ok uzun sredir beklenen iOS 12 iletim sistemi sonunda tantld. Apple’n WWDC 2018 etkinliine damga vuran yeni mobil iletim sisteminin, tantlmasyla beraber Apple’dan beklenen deiikliklerin yapldn grdk. Bildirim menlerinin yenilenmesi, rahatsz etmeyin zelliinin yenilenmesi ve bunun yannda Animoji sisteminin gelitirilmesi gibi birok art ile gelen yeni mobil iletim sisteminin, en byk fark ise performans olacak. imdiden iddial zelliklerle ortaya kan yeni seri iletim sistemi iin en ok merak edilen konu ise kararl srmn ne zaman yaynlanaca.

iOS 12 Final Srm Ne Zaman Geliyor?

Apple tantmn hemen arkasndan gelitiriciler iin yeni beta srmn yaynlad. iOS 12 beta 1 olarak yaynlanan yeni srmle beraber sunulan deiiklikleri ilk defa test etmek mmkn oldu. Fakat henz beta srm olduu iin Apple’n daha birok dzenleme yapmas bekleniyor. Bu noktada final srmn ne zaman kaca konusunda da bilgiler var.

Muhtemelen yeni srmn final serisini her zaman olduu gibi Eyll aynda greceiz. 6 ya 7 adet beta srmnden sonra, yeni iPhone modellerinin tantmna yakn, iOS 12 final srm yaynlanacak. Bunun iin Eyll ayn beklemek gerekecek.
Bu srece kadar beta srmleriyle gelen yenilikleri aktarmaya devam edeceiz. Desteklenecek ve yeni gncellemeyi alacak olan cihazlar hemen aada bulabilirsiniz.
iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
  • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
  • 10.5-inch iPad Pro
  • 9.7-inch iPad Pro
  • 9.6-inch iPad
  • iPad Air 2
  • iPad Air
  • iPad 5. Nesil
  • iPad mini 4
  • iPad mini 3
  • iPad mini 2

iPhone Modelleri

• iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 5s

iPod

• iPod touch 6. Nesil

--------------------

iOS 12 artk kullanma alnd. Ard ardna gelen sznt haberlerinden sonra WWDC 2018etkinlii kapsamnda tantlan yeni mobil iletim sistemi tantmn hemen arkasndan ilk beta serisiyle yayna da ald. u an iin kullanmda olan iOS 12 Beta 1 srmyle beraber iletim sisteminin tm zelliklerini de elde etmek mmkn oldu. nemli yeniliklerle beraber iOS 12 Beta 1 srm imdilik gelitiriciler iin yaynlanm durumda. Yeni iletim sisteminin ilk beta srmn denemek istersek ne yapmamz gerekiyor bakalm.
iOS 12 Beta 1 Srm Nasl Yklenir?

Performans art salayan ve iPhone 5s modeline de sunulan iOS 12 iletim sisteminin ilk betasn denemek iin ncelikle bir gelitirici profili indirmeniz gerekiyor. Gelitirici profili yklemek iin yapmanz gerekenlerde olduka basit. ncelikle iPhone ya da iPad zerinden bu balantya gitmeniz gerekiyor. Burada yer alan profiller arasndan ise iOS 12 beta profilini indiriyoruz.

Cihaza bu profili atmanz yeterli. Ardndan yazlm gncellemesi blmne girip ilk beta srmne girebilirsiniz. Fakat burada yaanacak sorunlar iin sorumluluk kabul etmediimizi belirtelim. Ykleme ilemi srasnda ya da profil tanmlama ksmnda sorunlar yaanabilir. Bu tip bir sorunla karlamamak adna herkes iin yaynlanan beta srmlerini bekleyebilirsiniz. Bu konuda karar size kalm. Appleuzmani.net olarak sorumluluk kabul etmediimizi belirtelim.
Son olarak desteklenen cihazlar konusunda da bilgi verelim. Apple tarafndan yaplan aklamalara gre yeni iletim sistemini alacak olan cihazlar aada.
iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
  • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
  • 10.5-inch iPad Pro
  • 9.7-inch iPad Pro
  • 9.6-inch iPad
  • iPad Air 2
  • iPad Air
  • iPad 5. Nesil
  • iPad mini 4
  • iPad mini 3
  • iPad mini 2