Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

D smart modul tanimlaniyor arizasi

kutay19

0
Üye
7 Eyl 2016
12
0
1
D smart modul kullaniyorum. Daha once birkac defa modul tanimlaniyor yazisi cikiyordu, sonrasinda yazi kayboluyordu, d smart kanallari aciliyordu, yaklasik 3 aydir bu yazi surekli cikip duruyor. Kanallatda acilmiyordu. Bende modulu cikarttim kullanamiyorum.
Bu sorunun cozumu nedir. O kadar para verdik cihaza hakkini versin.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
D smart modul kullaniyorum. Daha once birkac defa modul tanimlaniyor yazisi cikiyordu, sonrasinda yazi kayboluyordu, d smart kanallari aciliyordu, yaklasik 3 aydir bu yazi surekli cikip duruyor. Kanallatda acilmiyordu. Bende modulu cikarttim kullanamiyorum.
Bu sorunun cozumu nedir. O kadar para verdik cihaza hakkini versin.

Sevgili kardeşim bilmem farkındamısınız sadece siz bu cihazdan vede D smart modülden kullanmıyorsunuz.! Bir çok tanıdığım arkadaşım var onlardada DSMART modül var ama onlarda her nedense böyle bir sorun yok.! Cihaza o kadar para verdik hakkını versin demek bu durumda sorun sizde olduğu için kusura bakmayın ama ABES kaçıyor.! Öncelikle yazacaklarımı uygulayınız sorununuz düzelmez ise MODÜL aldığınız yere başvurmanız gerekmektedir...

1.Öncelikle cihazınızda en son ve güncel yazılım olan 30.03.2018 Tarihli Yazılımı yüklü olmalıdır.!

2.Giriş tercihleri menüsüne giriniz ve oradaki seçeneklerdeki CI/CI+ seçeneklerini kendi modülünüze göre seçip bir alt satıra geçip.!

3.CI/CX+ MESSAGE olan bölümü KAPAT yapıp kırmızı tuşla hafızaya kaydedip çıkınız.!

4.Sorununuz çözülmez ise modül için değişim talep edeceksiniz...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Evet haydar üstadın dediği gibi message bölümü kapalı olacak bende modülü ilk yeni aldığım zamanlar bu yazı çıkıyordu sonra message bölümünü kapalı yaptım sorun kalmadı

kutay19

0
Üye
7 Eyl 2016
12
0
1
CI/CI+ seceneginde sadece CI+ cikiyor. Benim modul CI
O yuzden diger secenegi secme sansim yok.
Yazilim icin internetten guncelleme yapmak istedigim zaman, zaten yeni yazilim yuklu diyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
CI/CI+ seceneginde sadece CI+ cikiyor. Benim modul CI
O yuzden diger secenegi secme sansim yok.
Yazilim icin internetten guncelleme yapmak istedigim zaman, zaten yeni yazilim yuklu diyor.

Sevgili kardeşim cihaziniz için en son yazılımı yüklemek gerekiyor.İnternetten guncellemede o yazılım yoktur bilginize.Yani yapmanız gereken manuel olarak bir USB ile 30 Nisan yazılımini yuklemektir...

kutay19

0
Üye
7 Eyl 2016
12
0
1
Yeni yazilimi indirip yukledim. Yine cozum olmadi. Modul degisimi icin aradim bayiye gidip test ettirin diyor. Calismiyorsa degisim yapabilirler dedi.