Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 18.04.2018 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ybysr

0
Üye
16 Ara 2017
5
1
3
Arkadaşım daha önceki yazılımlardada bu özellik çalışmıyor çok kafanıza takılıyorsa [email protected] adresine yazabilirsiniz...

Benimkisi sadece bir bildirimde bulunmak benim için önemi yok Tek tek bakmaya devam ederim sorun yok yani Ama iletişim bilgisini benimle Paylaştığınız için teşekkür ederim

--------------------

Benimkisi sadece bir bildirimde bulunmak benim için önemi yok Tek tek bakmaya devam ederim sorun yok yani Ama iletişim bilgisini benimle Paylaştığınız için teşekkür ederim

Haydar bey bir yandanda düşünmüyorum şimdi mesela izliyorum ve dikkatimi cekti , yeni eklenenenler diye bir alan var ve burada 588 adet film var . Sonuçta bu bir özellik ve yapılması gerekiyor bence 588 adet filmi tek tek bakmak yerine arama seçeneği olsa sizce daha iyi olmaz mıydı? Var olan bir özellik hata ise düzeltilmeli bence diye düşünüyorum. Bu konuyu özel olarak Doktora da bir Mail atalım Teşekkürler iyi akşamlar

sedat54

0
Üye
8 Ara 2011
15
8
3
1.numaralı mesajdaki 16.4.2018 tarihli yazılımı usb ile yükledim cihazda yüklenmiş görülüyor ama server ile açan hiç bir kanal açılmıyor.nerede hata yapıyorum?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
1.numaralı mesajdaki 16.4.2018 tarihli yazılımı usb ile yükledim cihazda yüklenmiş görülüyor ama server ile açan hiç bir kanal açılmıyor.nerede hata yapıyorum?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1.Cihazınızın internet bağlantısı tammı.?(Eğer wifi kullanıyorsanız çok daha dikkatli olunuz)
2.Girişler menüsündeki ŞİFRELİ YAYIN AYARLARI menüsündeki İNTERNET PAYLAŞIM YOLU kısmı IKS olarakmı görünüyor.?(Bu seçenek seçili olmalıdır.)
3.Çanak sisteminiz hakkında herhangi bir bilginiz varmı.? (Cihazın free serveri Türksat uydusundan kanal açmaz HOTBİRD ağırlıklı açar)

sedat54

0
Üye
8 Ara 2011
15
8
3
Sn.haydar 1966,evet internet bağlantısı tamam hem kablo ile hemde wifi ile bağlanarak denedim.internet paylaşım yolu ıks olarak görünüyor.hotbird uydusunda şifresiz kanallar açık ama şifreli kanallar açılmamaktadır.başka yapabileceğim bir şey varmı.teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sn.haydar 1966,evet internet bağlantısı tamam hem kablo ile hemde wifi ile bağlanarak denedim.internet paylaşım yolu ıks olarak görünüyor.hotbird uydusunda şifresiz kanallar açık ama şifreli kanallar açılmamaktadır.başka yapabileceğim bir şey varmı.teşekkür ederim.

Sevgili kardeşim an itibariyle yapmış olduğum kontrol neticesinde Hotbird uydusundan açılabilen ne varsa hepsi açık durumda.Size tavsiyem modemi kapatın sonra tekrar açın.Modemin ışıklar sabitlenince bu seferde cihazın adaptör fişini çekip yeniden yakınız.Yayinlar açıldı açıldı acilmazsa cihazı başka bir yerde deneyiniz...

acanalp1966

0
Üye
11 Eki 2017
3
0
1
kıbrıs
free server bende acılmıyor yenı cıkan en son yazılımı kurdum yıne hotbırd sifreli kanallar acılmıyor free serverın suresı varmı yoksa yenı yazılımla sure eklenırmi

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
177
17
18
Süresi bitmişse şifreli yayınları açmaz bitiş tarihini kontrol edin,yeni yazılımlarda süre eklenmez bilginize..

GOKHAN68

0
Üye
16 Mar 2012
212
203
43
49
aksaray
next 2000 internet makınanın NewCamd Serverlar bir uzatma olacakmı bu ay sonu bitiyor bilgi verebilirmisiniz selamlar hayırlı ramazanlar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
next 2000 internet makınanın NewCamd Serverlar bir uzatma olacakmı bu ay sonu bitiyor bilgi verebilirmisiniz selamlar hayırlı ramazanlar

Sanıyorum cihazın FREE-SERVER ini kasdediyorsunuz bu uygulama HEDİYE olarak verilmektedir ve onunda süresi normal olarak 1 yıldır.! Sizin cihazda daha önce 6 ay olan süre uzatımı olacakmı bunu biz bilemeyiz bunu ancak firma bilir arayın kendilerine sorun en doğru bilgiyi onlardan alabilirsiniz...

Ronaldo99

0
Üye
29 Eyl 2017
5
0
1
Yazılımla mı alakalı bilmiyorum. Normal Tv izlerken birden sinyal yok yazıyor. Cihazın fişini çekip takmadan düzelmiyor. Ne yapmam lazım. Cihaz yazılımı kendi güncelledi.

yildirim1954

0
Üye
24 Eki 2013
35
1
8
akhisar -MANİSA
bende next 2000 mini machına uydu cihazı ile next2000 fta hd uydu cihazı var.next 2000 mini ile televizyondan yaptığım kaydı next 2000 fta cihazında göstermiyor.next2000 fta da yaptığım kaydı next 2000fta cihazında seyredemiyorum.sebebe nedir acaba .ustalardan yardım bekliyorum.teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
bende next 2000 mini machına uydu cihazı ile next2000 fta hd uydu cihazı var.next 2000 mini ile televizyondan yaptığım kaydı next 2000 fta cihazında göstermiyor.next2000 fta da yaptığım kaydı next 2000fta cihazında seyredemiyorum.sebebe nedir acaba .ustalardan yardım bekliyorum.teşekkür ederim.

