Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Dsmartta trt 1 sorunu

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar bugun dsmart icin uyduya gittim sadece TRT 1 HD kanalları göstermiyor anten ayarı 100 88 sinyal var bence gayet iyi ama dmart uydu alıcısında TRT 1 cekmedi sorun dsmat lnb uyuşmama sorunu olablirmi başka lnb taktım ondada aynı sorun verdı TRT1 cekmiyor sorun nerede olabilir sizce 100 88 sinyal yeterli deyilmi dsmartta ne dersiniz teşekkür ederim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
merhabalar;
LNB uyuşmazlığı olduğunu sanmıyorum çoğu LNB ler standarttır ( MDU tipi olanlar hariç ) . TRT 1 HD kanalları şifresiz yayın yaptıkları için açmama şansı yok. Çünkü TRT maçları şifreleyeceği zaman D Smart kendi frekanslarına TRT kanallarını ekleyip NDS ile şifreleyip yayını o şekilde aktarır. Biss sorunu bu yüzden d smartta olmaz.
Önerim: Yeniden cihazınıza otomatik tarama yaptırarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol ediniz.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
teşekkür ederim cevap icin cagıran kişi benim dükkana cihazı getirdi dükkanda acıldı sanırım anten ayarında sorun var 100 80 sinyal bile dsmartta TRT1 re az geliyor bende yeni anten al takalım düzelir dedim cünkü benim dükkanda sinyal 100 92 dsmart cok hassas sinyal istiyor sanırım müşteride antenine ne yaptımsa sinyali yükselt me yapamadım anten biraz eski ayar zor tutuyor bende yeni anten al takarım sorunu düzeltirim dedim yapacak bir şey yok cevap yazan arkadaşa teşekkür ederim not anteni ayarlarken LNB duruşuna dikkat edeim belki arkadaşlar lnb ayarına dikkat ettinizmi diye sorarlar sonucta arıza var diye konu actım teşekkür ederim

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
11054 V 30000 frekansındaki tüm kanallar aynı donuyor çekmiyor bende normal uydu var aynı

Değerli kardeşim AYDIN'da oturuyorum, Next 2000 HD internet machina kullanıyorum, sözünü ettiğin frekans benim cihazda otomatik arama ile 11052 V 30000 olarak çıkıyor ama hiç bir sorun yok istersen parametreler'de hafif oynamalar yaparak bir dene kolay gelsin...

aska_asik

0
Üye
8 Ara 2017
11
0
1
Dsmart cihazını kullanıyorsanız eğer tekrar kurulum yapın. TRT 1 ve TRT spor için farklı frekanslara ekli yayınlar var Dsmart platformu üzerinde. Zaten 11958 V 27500 frekansındaki yayınları şifresiz olarak izleyebilirsiniz ancak bu frekans SD yayınlar için geçerli. HD yayın konusunda LNB ve çanak ayarını tekrar kontrol edin 11054 V 30000 frekansı için(Maç yayını sırasında şifrelenebilir sabit şifreyle Dsmart cihazları açmaz bunları). Çünkü eski LNB lerle,Alçakta kalan ve paslanmış çanaklarla ve switch ile kullandığınız küçük çaplı(60 cm) çanaklarla yayın alamayabilirsiniz. Dikkate alın.

amanav

0
Üye
5 Mar 2015
12
3
3
beyler trt hd kanalları 80% sinyal altında sadece BER değeri sabitse yayın alabilirsiniz...