Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

[İOS] iOS 11.3.1 jailbreak Yayınlandı Mı? Yüklenebilir Mi?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iOS-11.3.1-jailbreak.jpg

iOS 11 işletim sistemi her yönden Apple için hayal kırıklığı yarattı. İlk olarak markanın yeni seri akıllı telefonlarında hız düşüşleriyle gündeme geldi. Yenilikleri daha öne çıkar diyorduk ancak hız sorunlarının ardından güvenlik açıları ve hatalar gündem oldu. Apple’ın tüm bu hataları telafi etmek adına sürekli olarak güncellemeler yayınlandığını da söylemeden geçmeyelim. Fakat iOS 12 kadar stabil bir işletim sistemi bir türlü sunulamadı. Artık eski işletim sistemi olarak görebileceğimiz iOS 11 işletim sisteminde yer alan bu açıklar ise jailbreak sürümlerine zemin hazırlamaya başladı. Son olarak iOS 11.3.1 jailbreak konuşuluyordu. Beklenen de oldu ve iOS 11.3.1 jailbreak yayınlandı. Ancak hemen uyarılarımız olduğunu ekleyelim.

iOS 11.3.1 jailbreak Yüklenmeli Mi?

Yeni Jailbreak sürümü bilindik bir isimden geldi. Google’ın ekibinde yer alan Ian Beertarafından iOS 11.3.1 jailbreak sürümü yayınlandı. Bu sürümün yayınlanmasının ardından Jailbreak için beklenen açıklamalarda ardı ardına geldi. İlk aşamada Apple iOS 11.3.1 geri dönüşlerini kapattı.

iOS-11.3.1-jailbreak.png

Sürümün gerçekten açıklarının bulunduğu yönünde bilgilerin elde edilmesi, Apple’ın geri dönüşleri kapatmasında neden hızlı davrandığını da gösteriyor. Bunun dışında iOS 11.3.1 jailbreak sürümünün sadece geliştiriciler için yayınlandığını da ekleyelim. Kullanıcıların öncelikle geliştirici hesaplarını yüklemeleri gerekiyor. Bunun içinde geliştirici hesabı ücreti ödemeniz gerekiyor.

iOS 11.3.1 jailbreak Yüklemesini Yapmayın!

Geliştirici olsanız bile iOS 11.3.1 jailbreak sürümü yüklemenizi önermiyoruz. Sürümün içerisinde çok fazla hata var ve yayıncı olan isimde bunu belirtti. Bunun dışında iOS 11.3.1 sürümü güvenlik sorunları olan bir sürüm, gereksiz yere bu sürümde kalarak Jailbreak yapmak, hem mantıksız hem de güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle kesinlikle yükleme önermiyoruz.