Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Ttnet arıza

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Arkadaşlar size bir konuda bana ne önerirsiniz ne yapmam lazım deneyimli arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum. Sorunum TTNET ile yaklaşık 2 aydır internet ve ev telefonum çalışmıyor. yalnız benim değil mahallede ttnet veya diğer internet şirketleriyle sözleşme yapan mahalle halkımızda mütahit bina inşaatı temeli atması sırasında kepçe kaploları koparır. bu olay Mart 17 sinde meydana geldi tabi girişimlerimiz sonucunda ertesi gün yani mart ın 18 inde kopan kaplaların içinden geçecek borular döşendi ne hikmetse bütün girişimlerimize rağmen bu zamana kadar 50metre kablo bulunup hattımız bağlanmadı arıyorum kaydınız alındı sorun biran önce giderilecektir sadece bu laf her defasında aynı sözler ttnette 2 yılımı doldurduğumdan müşteri hizmetlerini arıyarak yeniden mart ın 1inde yine 2yıllık sözleşme yaptım .Şimdi yeter artık siz bu vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz 2aydan beri 50 metre kaployu bulup bağlantıyı sağlıyamadınız birde üstelik kullanmadığımız internet için fatura çıkarıyorsunuz diyorum siz faturanızı yatırın arıza giderilince bizi arayın faturadan düşelim diyorlar . kullanmadığım internetin parasını niye ödeyeyim ödemem diyorum o zaman ödemezseniz açma kapama parası verirsiniz diyorlar. İnternetimi iptal edin diyorum o zaman şu kadar parayı ödeyeceksin diyorlar ben imza atmadım telefonda şifaen 2yıl daha diye yeniledim Bunlar insana derlerya gavur eziyeti çektiriyor diye bizede böyle eziyet çektiriyorlar Bu arıza olalı ayın17sinde tam 2 ay olacak şehrin göbeğinde hala yapılacak diye bekliyoruz.Sizlerin yorumlarını bekliyorum.Ne yapmalıda bu sıkıntıdan kurtulmalıyız.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Arkadaşlar size bir konuda bana ne önerirsiniz ne yapmam lazım deneyimli arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum. Sorunum TTNET ile yaklaşık 2 aydır internet ve ev telefonum çalışmıyor. yalnız benim değil mahallede ttnet veya diğer internet şirketleriyle sözleşme yapan mahalle halkımızda mütahit bina inşaatı temeli atması sırasında kepçe kaploları koparır. bu olay Mart 17 sinde meydana geldi tabi girişimlerimiz sonucunda ertesi gün yani mart ın 18 inde kopan kaplaların içinden geçecek borular döşendi ne hikmetse bütün girişimlerimize rağmen bu zamana kadar 50metre kablo bulunup hattımız bağlanmadı arıyorum kaydınız alındı sorun biran önce giderilecektir sadece bu laf her defasında aynı sözler ttnette 2 yılımı doldurduğumdan müşteri hizmetlerini arıyarak yeniden mart ın 1inde yine 2yıllık sözleşme yaptım .Şimdi yeter artık siz bu vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz 2aydan beri 50 metre kaployu bulup bağlantıyı sağlıyamadınız birde üstelik kullanmadığımız internet için fatura çıkarıyorsunuz diyorum siz faturanızı yatırın arıza giderilince bizi arayın faturadan düşelim diyorlar . kullanmadığım internetin parasını niye ödeyeyim ödemem diyorum o zaman ödemezseniz açma kapama parası verirsiniz diyorlar. İnternetimi iptal edin diyorum o zaman şu kadar parayı ödeyeceksin diyorlar ben imza atmadım telefonda şifaen 2yıl daha diye yeniledim Bunlar insana derlerya gavur eziyeti çektiriyor diye bizede böyle eziyet çektiriyorlar Bu arıza olalı ayın17sinde tam 2 ay olacak şehrin göbeğinde hala yapılacak diye bekliyoruz.Sizlerin yorumlarını bekliyorum.Ne yapmalıda bu sıkıntıdan kurtulmalıyız.

kablo döşendiği zaman hat aktif olunca geçen sürede kaç gün kullanım dışı kaldıysan o günleri faturadan düşecekler ilerde mağduriyetin giderilecektir umarım biran önce hattın kullanıma açılır

