Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.

kayradex

0
Üye
12 Eki 2012
5
0
1
Menü - Gereçler - Youtube seklinde girerek bu menüye ulaşabilirsiniz.

Önemli not:
Cihazınızda son yazılım ( 16.12.2011 ) olması gerekli bu tarihten önceki yazılımlarda Youtube desteği yoktur. eğer bu menüyü cihazında göremiyorsanız ,uydu üzerinden cihaz yazılımı güncelleyiniz.

Sayın moderatörler,
Öncelikle bu derecede faydalı bilgilerin yeraldıgı bir site oluşturduğunuz için tebrik ederim. Size bir sıkıntımdan bahsetmek isterim.

Ben yeni aldıgım Next Minix HD Mavi de ethernet kablosunu takıyorum her iki ışıkta sürekli yanıyor, ama ne hava durumu ne baska bir şekilde internete baglanmıyor. İnternetten güncelleme yapmak istediğimde bekliyor ve connection failed hatası veriyor. Acaba benmi bir yerde yanlıs yapıyorum. Ne yapmalıyız acaba?

cengo21

0
Üye
14 Eki 2012
1
0
1
Selam
Benim uydu alıcım next minix hd pembe olanı
her actığımda güncelleme mevcut diyor fakat uydudan güncelleme yaptığımda hata veriyor
ethernet kablosunu takıp network güncelleme yapmaya çalıştım olmadı
usb den yazılımı indirip güncelleme yapayım dedim bu seferde dosyayı okuyamıyor
ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

d_orko

0
Üye
7 Kas 2012
1
0
1
merhaba herkese..
şimdi şöyle bir sorunum var benim..
güncelleme yapmak için 3 yol var..
1) uydudan yapmaya çalışıyorum..bekliyor bekliyor ve bilgiler toplanamadı diyor..bu olmadı yani..
2) usb den zaten yapamadım çünkü bende 500 gb lık harici bellek var..biçimlendirme yapmak istemiyorum buna..
3) internetten yapayım diyorum..modemim ile next minix hd uydu alıcım arasında kablo ile bağlantı kurmuş durumdayım (wifi değil yani). Fakat buna rağmen güncelleme yaparken bağlantı koptu diyor.
e bu durumda ne yapcam ben? LÜTFEN YARDIM

asot42

0
Üye
30 Haz 2012
4
0
1
Uydudan günceleme yapmaya caliştimda bilgi toplanıyor diyor kalıyor ve sonra hata diyor network denedimdede hata veriyor usb günceledim sorun vermedi ama yiede ne uydudan nede network günceleme alamıyorum .

srdrsrdr

0
Üye
22 Ara 2012
4
0
1
.abs uzantılı dosyayı usb ye atıp cihaza taktım fakat "USB den Güncelleme" kısmı aktif olmuyor bende.problem nedir?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
.abs uzantılı dosyayı usb ye atıp cihaza taktım fakat "USB den Güncelleme" kısmı aktif olmuyor bende.problem nedir?

Usb belleğinizi FAT 32 olarak biçimlendiriniz ve tekrar deneyiniz,bellek içinde sadece abs uzantılı yazılım dosyası olsun klasör içinde olmasın ve başka dosya olmasın.

srdrsrdr

0
Üye
22 Ara 2012
4
0
1
Usb belleğinizi FAT 32 olarak biçimlendiriniz ve tekrar deneyiniz,bellek içinde sadece abs uzantılı yazılım dosyası olsun klasör içinde olmasın ve başka dosya olmasın.

usb FAT32 olarak biçimlendirildi ve usb içinde sadece .abs uzantılı dosya var.cihazın "USB de güncelle" kısmı aktik olmuyor. 9. ayın 21 i tarihli yazılım var içinde.yani uydudan güncellenen yazılım

KaaNKuRT

0
Üye
13 Nis 2013
1
0
1
kolay gelsin ben yeni katıldım aranıza ve şöyle bir sorunum var daha bugün aldım ürünü [ Minix HD ( Mavi ) ] ve kumanda kesinlikle işlemiyor... Yeni güncelleme var diyor ne evet diyebiliyorum ne hayır ! Lütfen yardımcı olursanız sevinirim!

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
kolay gelsin ben yeni katıldım aranıza ve şöyle bir sorunum var daha bugün aldım ürünü [ Minix HD ( Mavi ) ] ve kumanda kesinlikle işlemiyor... Yeni güncelleme var diyor ne evet diyebiliyorum ne hayır ! Lütfen yardımcı olursanız sevinirim!

Hangi kumanda ile denediniz ? normalde kumandalar çalışıyor mu ?gerekirse iki kumanda ile de deneyin.

bekirr

0
Üye
25 Nis 2013
5
0
1
Hocam minik hd mavi almıştım yaklaşık 5 gün oluyor ilk gün taktım cihazı geç açıldı (sinyal uzaktan kumanda yanmadı) 5-6 sefer kabloyu söküp taktıktan sonra geldi , deniz kulesi simgeliydi menülerde yukarıdaki resimlerdeki menü gibiydi daha sonra burdan bi yazılım yükledim resim yerine next-nextstar yazılı bir resim ve menü değişik geldi, önceki menü sanki daha mı iyiydi diye düşünüyorum tekrardan eski menü gelir diye fabrika ayarlarına döndüm ama yok gene en son yüklediğim menü geldi, bu son yüklediğim menüde kayıt biçimi (ts-ps) seçeneğini bulamadım öncekinde vardı bu biraz canımı sıktı acaba tekrardan eskisini yükleyebilirmişyim ya da bu yüklediğim son menümüdür yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler...

kreys

0
Üye
13 May 2013
9
0
1
kardes yaptim %100 oldu reset attı sinyal yok dedi usb yüklemeye çalıstım napmam lazım sinyal yok diyor :(

aademr

0
Üye
3 Ağu 2012
16
0
1
merhaba;
benim anlamadığım yazılımdan sözediliyor ama gel gör ki hiç bir gelişim yok 2 yıl olacak cihazı alalı aldığım günden ber kaydadeğer bir gelişim olmadı benzer ürünlerle aynı ya da yeni çıkan farklı cihazlardan özellik olarak geride kalmaya başladı ..her yazılım çıktığında insanlar umutlanıyor bi yüklüyorüz yeni arayüz bi yüklüyoruz eski arayüz youtube sorunlu ip tv çalışmaz cihaz kasar yazılm yükleyecez diye elde patlayan cihazlar filan...anlamadım yani yazılım geliştirirken neyi baz alıyolar..yazılım diye arayüz değiştirtiyolar..sıkıldım bu işten..

osmanbur

0
Üye
8 Tem 2013
3
0
1
Merhabalar Arkadaşlar. Ben de Nexin 18000 modeli var siteden dosyayı çektim ve güncelledim ama hala yeni sürüm var yüklemek istermisin diye soru soruyor ve uydudan yüklemeye çalışıyor o da yarıda kesiliyor.