Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Bilgi rica edeceğim lütfen

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Merhabalar. Next marka uydu alıcısı almak istiyorum. Markayı çok övdü bir arkadaşım. Daha önce normal standart sd bir alıcı vardı. Televizyonu değiştirince hd cihaz ihtiyacı doğdu.

Standart yayınları izleyeceğim bir uydu alıcısı ararken farklı terimlerle karşılaştım. Youtube da bir sürü video tanıtım inceleme izledim. Next uydu alıcı ile neler yapılabileceğini gösteriyorlar ancak yaptıklarının hangi özellikten kaynaklandığını göstermiyorlar.

1- Hotbird, euasat vs uydulardaki şifreli kanalları açıyor next alıcılar videoda. Bunun için internet gerekiyor mu? Bu süresiz bir özellik mi? Yıllarca ücretsiz kullanabileceğim bir özellik mi?

2- IPtv var çok güzel. Bu ücretsiz mi? Para ile mi almak gerek?

3- Film serveri var nextin. Aynı şekilde bunun için ücret ödemem lazım mı?

Bir sürü şey yazıyor ccam xstream iptv vs ama ne olduklarını açıklamıyorlar. Bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhabalar. Next marka uydu alıcısı almak istiyorum. Markayı çok övdü bir arkadaşım. Daha önce normal standart sd bir alıcı vardı. Televizyonu değiştirince hd cihaz ihtiyacı doğdu.

Standart yayınları izleyeceğim bir uydu alıcısı ararken farklı terimlerle karşılaştım. Youtube da bir sürü video tanıtım inceleme izledim. Next uydu alıcı ile neler yapılabileceğini gösteriyorlar ancak yaptıklarının hangi özellikten kaynaklandığını göstermiyorlar.

1- Hotbird, euasat vs uydulardaki şifreli kanalları açıyor next alıcılar videoda. Bunun için internet gerekiyor mu? Bu süresiz bir özellik mi? Yıllarca ücretsiz kullanabileceğim bir özellik mi?

2- IPtv var çok güzel. Bu ücretsiz mi? Para ile mi almak gerek?

3- Film serveri var nextin. Aynı şekilde bunun için ücret ödemem lazım mı?

Bir sürü şey yazıyor ccam xstream iptv vs ama ne olduklarını açıklamıyorlar. Bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Merhabalar sevgili kardeşim...
1.Şifreli yayınlardan SERVERLE çözülenleri için İNTERNET bağlantısı ŞARTTIR her cihaza verilen FREE SERVER süreleri farklılık göstermektir.! 2000 HD+CX serilerinde süre 1 yıldır. MACHİNA serilerinde ise şimdilik bir süre yoktur yalnız 2000 serileri IP tv uygulamalarında çok daha hızlıdır.
2.Cihazla birlikte verilen destek çercevesinde ÜCRETSİZ olarak verilen ıp tv yayınları vardır yalnız bunlar FREE yani ÜCRETSİZ olduğu için randımanlı çalışmayabilir.PARA ile alınan serverlerde çeşitlilik daha fazladır.Ama buradada diğer kurallar devreye girmektedir.
3.Cihazda ÜCRETSİZ olarak verilen FİLM desteği vardır zaman zaman bu filmler güncellenmektedir.
4.Bahsetmiş olduğunuz terimler (ccam xstream iptv) cihazla ilgili olan teknik terimlerdir bu konu ile olarak FORUMDA cihazın bölümünde her türlü bilgi mevcuttur...

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Merhabalar sevgili kardeşim...
1.Şifreli yayınlardan SERVERLE çözülenleri için İNTERNET bağlantısı ŞARTTIR her cihaza verilen FREE SERVER süreleri farklılık göstermektir.! 2000 HD+CX serilerinde süre 1 yıldır. MACHİNA serilerinde ise şimdilik bir süre yoktur yalnız 2000 serileri IP tv uygulamalarında çok daha hızlıdır.
2.Cihazla birlikte verilen destek çercevesinde ÜCRETSİZ olarak verilen ıp tv yayınları vardır yalnız bunlar FREE yani ÜCRETSİZ olduğu için randımanlı çalışmayabilir.PARA ile alınan serverlerde çeşitlilik daha fazladır.Ama buradada diğer kurallar devreye girmektedir.
3.Cihazda ÜCRETSİZ olarak verilen FİLM desteği vardır zaman zaman bu filmler güncellenmektedir.
4.Bahsetmiş olduğunuz terimler (ccam xstream iptv) cihazla ilgili olan teknik terimlerdir bu konu ile olarak FORUMDA cihazın bölümünde her türlü bilgi mevcuttur...