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hasan Abim öncelikle yeni tasarıya göre Bbdk baglı tüm operatörler (*Her ne ad adı altında Hat Açma Kapama ücreti talep edemezler Bu madde benzer hizmet firmaları içinde geçerli tedaş-xxgaz gibi.Ayrıca Telefon internet ve data hizmeti saglayıcıları kullanılabilirlik aylık ölçüm raporlarını vermek zorundalar (BBDK ya bildirmek zorunda saglayıcılar hizmeti ister turk telekomdan alsın ister mobil verici kursun hattın çalışılabilirliğini devam ettirmek durumunda)
Ha diyeceksin kurt kurtu yermi Yemesini sağlayacaksın
-Mahallende imza toplayıp Bimere bidirebilirsin,
-Doğru bir hareket olmasada bazı saglık sorunlarını ileri sürerek -Burda halk diliynen dinsizin hakkından imansız gelir sözünü düşünerek .(Raporlu olmak kaydıyla Kalp İlacı ,Tansiyon ilacı, epilepsi gibi yada Bakıma muhtaç olduğuna dair rapor varsa Evine Telefon hattını 15 günde çekmek zorunda
-Yada Sizin ilçe teşkilatına gidip il teşkilatına telefon ettirerek 1 günde telekomun mobil saha dolabını mahallenize koydurmak )))

- Veya Diyanet Başkanlığının e-oruç talimatına uyarak e-3 ay orucu tutuyoruz diyerek 2018 yılında internetsiz nasıl yaşanır onu ögrenmek.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Hasan Abim öncelikle yeni tasarıya göre Bbdk baglı tüm operatörler (*Her ne ad adı altında Hat Açma Kapama ücreti talep edemezler Bu madde benzer hizmet firmaları içinde geçerli tedaş-xxgaz gibi.Ayrıca Telefon internet ve data hizmeti saglayıcıları kullanılabilirlik aylık ölçüm raporlarını vermek zorundalar (BBDK ya bildirmek zorunda saglayıcılar hizmeti ister turk telekomdan alsın ister mobil verici kursun hattın çalışılabilirliğini devam ettirmek durumunda)
Ha diyeceksin kurt kurtu yermi Yemesini sağlayacaksın
-Mahallende imza toplayıp Bimere bidirebilirsin,
-Doğru bir hareket olmasada bazı saglık sorunlarını ileri sürerek -Burda halk diliynen dinsizin hakkından imansız gelir sözünü düşünerek .(Raporlu olmak kaydıyla Kalp İlacı ,Tansiyon ilacı, epilepsi gibi yada Bakıma muhtaç olduğuna dair rapor varsa Evine Telefon hattını 15 günde çekmek zorunda
-Yada Sizin ilçe teşkilatına gidip il teşkilatına telefon ettirerek 1 günde telekomun mobil saha dolabını mahallenize koydurmak )))

- Veya Diyanet Başkanlığının e-oruç talimatına uyarak e-3 ay orucu tutuyoruz diyerek 2018 yılında internetsiz nasıl yaşanır onu ögrenmek.

