Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next ye 2000 usb wifi bağlanma

haksel

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
Next ye 2000 usb wifi bağlanma sorunu

Next ye 2000 usb kasalı cihaz aldım.wifi adaptörü takıyorum,wifi cihazı görüyor,şifreyi giriyorum. internete bağlan dediğim zaman internete bağlanamadı diye uyarıyor.ip değerlerini manuel giriyorum yine olmuyor.konu hakkında yardım istiyorum.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Next ye 2000 usb kasalı cihaz aldım.wifi adaptörü takıyorum,wifi cihazı görüyor,şifreyi giriyorum. internete bağlan dediğim zaman internete bağlanamadı diye uyarıyor.ip değerlerini manuel giriyorum yine olmuyor.konu hakkında yardım istiyorum.

Aldığınız cihaza uygun WİFİ mi aldınız acaba cihazla uyumlu olan modelleri AŞAĞIDA görebilirsiniz...

http://www.next.web.tr/showthread.p...rnet-Machina-ile-uyumlu-wi-fi-adaptörler.html

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Evet 7601 chipset mini ve antenli ikiside var elimde

1.Öncelikle cihazın internet bağlantısı bölümündeki bağlantı şeklinin DHCP olmasına dikkat edin.

2.Wifiyi cihaza taktıktan sonra cihazı arka anahtardan kapatın tekrar açın akabinde tekrar bağlanmayı deneyiniz...

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
http://www.n e x t d e s t e k .c o m/next-wifi-adaptor.html
buradaki altta 2 tane adaptörü kullanmaktayım su an da da antensiz model takılı
2 tane cihazım da da sorunsuz bağlanıyor
internetim kablolu tv uydunet cihazlar üst katta
ve hatta cep telefonundaki internetide paylasabiliyorum (köyde çok iyi oluyor bu)
cihazınızın interneti dhcp olmalı wreles kısmında
olmadı adaptörü çıkarıp tekrar takın

haksel

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
1.Öncelikle cihazın internet bağlantısı bölümündeki bağlantı şeklinin DHCP olmasına dikkat edin.

2.Wifiyi cihaza taktıktan sonra cihazı arka anahtardan kapatın tekrar açın akabinde tekrar bağlanmayı deneyiniz...

Arkada anahtar yok.fişi çıkarıp taktım.gene olmadı.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkada anahtar yok.fişi çıkarıp taktım.gene olmadı.

Sevgili kardeşim ilk mesajınızda 2000 kasalı cihaz aldım demişsiniz bende ona göre yazmıştım. 2000 HD nin kasalısı ki CX olarak tabir edilir onunda arkasında ANAHTAR vardır ona istinaden yazmıştım.! Neyse bu önemli değil elimde maalesef WİFİ yok o yüzden yardımcı olamıyorum ama cihazlarını wifi ile kullananlar size yardımcı olacaklardır...

haksel

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
Sevgili kardeşim ilk mesajınızda 2000 kasalı cihaz aldım demişsiniz bende ona göre yazmıştım. 2000 HD nin kasalısı ki CX olarak tabir edilir onunda arkasında ANAHTAR vardır ona istinaden yazmıştım.! Neyse bu önemli değil elimde maalesef WİFİ yok o yüzden yardımcı olamıyorum ama cihazlarını wifi ile kullananlar size yardımcı olacaklardır...

yardımın için teşekkürler.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93

http://www.n e x t d e s t e k .c o m/next-wifi-adaptor.html
buradaki altta 2 tane adaptörü kullanmaktayım su an da da antensiz model takılı
2 tane cihazım da da sorunsuz bağlanıyor
internetim kablolu tv uydunet cihazlar üst katta
ve hatta cep telefonundaki internetide paylasabiliyorum (köyde çok iyi oluyor bu)
cihazınızın interneti dhcp olmalı wreles kısmında
olmadı adaptörü çıkarıp tekrar takın