Merhabalar yaptığınız kayıt eğer cihazın tanıdığı kayıt formatında ise izleyememeniz için herhangi bir sorun olmaması gerekir.Öte yandan aynı cihazdan yaptığınız kaydı izleyememeniz ise yanlış yoldan izlemeye çalışmanızdan kaynaklıdır...

Yazacaklarımı sırayla uygulayınız...

1.Usb belleği cihaza takıyoruz.
2.Şimdi karşımıza bir pencere gelecektir.
3.Kumandanın üzerindeki SAT tuşuna basıyoruz.
4.Kayıt seç izle+Film seç izle+Müzik seç dinle+Fotoğraf seç izle yazan menüden hangisini yapmak istiyorsanız seçin.
5.Kolay gelsin...

Ronaldo99

0
Üye
29 Eyl 2017
5
0
1
--------------------

Siz herşeyden önce ne tür bir TV kullanıyorsunuz önce onu bir yazınız... ( Model Marka )

Hocam televizyonum Samsung Full HD 40D5000 modeli. Uydu cihazım Next 2000-HD internet machina. Sitede Turksat yayınlarımızı merkezi sistemden kullanıyoruz ve diğer odadaki cihazımda böyle bir sıkıntı yaşamadım. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
--------------------

Hocam televizyonum Samsung Full HD 40D5000 modeli. Uydu cihazım Next 2000-HD internet machina. Sitede Turksat yayınlarımızı merkezi sistemden kullanıyoruz ve diğer odadaki cihazımda böyle bir sıkıntı yaşamadım. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

1.Kumandanın üzerindeki COLOR tuşuna basınız.
2.Karşımıza gelen pencereden RESİM ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ kısmına gelip OK tuşuna basınız.
3.Şimdi çözünürlük ayarını 1080İ seçip EXIT tuşuna basıyoruz.
4.Hafızalansınmı sorusuna EVET olarak kaydediyoruz.

Bu ayarın bu şekilde olması gerekmektedir 1080P yada bir başka değerde bu tip sorunlar her zaman yaşanabilir...

NOT:Eğerki ayarlar bu şekilse o zaman bir başka durum söz konusu daha olabilir siz hele bu yazdığıma bir bakın sonra dediğim gibi duruma bakarız...

Son düzenleme:

Ronaldo99

0
Üye
29 Eyl 2017
5
0
1
1.Kumandanın üzerindeki COLOR tuşuna basınız.
2.Karşımıza gelen pencereden RESİM ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ kısmına gelip OK tuşuna basınız.
3.Şimdi çözünürlük ayarını 1080İ seçip EXIT tuşuna basıyoruz.
4.Hafızalansınmı sorusuna EVET olarak kaydediyoruz.

Bu ayarın bu şekilde olması gerekmektedir 1080P yada bir başka değerde bu tip sorunlar her zaman yaşanabilir...

NOT:Eğerki ayarlar bu şekilse o zaman bir başka durum söz konusu daha olabilir siz hele bu yazdığıma bir bakın sonra dediğim gibi duruma bakarız...
Akşam hemen deniyorum. Çok teşekkür ederim ilginiz için. Saygılar.

erolses

0
Üye
12 Ara 2015
1
0
1
slm meraba cıhazı yeni aldım ve test ettim bazı sorunlar gördüm iletmek istedim.Cıhazda yüklü olan uyduları ekleme ve silme yapmıyor ve işaretledim uyduyu daha sonra kaldırma yapmıyor listede ekli kalıyor. servre wifi ile balandında ve ip aldında cıhaz sürekli görüntü gidip geliyor wifi 7601 işlemcili eternet yüzerinden balanınca sorun ortadan kalkıyor. Son yazılım yüklüdür ve reset atma işleminide yaptım bilginize.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
slm meraba cıhazı yeni aldım ve test ettim bazı sorunlar gördüm iletmek istedim.Cıhazda yüklü olan uyduları ekleme ve silme yapmıyor ve işaretledim uyduyu daha sonra kaldırma yapmıyor listede ekli kalıyor. servre wifi ile balandında ve ip aldında cıhaz sürekli görüntü gidip geliyor wifi 7601 işlemcili eternet yüzerinden balanınca sorun ortadan kalkıyor. Son yazılım yüklüdür ve reset atma işleminide yaptım bilginize.

1.Kurulum menusune geliyoruz.
2.Uydu seçimleri menüsüne gelip ok liyoruz.
3.Silmek istediğimiz uyduyu en üstte buluyoruz.
4.Kumandanin üzerindeki yeşil tuşa basıyoruz.
5.Karsimiza uydu ve kanallar silinecek eminmisiniz yazan bir kutucuk gelecek.
6.Evet diyoruz artık işlem tamamdır

wifi taktınız Menü internet ayarları baglantı şekli kablolu/kablosuz (ses çoğaltma ile degişir ) seçip okeyliyoruz ve şifremizi giriyoruz ve alttaki renkli tuş ile baglan diyoruz.Baglandı uyarısı geldikten sonra dediğiniz sorunu yapmaz.

Not:
-tüm ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra yedek alınız.
-ip tv ve internet hizmetini kullanacaksanız Baglantınız Kablolu olsun (Kişisel Tavsiyedir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...