    Kullanıcı Şifresi : mach14
    Cccam Port : 7777

Örnek server adresimizi elle cihazınıza girmek için öncelikle ; Cihazımızın İnternet bağlantısını sağlıyoruz.(Ethernet bağlantısı yada sonraki yazılımlarda gelecek olan Wi-Fi bağlantısını kullanarak)

Menü - Gereçler - Yerel Network Ayarları bölümüne gidiyoruz.

Bu bölümde cihazımızın otomatik Ip adresi olması için DHCP Açık konumuna alıp kumandadan yeşil tuşa basıp cihazımızın IP almasını sağlıyoruz,uygulama kısmına gelip CCcam bölümünü seçiyoruz kumandadan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne giriyoruz.

Karşımıza çıkan bölümde yukarıda açılımını yapmış olduğum server adresimizi resimdeki gibi giriyoruz,eğer port sayımız birden fazla ise server numarası yazan kısmı 2 ye alıp yine aynı bilgileri yazıp server portunu elimizde bulunan diğer portu yazarak bu işlemi gerçekleştiriyoruz. ve Oturumu aç bölümüne gelip bağlantımızı gerçekleştiriyoruz.

Eğer tüm ayarlarımızı doğru girmiş isek ve bağlantımız da bir sorun yok ise bağlantımız resimdeki şekilde görünecektir.

USB Bellek İle CCcam Ayarlarının Cihaza Yüklenmesi

CCcam bağlantımızı daha kolay bir şekilde de cihazımıza yüklemek için eklemiş olduğum ''allshares.dat'' adlı dosyamızı kullanarak cihazınıza kolayca CCcam bilgilerinizi ekleyebilir siniz.

Öncelikle dosyayı indirip zipten çıkardıktan sonra dosyanın üzerine gelip sağ tıklayarak Not defteri şeklinde açıp server bilgilerinizi şu şekilde girebilirsiniz

Kod:
    Eğer bir kaç port numarası bulunan bir server kullanıyorsanız şu şekilde girebilirsiniz.

Kod:
    C: cccam.dyndns.tv 7500 mach13 mach14

MgCamd için ;

G: URL Port User Password DESkey

Örnek :

Kod:
    G: mgcamd.dyndns.tv 12000 karbon karbon1 0102030405060708091011121314
    Bu şekilde dosyamızı girip server bilgilerimiz kaydettikten sonra dosya uzantısını bozmadan FAT32 olarak biçimlendirilmiş olan USB belleğimize dosyamızı gönderip cihazımıza USB belleğimizi takıyoruz.

Menü - Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne gidiyoruz.

Güncellemiş olduğumuz dosyamızı resimde gösterilen ayarlarda olduğu gibi yaparak başlat bölümüne tıklayarak server bilgilerimizi cihazımıza yüklemiş oluyoruz.

allshares.dat dosyası Next yazılım sitesinden alınmıştır isterseniz diğer USB'li Next modelleri için Linkteki kısımları doldurup diğer cihazlarınıza da kolayca server bilgilerinizi USB ile girebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Önemli :
    Bu anlatımda verilmiş olan server bilgileri örnek olarak verilmiştir, bu bilgileri cihazınıza girmeye çalışmayın bağlantı sağlayamazsınız.
    erdinç (09.11.2016), IBRAHIM43 (25.07.2016), springy25 (27.09.2016) Bunu beğendi.
    Konu Karbon tarafından (18.01.2012 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Administrators
    Nereden
    İstanbul
    Beğenmiş
    7.159
    Teşekkür Almış
    1.995
    @Karbon
    Tecrübe Puanı
    86

Alıntı mustkocaoglu Nickli Üyeden Alıntı
    dediğiniz gibi yaptım ancak hala bağlantıda hata veriyor yardımcı olur musunuz teşekkürler
    İnternet bağlantınız sağlıklı şekilde cihazda çalışıyor mu kontrol ediniz ? ve cihaza bilgileri ne şekilde yüklediniz,biraz daha detay verirseniz daha sağlıklı yardımcı olmaya çalışırız.
    Beğendiğiniz yorumlar için mesajın sağ alt kısmında bulunan ikonuna tıklayarak TEŞEKKÜR edebilirsiniz.

Lütfen sorularınız özel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yazınız ki verilecek cevaplardan herkes faydalansın.

Konyaspor4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür Almış
    0
    @Konyaspor4ever
    Tecrübe Puanı
    7

Hocam ben yeni minix hd aldim.
    cccam kullanmak istiyorum.
    ama bir sorun var.
    Yerel network ayarlarina gidigimde,
    uygulama da CCCAM yazmiyor.
    sadece Newcamd client yaziyor.

