letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

ok uzun sredir beklenen iOS 12 iletim sistemi sonunda tantld. Apple’n WWDC 2018 etkinliine damga vuran yeni mobil iletim sisteminin, tantlmasyla beraber Apple’dan beklenen deiikliklerin yapldn grdk. Bildirim menlerinin yenilenmesi, rahatsz etmeyin zelliinin yenilenmesi ve bunun yannda Animoji sisteminin gelitirilmesi gibi birok art ile gelen yeni mobil iletim sisteminin, en byk fark ise performans olacak. imdiden iddial zelliklerle ortaya kan yeni seri

Bu konu 281 kez grntlendi 3 yorum ald ...
[OS] iOS 12 Beta 1 Yenilikleri ve Deiiklikleri Neler? 281 Reviews

Konuyu deerlendir: [OS] iOS 12 Beta 1 Yenilikleri ve Deiiklikleri Neler?

5 zerinden | Toplam: 0 kii oylad ve 281 kez incelendi.

Mehmetkarahanl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

Thumbs up [OS] iOS 12 Beta 1 Yenilikleri ve Deiiklikleri Neler?

ok uzun sredir beklenen iOS 12 iletim sistemi sonunda tantld. Apple’n WWDC 2018 etkinliine damga vuran yeni mobil iletim sisteminin, tantlmasyla beraber Apple’dan beklenen deiikliklerin yapldn grdk. Bildirim menlerinin yenilenmesi, rahatsz etmeyin zelliinin yenilenmesi ve bunun yannda Animoji sisteminin gelitirilmesi gibi birok art ile gelen yeni mobil iletim sisteminin, en byk fark ise performans olacak. imdiden iddial zelliklerle ortaya kan yeni seri iletim sistemi iin en ok merak edilen konu ise kararl srmn ne zaman yaynlanaca.

iOS 12 Final Srm Ne Zaman Geliyor?

Apple tantmn hemen arkasndan gelitiriciler iin yeni beta srmn yaynlad. iOS 12 beta 1 olarak yaynlanan yeni srmle beraber sunulan deiiklikleri ilk defa test etmek mmkn oldu. Fakat henz beta srm olduu iin Apple’n daha birok dzenleme yapmas bekleniyor. Bu noktada final srmn ne zaman kaca konusunda da bilgiler var.

Muhtemelen yeni srmn final serisini her zaman olduu gibi Eyll aynda greceiz. 6 ya 7 adet beta srmnden sonra, yeni iPhone modellerinin tantmna yakn, iOS 12 final srm yaynlanacak. Bunun iin Eyll ayn beklemek gerekecek.
    Bu srece kadar beta srmleriyle gelen yenilikleri aktarmaya devam edeceiz. Desteklenecek ve yeni gncellemeyi alacak olan cihazlar hemen aada bulabilirsiniz.
    iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
    • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
    • 10.5-inch iPad Pro
    • 9.7-inch iPad Pro
    • 9.6-inch iPad
    • iPad Air 2
    • iPad Air
    • iPad 5. Nesil
    • iPad mini 4
    • iPad mini 3
    • iPad mini 2

iPhone Modelleri

• iPhone X
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 5s

iPod

• iPod touch 6. Nesil

--------------------

iOS 12 artk kullanma alnd. Ard ardna gelen sznt haberlerinden sonra WWDC 2018etkinlii kapsamnda tantlan yeni mobil iletim sistemi tantmn hemen arkasndan ilk beta serisiyle yayna da ald. u an iin kullanmda olan iOS 12 Beta 1 srmyle beraber iletim sisteminin tm zelliklerini de elde etmek mmkn oldu. nemli yeniliklerle beraber iOS 12 Beta 1 srm imdilik gelitiriciler iin yaynlanm durumda. Yeni iletim sisteminin ilk beta srmn denemek istersek ne yapmamz gerekiyor bakalm.
    iOS 12 Beta 1 Srm Nasl Yklenir?

Performans art salayan ve iPhone 5s modeline de sunulan iOS 12 iletim sisteminin ilk betasn denemek iin ncelikle bir gelitirici profili indirmeniz gerekiyor. Gelitirici profili yklemek iin yapmanz gerekenlerde olduka basit. ncelikle iPhone ya da iPad zerinden bu balantya gitmeniz gerekiyor. Burada yer alan profiller arasndan ise iOS 12 beta profilini indiriyoruz.

