WWDC 2018 etkinlii iin artk saatler kald. Applen her yl dzenledii en nemli etkinliklerden biri olarak gsterilen WWDC 2018 etkinliine ksa bir sre kalmasyla beraber tantlacak olan rnlerde detayl bir ekilde ortaya kmaya balad. Son olarak yeni iletim sistemleri hakknda baz nemli bilgilerin paylaldn grmtk. iOS 12 bir yana imdi ise MacOS 10.14 iletim sisteminin zellikleri konusunda detaylar ortaya kt. MacOS 10.14 iletim sistemi iin iddialar ise olduka dikkat ekici batan belirtelim. MacOS 10.14 iletim sisteminin ortaya kan bu zelliklerinden sz edelim.
MacOS 10.14 Neler Sunacak?

Yeni iletim sistemi konusunda detaylar bir YouTube videosuyla ortaya kt. ddialara gre Applen sunucusundan alnan videolara gre MacOS 10.14 iletim sistemi zel bir temaya sahip olacak. Tema ksmnda uzun sredir beklenen koyu tema zelliinin kullanma gireceinden sz ediliyor. Dock ksmndan p kutusu ksmna kadar tm tasarmn koyu tema ile yeni yzne kavuturulabildii grlyor. Bunun dnda genel olarak da koyu temann hakim olduu bir tasarm benimseneceinden sz ediliyor.

Bunun dnda yeni srmde Mojave lnn resmi arka plan olarak kullanlm durumda. Bir ncesi srmden rnek alacak olursak, bu grsele gre MacOS 10.14 iletim sisteminin ad da Mojave olacak. Apple Haberler logosu gibi art logolarn grld videoda, ekstra uygulamalarn kullanma sunulaca da net bir ekilde gzkm oluyor.
Tm bu yeniliklerin dnda iOS 12 ile tam uyumlu halde almas beklenen MacOS 10.14iletim sisteminin, detaylar imdilik bu kadar. Bunun dnda yeni iletim sisteminin neler sunacan ok ksa bir sre sonra renmemiz mmkn olacak.