Bu sorunu nasil cöze bilirim?

Administrators
    Nereden
    İstanbul
    Beğenmiş
    7.159
    Teşekkür Almış
    1.995
    @Karbon
    Tecrübe Puanı
    86

Alıntı Konyaspor4ever Nickli Üyeden Alıntı
    Hocam ben yeni minix hd aldim.
    cccam kullanmak istiyorum.
    ama bir sorun var.
    Yerel network ayarlarina gidigimde,
    uygulama da CCCAM yazmiyor.
    sadece Newcamd client yaziyor.

Bu sorunu nasil cöze bilirim?
    Newcamd client yazan bölümünün üzerine kumanda ile geldiğinizde ses açma tuşuna (+) basarak diğer seçeneklere ulaşabilirsiniz.
    Beğendiğiniz yorumlar için mesajın sağ alt kısmında bulunan ikonuna tıklayarak TEŞEKKÜR edebilirsiniz.

Lütfen sorularınız özel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yazınız ki verilecek cevaplardan herkes faydalansın.

cakir0006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    @cakir0006
    Tecrübe Puanı
    7

teşekkürler yakın takip

taylo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    2
    Teşekkür Almış
    0
    @taylo34
    Tecrübe Puanı
    7

cihazımızla ilgili ayrıntılbilgilericapsli olarak verdiğiniz için gerçekten çok teşekkürler ama beni bu cccam ne işe yaradığı ve bu ayarların bize neler kazandırdığı konusunda aydınlatırsanız çok güzel olur teşekkür ederiz.

Administrators
    Nereden
    İstanbul
    Beğenmiş
    7.159
    Teşekkür Almış
    1.995
    @Karbon
    Tecrübe Puanı
    86

Alıntı taylo34 Nickli Üyeden Alıntı
    cihazımızla ilgili ayrıntılbilgilericapsli olarak verdiğiniz için gerçekten çok teşekkürler ama beni bu cccam ne işe yaradığı ve bu ayarların bize neler kazandırdığı konusunda aydınlatırsanız çok güzel olur teşekkür ederiz.
    CCcam kart paylaşımı yapmamızı sağlayan yani şifreli kanalları izlememizi sağlayan bir protokol türüdür. ayrıntılar ve daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.
    http://www.next.web.tr/showthread.php?t=434

mutu81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür Almış
    0
    @mutu81
    Tecrübe Puanı
    7

Standart ccccam bağlantı

Next minix hd cihazda ccccam özelliği çok kötü ne yazıkkı bağlantı 2dk da bir kopuyor. Cihazı 1 hafta önce aldım, aldığıma o kadar pişmanım ki, ccccam özelliğnden yararlanmak için bu cihazı alacaklar sakın bu özellik düzelmeden almayın. Next gerekli testleri yapmadan nasıl bu cihazı piyasaya sürüyor. Yazıklar olsun

Administrators
    Nereden
    İstanbul
    Beğenmiş
    7.159
    Teşekkür Almış
    1.995
    @Karbon
    Tecrübe Puanı
    86

Alıntı mutu81 Nickli Üyeden Alıntı
    Next minix hd cihazda ccccam özelliği çok kötü ne yazıkkı bağlantı 2dk da bir kopuyor. Cihazı 1 hafta önce aldım, aldığıma o kadar pişmanım ki, ccccam özelliğnden yararlanmak için bu cihazı alacaklar sakın bu özellik düzelmeden almayın. Next gerekli testleri yapmadan nasıl bu cihazı piyasaya sürüyor. Yazıklar olsun
    Bence siz bağlantı ayarlarınızı ve aldığınız server kalitesini bir gözden geçirin, benim kullandığım cihazda böyle sıkıntılar yok..

mutu81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür Almış
    0
    @mutu81
    Tecrübe Puanı
    7

Usta haklı olarak baglantı ve server diyorsun. Aynı serveri başka cihazda kullanıyorum sorun yok. Minix te sürekli bağlantı kopuyor ama cihazda youtube calışıyor.

ikram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür Almış
    0
    @ikram
    Tecrübe Puanı
    7

Merhaba, ben yeni üye oldum. Yerel network ayarları kısmına Server bilgilerini girdim ve Oto bağlan kısmında Açık yazıyor ve altında "Oturum kapa Bağlandı" yazıyor. Ama şifreli kanallara geldiğimde açılmıyor. Yerel network ayarları kısmındaki ayarlamadan başka birşey yapmam gerekiyor mu acaba? Serverın çalıştığına dair bilgi aldım.

Şimdiden teşekkürler

Sayfa 2 Toplam 14 Sayfadan Birinci 123412 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)