Cihaza bu profili atmanz yeterli. Ardndan yazlm gncellemesi blmne girip ilk beta srmne girebilirsiniz. Fakat burada yaanacak sorunlar iin sorumluluk kabul etmediimizi belirtelim. Ykleme ilemi srasnda ya da profil tanmlama ksmnda sorunlar yaanabilir. Bu tip bir sorunla karlamamak adna herkes iin yaynlanan beta srmlerini bekleyebilirsiniz. Bu konuda karar size kalm. Appleuzmani.net olarak sorumluluk kabul etmediimizi belirtelim.
    Son olarak desteklenen cihazlar konusunda da bilgi verelim. Apple tarafndan yaplan aklamalara gre yeni iletim sistemini alacak olan cihazlar aada.
    iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
    • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
    • 10.5-inch iPad Pro
    • 9.7-inch iPad Pro
    • 9.6-inch iPad
    • iPad Air 2
    • iPad Air
    • iPad 5. Nesil
    • iPad mini 4
    • iPad mini 3
    • iPad mini 2

iPhone Modelleri

• iPhone X
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 5s

iPod

• iPod touch 6. Nesil

zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 Karlatrmas! Hz Art Var M?

iOS 12 iletim sistemi sonunda tantld. Applen sorun zecek mobil iletim sistemi olarak gsterdii iOS 12 serisinin tantlmasnn hemen ardndan beta 1 srmnn yaynlandn da grdk. Asl merak edilen ise Applen sylediklerini ne kadar uygulayabildii oldu. Yani iOS 12 Beta 1 sonrasnda beklendii gibi bir hz art ortaya kt m? iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 arasnda bir fark olutu mu? Merak edilen bu ksm. Dilerseniz hemen iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karlatrmasna geelim.

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 Karlatrmas iPhone 5s

Tabii ki ilk konuk iPhone 5s serisi olacak. Gncelleme destei devam eden en eski iPhone modeli olmas ve pil konusunda dzenlemelerin merak edildii bir seri olmas, iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karlatrmasnda iPhone 5s akll telefonlarn barol oyuncusu haline getiriyor.
    Teste getiimiz zaman ise iOS 12 Beta 1 ykl olan telefonun daha hzl aldn gryoruz. Bunun dnda uygulama al hzlarnn ve kamera hznn gzle grlr bir ekilde artmas da dikkat eken detaylar arasnda. zellikle haritalar uygulamalarnda yeni iletim sisteminin ok daha hzl olduu grlyor. App Store ksmnda ise farkl bir durum sz konusu. iOS 12 Beta 1 uygulama maazasnn al hznda biraz geri kalyor.

Antutu Puanlar

iOS 12 Beta 1: 11817,
    iOS 11.4:10956

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 6

Gelelim bir sonraki model olan iPhone 6 serisine. iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4karlatrmasnda iPhone 6 modelinde de iOS 12 Beta 1 iletim sisteminin nde aldn gryoruz. Bu kez fark ok net anlalyor. Yeni iletim sistemi en az 2 saniye nde alyor. Yine klavye al hz ve uygulama al hzlarnda da yeni iletim sisteminin nde olduunu sylemek yanl olmaz. Kamera hznda ise baa ba giden bir deerlendirme sz konusu olsa da yeni beta srm bu ksmda da bir tk daha nde.

Antutu Puanlar
    iOS 12 Beta 1: 13604
    iOS 11.4: 13626

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 6s

Biraz daha iyi bir model olan iPhone 6s serisine geelim. iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4karlatrmasnda iPhone 6s telefonlarnn yeni iletim sisteminde biraz daha ge ald grlyor. Uygulamalar ksmnda al hzlar hemen hemen ayn fakat yeni serinin biraz daha nde gzkt syleyebiliriz. Kamera blm iinde byle bir durum olduunu sylemek yanl olmaz. Genel performans konusunda ise yeni iletim sistemi ok daha iyi.

Antutu Puanlar
    iOS 12 Beta 1: 27146
    iOS 11.4: 21609

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 7

Geldik bir nesil ncesinin amiral gemisine. iPhone 7 akll telefonlarnda da iOS 12 ilk beta srm biraz daha ge alyor. Bu karn uygulama al hzlar ve kamera hzlar da yeni srmle beraber gzle grlr bir ekilde artm durumda.

