Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

[İOS] iOS 12 Public Beta 1 Kullanıma Sunuldu! Yenilikler Neler?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iOS-12-Public-Beta-1.png

Apple’ın kararlılığı ile öne çıkan işletim sistemi olarak bildiğimiz iOS 12 işletim sistemi için testler hızla devam ediyor. En son geçtiğimiz hafta geliştiriciler için ikinci beta sürümü yayınlanan işletim sisteminin, merakla beklenen iOS 12 Public Beta 1 sürümü de sonunda yayınlandı. Herkese açık olarak yayınlanan ilk beta sürümüyle beraber iOS 12 tüm kullanıcılar içinde kullanılabilir duruma geldi. Hemen iOS 12 Public Beta 1 hakkında detaylardan ve özelliklerden bahsedelim.
[h=2]iOS 12 Public Beta 1 Güncellemesini Nasıl Yükleriz?[/h]iOS 12 işletim sistemiyle beraber nasıl yeniliklerin geldiği konusunda daha önce birçok kez paylaşım yapmıştık. Bu nedenle öncelikle yüklemenin nasıl yapılacağından söz edeceğiz. Bunun için mutlaka beta programına kayıtlı olmanız gerekiyor.
iOS-12-Public-Beta-1.jpg

Eğer beta programına kayıt yaptırmışsanız zaten OTA üzerinden yeni beta sürümünü indirip yükleyebiliyorsunuz. Beta programına kayıt yaptırmamışsanız ise öncelikle beta yazılım programına kayıt oluşturmanız gerekiyor. Bunun için cihazınızdan Apple Beta yazılım sayfasına girip, aşamaları kontrol ederek kayıt oluşturmanız gerekecek. Buradan sayfaya ulaşabilirsiniz.
[h=2]Bu Beta Sürümünde Neler Var?[/h]
  • Siri geliştirmeleri ve daha zeki sanal asistan.
  • iBooks, Apple kitaplar uygulaması oluyor.
  • ARKit 2 ile tanışıyoruz ve artık Adobe desteği de var.
  • Fotoğraflar uygulaması güncelleniyor. Arama sistemi yenileniyor.
  • Haberler, Sesli notlar ve Hisse senetleri uygulamaları güncelleniyor.
  • CarPlay üçüncü parti navigasyon uygulamalarını destekliyor.
  • Cihazda ne kadar zaman geçirildiğini gösteren Screen Time sistemi devreye giriyor.
  • Memojileri kullanabiliyorsunuz.
  • Grup FaceTime konuşması mümkün hale geliyor ve 32 kişilik sohbet desteği sunuluyor.
  • 3D Touch olmayan cihazlar için özel bir klavye modu geliyor.
  • Simgeler düzenleniyor.
  • Pil azaldığında bile Siri aktif şekilde kullanılabiliyor.
  • Face ID için alternatif yeni bir görüntü eklemek mümkün hale geliyor.
  • Rahatsız etme modu için önemli değişiklikler geliyor.

iOS 12 işletim sistemiyle beraber gelen özellikleri daha detaylı olarak incelemek ve destekli cihazları incelemek içinde buradaki bağlantıya gidebilirsiniz.