Merhaba
Dün cihaz adı hakkında eski bilgi vermiştim. Almış olduğum cihaz bu şekilde geçiyor herhalde
Next Ye-2000 HD USB FTA KASALI UYDU CİHAZI 2017

yukarıda yazdım tekrarlıyorum
2 tane bu cihaz dan kullanmaktayım
wıfı ile rahat bağlanıyorum internetim kablolutv uydunet
next wıfı adaptör kullanmaktayım
cihazınız wreles olarak modemi görüyor vede bağlanmıyorsa bence modem ayarlarınızla ilgili olabilir
eğerki şifreyi doğru giriyorsanız

haksel

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
yukarıda yazdım tekrarlıyorum
2 tane bu cihaz dan kullanmaktayım
wıfı ile rahat bağlanıyorum internetim kablolutv uydunet
next wıfı adaptör kullanmaktayım
cihazınız wreles olarak modemi görüyor vede bağlanmıyorsa bence modem ayarlarınızla ilgili olabilir
eğerki şifreyi doğru giriyorsanız

Sorun modemle alakalı. Cihazı aldığım bayii de denedik. Cihaz ve wifi adaptörle alakalı değil. Modem ayarlarını değiştirmem gerekiyor.

Son düzenleme:

taner48

0
Üye
26 Eki 2011
54
2
8
Selamlar.Next 2000HD internet cihazına kablo ile bağlantı yapamıyorum yardımcı olur musunuz.Kablolar bağlı baglan deyince başarısız ibaresi geliyor.(rj 45 ışığı yanıp sönüyor modemde de yaniyor)teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Selamlar.Next 2000HD internet cihazına kablo ile bağlantı yapamıyorum yardımcı olur musunuz.Kablolar bağlı baglan deyince başarısız ibaresi geliyor.(rj 45 ışığı yanıp sönüyor modemde de yaniyor)teşekkürler.
Cihazı bir başka yerde farklı bir modemde farklı bir Cat 5 yada Cat 6 kablo ile deneyiniz...

batuhantt123

New member
Üye
24 Eki 2018
3
1
3
Hocam Usb wifi ile baglanmaya çalışıyorum.Wifi bulmuyor sonra buluyo ama yaklaşık 2 dakika sonra atıyo wifiden başka wifilere giriyorm yine aynı ?

Officer82

New member
Üye
7 Ocak 2019
3
1
3
öncelikle iyi geceler
Müsadenle 2 sorum olacaktı.
ilki bende next ye 2000 usb kasalı bir cihaz var.İnternet bağlantısı için nextin mini adabtörünü aldım.Adabtör cihazın önündeki usb girişinde sorunsuz çalışıyor ancak arkadaki usb girişinde sinyal almıyor yada çok az sinyal alıyor.Arkadaki girişte sıkıntı yok normal usb cihazımı takıyorum ıptv, film vs rahatlıkla yükleyebiliyorum.Bu durum için ne yapmalıyım sıkıntı yazılımsal mı yoksa donanımsal mıdır?
ikincisi uydu cihazındaki kumandada vod düğmesi mevcut ve daha öncede ıptv kısmında vod vardı yeni güncellemelerle filmler kayboldu.Bu konuda bir çalışma olacakmı bilginiz var mı?
Şimdiden teşekkür ederim..

Koz1

New member
Üye
19 Ağu 2019
1
0
1
NEXT MT-7601 MİNİ USB WİFİ ADAPTÖR ORJİNAL 1.2 Bu adaptörü next ye 2000 hd cihaza taksam telefonun internetini cihazda kullanabilirmiyim

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Next 2000 HD Minix Internet Machina cihazim var. Az once ayni cihazi olup internete baglanamiyorum diye cihazini dolabina kaldirmis bir komsum Turkiyeye gittigimde goturecegim dedi.Bir kac kez denedim ve sonunda kablolu baglantiyi yaptik, sonra cihazi bizim evde kablolu baglanti yapmaya calistim maalesef baglanti kurulamadi cok kez denedim fisini cektim vs. kabloyu degistirdim banamisin demedi. sanki tek IP adresine kendini bagimli yapmis gibi!!
bu normal bir durum mu?