Antutu Puanlar
    iOS 12 Beta 1: 22087
    iOS 11.4: 20373

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 8

Son amiral gemisi modele geldik. iPhone 8 akll telefonlarnda iOS 12 Beta 1 gzle grlr bir ekilde daha ge al hzna sahip. Fakat al hz dier iki modelde olduu gibi ge olsa da uygulama allar ve genel performans deerlerinde yeni iletim sistemi daha baarl gibi gzkyor. Yine kamera ksmnda da gzle grlr bir art sz konusu.

Antutu Puanlar
    iOS 12 Beta 1: 28854
    iOS 11.4: 28303

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karlatrmas iin imdilik sunduumuz modeller bu ekilde. iPhone X akll telefonlar iinde ksa sre sonra karlatrma ekleyeceiz. Fakat yazmz bitirmeden bir de hatrlatma yapalm. Yeni iletim sistemi u an iin beta 1 yaynnda ve testlerde beta ile yaplyor. Yani kararl srm yaynlandnda ok daha ciddi bir fark grebiliriz. En azndan birka beta srm daha beklemek gerekiyor.

--------------------

ABDli teknoloji devi Apple tarafndan gelitirilen iOS iletim sisteminin en yeni versiyonu iOS 11.4 kullanma sunuldu. Birok hata dzeltmesi ve sistem performans iyiletirmesi ieren iOS 11.4 ile birlikte gelen yenilikleri sizler iin derledik. nmzdeki gnlerde dzenlenecek WWDC etkinliinde tantlacak iOS 12 iletim sisteminden once iOS 11e gelen son gncelleme olarak n plana kan iOS 11.4 aslnda bir bakma iOS 12hazrl diyebiliriz. Gncellemeyi ykleyebilen iPhone ve iPad modellerinde bu akam itibariyle kullanlmaya balayan iOS 11.4gncellemesiyle birlikte gelen yenilikleri sizler iin derledik.

iOS 11 Gncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler

AirPlay 2

• Ev ses sisteminizi ve AirPlay 2 zellikli hoparlrleri, evinizin her yerinden kontrol edin
    • Evinizdeki birden fazla AirPlay 2 zellikli hoparlrde, ayn anda ve hepsi ezamanl olarak mzik aln
    • AirPlay 2 zellikli hoparlrleri Denetim Merkezinden, kilitli ekrandan ya da iPhoneunuzda veya iPadinizde uygulamalar ierisindeki AirPlay denetimlerinden denetleyin
    • iPhoneunuzdaki, iPadinizdeki, HomePodunuzdaki veya Apple TVnizdeki Siri ile AirPlay 2 zellii etkinletirilmi hoparlrleri, sesinizle kontrol edin
    • AirPlay 2 zellikli hoparlrlerinizde alan paray yarda kesmeden, iPhoneunuzda veya iPadinizde gelen sesli aramalar yantlayn ya da cihazlarnzda oyun oynamaya devam edin

HomePod stereo ifti

• Bu gncelleme iPhoneunuzu veya iPadinizi kullanarak HomePod stereo iftini ayarlamay destekler.
    • HomePod ifti, odadaki konumunu otomatik olarak tespit eder ve hoparlrn ses seviyesini, alana gre dizayn eder.
    • Stereo iftine gre ses akustiini daha geni seviyede yayar.
    • HomePod, Ev uygulamasnda otomatik gncellemeler kapatlmad srece stereo ifti otomatik olarak gncellenir.

iClouddaki Mesajlar

• Kiisel mesajlarnz ve dier iliikleri iCloudda saklayn ve aygtlarnzda yer an
    • Var olan iMessage hesabn baka bir cihazda atnzda otomatik senkronizasyon salanr.
    • Kullanmakta olduunuz cihazdan mesajlar silindiinde, hesabnzn kaytl olduu dier cihazlardan da silinir.
    • iCloudda mesajlara yer alabiliyor.
    • Tm yazmalar utan uca ifrelenerek gnderilecektir.