son şık iyiymiş :D

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Bende bu lanet olası Ttnet ile sorun yaşıyorum bana hali hazırda 16 MB ye kadar 100 GB AKN li müşteriyim.Tarifem hız iyi olmasada hasbel kader kullanıyordum,taki 12 Ocak tarihine kadar.Beni arayan MH leri Alt yapınız 35 MB destekliyor isterseniz sizi o tarifeye geçirelim dediler.! Bende bunun için ne yapmam lazım dedim VDSL uyumlu modem almanız gerekir dediler.Bende tamam dedim 2 gün sonra Pazar günü tekrar aradım durumu anlatıp modem almam lazım gerektiği söylendiği bunun teyit etmek için aradığımı söyledim.Bana hiç bir sıkıntı olmadığını modem alabileceğimi söylediler bende modemi aldım Salı günü elime geçince kurup Ttneti arayıp işlemleri başlattım.Aradan 15 gün geçti odane bir mesaj geçiş işleminiz gerçekleştirilememiştir diye.! 444 1 444 ü arayıp akibetin nedenini sordum bana ne dediler biliyormusunuz ALT YAPINIZ YETERSİZ.! Evet yanlış duymadınız tam 3 kez bu olay denendi her defasında BAŞARISIZ olununca işlem mecburen İPTAL edildi.Yani sözün özü 205 TL ye aldığım modemi şimdi ADSL olarak kullanmaya devam ediyorum.! Bende bunun üzerine BTK ya tam 6 kez ŞİKAYETTE bulundum,sağolsun BTK o kadar ilgiliki vallahi anlatamam o derece yani.!!! Ttnet resmen çuvalladı ben beni kandırdınız boşu boşuna modem aldırdınız diyorum,onlar ise bana yapılan ölçümlerde 16 MB ye kadar hızı sağlıyoruz diye aynı cevabı 6 kez yolladılar.Bende şimdi bu sefer BİMERE her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazdım yolladım.Ve dilekçemde BTK yı da şikayet ettim sözüm ona bu işlerin sorumlusu olan kurum benim yazdığımı onlara.Onların bana yazdığını yine bana yolluyor sözüm ona iş yapıyor yahu ben zaten belki abartısız olarak 40 defa aradım bunları ttnete anlattım şikayet ettim.! BTK ya diyorumki şu tarihte ses kayıtlarını gün-saat-dakika belirtip haklılığımı ispat ediyorum diyorum,ama onlar sadece mesaj iletiyorlar.Yahu sen eğer sorumlu kurum yani hesap sorma mercii isen neden TTNETE bak bu vatandaş ısrarla bir şey anlatıyor.Hele sen bana bu kayıtları bana yolla bakacağım demiyor bu nasıl bir saçmalıktır neyin kafasını yaşamaktır.! Birde beni çıldırtan işin ilginç tarafı bana daha DÜN 35 MB ye kadar alt yapınız destekliyor hemen işlemlerinizi başlatalım diyorlar.!!! Bakalım BİMERDEN ne sonuç çıkacak ama ben neyi nasıl yapacağımı çok iyi biliyorum 8 ay sonra taahhüt biter bitmez aynen TÜRKNETE geçeceğim inşaallah...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Haydar hocam Türknete geçeceğim diyorsun Türknette Turksellde Vodafonada sonuçta TTNET e bağlı değilmi Nereye baksankapılar gene ttnetti göstermiyormu.Biz ne yaparsak yapalım sistem yannış çalışırsa işler böyle arap saçına döner. Şöyle ttnetin şikayet sayfasını okuyorumda daha bizim gibi şikayetçi olan neler var neler.Dedimya balık baştan bozulmuş düzeltecek kişi ve kişiler lazım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar hocam Türknete geçeceğim diyorsun Türknette Turksellde Vodafonada sonuçta TTNET e bağlı değilmi Nereye baksankapılar gene ttnetti göstermiyormu.Biz ne yaparsak yapalım sistem yannış çalışırsa işler böyle arap saçına döner. Şöyle ttnetin şikayet sayfasını okuyorumda daha bizim gibi şikayetçi olan neler var neler.Dedimya balık baştan bozulmuş düzeltecek kişi ve kişiler lazım.

Evet ALT-YAPI olarak çoğu yerde TTNET in alt yapısının kullanıldığı dogrudur ama adamlar nasıl yapıyorlarsa bu halde bile onlardan bir adım daha öndeler.! Ben 100 GB AKN 13 Mb hız alıp telefon görüşmesi dahil 100 Tl öderken hemen bitişik binada oturan yeğenim SINIRSIZ 17 MB hız alıp 1000 dk ev telefonu görüşmesi için 65 TL veriyor.Yani adamlar bu halde bile para kazanırken TTNET bizleri resmen göstere göstere soyuyor birde utanmadan sıkılmadan saçma sapan cevaplar verebiliyorlar.Fakat şuda varki diğer forumlarıda yakından takip eden biri olarak TÜRKNET gerçekten sektörde ilklere imza atmış durumda.Ve ben kendime soruyorum bu haliyle neden 65 TL vermek varken bu SOYGUNCULARA 100 TL vereyim...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Haklısın Haydar Hocam adamlar TTNET TEN alıyor onlarda para kazanıyor. Bakıyorsun ttnetin abonelerinin faatları daha pahalı artı bir vurdumduymazlık kaplamış sen söyleyip sen dinliyorsun O kadar şikayetimi rağmen 2 aydan beri döşenmiş bornun içine 50metre kabloyu verip mahalle li abonelerine veremediler ,Sosyal medyada o kadar şikayetime ve ağır laflarıma karşı bu sabah gene aradılar bu ay içinde yapılacağını söylediler. Yani ttnet tamamen laçkalaşmış Diğer konuya gelince Ben ve benim gibi kopan kaplodan ttnettin aboneleri dışında mesala türsell ve diğer şirket aboneleride var onlarda mağdur neden onlarda bizim kaplodan alıyorlar internet ve telefonlarını.Dedimya yukarıdaki yazımda her yön TTNET e çıkıyor . Kalın sağlıcakla.Selamlar.....