Dier iyiletirmeler ve sorun gidermeler

• iBooks zerinden, kontaklara okuma aktiviteleri verilebiliyor.
    • Trke karakter kullanm sonucu ortaya kan hatalar sebebiyle gen mesajlaruygulamasndaki sorun giderilmi.
    • Mesaj zaman sras sorunu giderilmi.
    • Safari zerinden Google Drivea, Google Docsa ve Gmaile giri yapmay veya Google Drivedaki, Google Docstaki ve Gmaildeki dosyalara eriimi engelleyen sorun giderilmi.
    • Salk uygulamasnda, verilerin ezamanlanmas daha stabil hale getirilmi.
    • Uygulamalarn Ana ekranda yanl bir konumda grnmesine neden olan sorun zlm.
    • Baz aralarda Bluetooth zerinden mzik alarken ya da USBye balandnda iPhoneda oluan mzik seimi yapamama sorunu giderilmi.

zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

Gndem iOS 12 iletim sistemi olsa da Applen bir yandan da iOS 11 iletim sisteminin son srm olan iOS 11.4 zerinde almalar yaptn biliyoruz. Markann yeni seri iletim sistemi iin beta sreci de oktan balam durumda ve iOS 12 iin geri sayma geildi. Ancak bir yandan da iOS 11.4.1 srm iin almalar devam ediyor. Bu kez iOS 11.4.1 Beta 2 iletim sistemi srm yaynlanm durumda.
    iOS 11.4 srmnn yaynlanmasnn ardndan ortaya kan iOS 11.4.1 srmnn ilk betasnn ardndan yaynlanan iOS 11.4.1 Beta 2 srmyle beraber ise bu serinin neler sunaca konusunda yeni bilgiler elde edildi.

iOS 11.4.1 Beta 2 Neler Getirecek?

iOS 11.4.1 Beta 2 srmyle beraber nemli bir yenilik yok. Hatta hibir yenilik sz konusu deil. Aslnda bu srmn genel olarak hibir yenilik sunmadn syleyebiliriz. iOS 11.4.1 srmnn yaynlanmasnn nedeninin nemli bir gvenlik an kapatmak olduundan sz ediliyor. Gvenlik ann ne olduu konusunda da net bilgiler yok ancak bu ak iin ikinci beta serisinde de baz dzenlemeler var.

Muhtemelen iOS 11.4 ierisinde kefedemediimiz sorunlar zecek olan ve gvenlik konusunda yeni dzenlemeler getirecek olan iOS 11.4.1 Beta 2 iletim sistemi iin detaylar geldike aktarmaya devam edeceiz. imdilik verebileceimiz bilgiler bu kadar ile snrl. Muhtemelen beta 2 srmnn son beta olacan ve yeni gncellemenin ksa sre sonra yaynlanabileceini de ekleyelim.

zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

[OS] iOS 11.4 Batarya Sorunu Mu Var? Ne Yapmak Gerek?

iOS 11 isteneni veremedi. Tantmlara ve yaplan ilk testlere bakacak olursak iOS 12 iletim sistemi ok daha baarl ve ok daha kararl bir ekilde gelecek. Ancak yeni iletim sisteminin kna birka ay daha var. Bu sreye kadar kullanclarn iOS 11.4 srmyle idare etmesi gerekiyor. Ancak iOS 11.4 srm hakknda gelen haberler, kullanclarn idare edemeyecek sorunlarla kar karya kalabileceini gsteriyor.
    lk olarak Reddit zerinden yaplan paylamlarla ortaya kan sorun, alk olduumuz batarya sorunu. Kullanclardan gelen bilgilere gre iOS 11.4 ykl olan cihazlarda batarya ok abuk tkeniyor.
    iOS 11.4 Batarya Tkenmesi Sorunu

iPhone 5s serisinden iPhone X modeline kadar tm modellerde yaand iddia edilen soruna gre iOS 11.4 ykl olan cihaz, iOS 11.3.1 ykl olan cihazdan yar yarya daha az batarya performans sunuyor. Batarya sreleri konusunda yeni iletim sisteminin ok geride kalmas ve arj dayanma sresinin bir hayli dmesi, Applea birok ikayetin gnderilmesine de neden olmu durumda.

Yeni iletim sisteminin iOS 11.4.1 gncellemesinin de bu nedenle yaynlandn dnyoruz. Muhtemelen iOS 11.4.1 srmnde sorun zlecek ancak bu sreye kadar yaplacak bir zmn daha olduu syleniyor.
    WF Ayarlar Deitirilebilir

Sorunun ana kaynann WF teknolojisi olduu ynnde bilgiler var. Buna gre kablosuz a balants ayarlarndan kullanclarn 5 GHz ayarn deitirmesi gerekiyor. Ayar yine 2.4 GHz seviyesine getirmeniz, batarya konusunda en azndan biraz daha performans elde etmenizi salyor. Bunun dnda iOS 11.4.1 srmn beklemekten baka are yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)