Hocam verdiğiniz cevap için çok çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

Ben düz bir uydu alıcısı bakıyordum. Şimdi kafamda netleşti bazı şeyler. SD ve HD yayınlarda görüntü kalitesi ve geçişi hızlı, Free server hizmeti sunan (mümkünse uzun süre), ısınma problemi olmayan cihaz tavsiyeniz olur mu acaba? Bunu 150 TL civarı bir bütçe ile sağlayabilir miyiz?

Edit: bu server süresi dolunca next'ten ya da başka yerden server satın alabiliyor muyuz? Fiyatları ne alemde acaba?

Benim ilgimi iptv ve bu xtream çok çekmedi açıkçası.

150 tl bu işler için uygun değilse SD ve HD yayınlarda görüntü kalitesi ve geçişi hızlı sorun sıkıntı çıkarmayacak bir model tavsiyesinde bulunabilir misinz?

Son düzenleme:

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Son cümlem pek anlaşılmayabilir. 150 tl ile free serverlı şekilde randıman alamayacaksam internet free server vs özellikleri olmayan 150 tl civarı tavsiyeniz olur mu demek istedim.

kurt47

0
Üye
14 Ocak 2018
143
84
28
Son cümlem pek anlaşılmayabilir. 150 tl ile free serverlı şekilde randıman alamayacaksam internet free server vs özellikleri olmayan 150 tl civarı tavsiyeniz olur mu demek istedim.
Merhaba kardeşim 150 TL Ye HD desteği olan piyasada çok sayıda cihaz bulabilirsin.Ama eğer dersen ki siz ne tavsiye edersiniz. Next cihazlarına bak. Hem kalite açısından hemde satış sonrası destek açısından sorun yaşamazsın. Aradığın fiyata tavsiyem next 2000 HD FTA. Ama İPTV-CCCAM olayına gireceksen Next 2000 HD internet machina.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurt47

0
Üye
14 Ocak 2018
143
84
28
Bu arada unutmadan satış sonrası en büyük desteği de forum daki üstadlardan alırsın zaten.:)) (doktornext-karbon-haydar1966 ve ismini saymadığım diğer üstadlar selamlar)

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Bu arada unutmadan satış sonrası en büyük desteği de forum daki üstadlardan alırsın zaten.:)) (doktornext-karbon-haydar1966 ve ismini saymadığım diğer üstadlar selamlar)

Hocam mini cihazlar ısınıyor almayın diyorlar ama? Bu 2000 fta olan free Server veriyor mu? Bir yıl mı? Uzatmak için bedel ödeyebiliyor muyuz? Fiyatı nedir? Server dan kastım şifreli uydu yayınlarını açmamış.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Hocam mini cihazlar ısınıyor almayın diyorlar ama? Bu 2000 fta olan free Server veriyor mu? Bir yıl mı? Uzatmak için bedel ödeyebiliyor muyuz? Fiyatı nedir? Server dan kastım şifreli uydu yayınlarını açmamış.

Elektrikle haşır neşir olan her cihaz ısınır sevgili kardeşim hele KASALI olan E2 cihazlar var siz ısınmanın ne olduğunu helede bir onlarda görün.! Burada kıstas mümkün olduğunca cihazı duvara yaslamamak olmalıdır.! Cihazın kasasında zaten hava delikleri mevcuttur ve açık kalmalıdır eğer kapatılırsa ısınma kaçınılmazdır.Cihazdaki hediye server 1 yıl sürelidir,belli başlı uydularda bazı kanalları açmaktadır süre bitiminde eğer istenirse ÜCRET karşılığı uzatılabilir...
..

kurt47

0
Üye
14 Ocak 2018
143
84
28
Sevgili kardeşim haydar1966 usta durumu çok güzel özetlemiş zaten. Şu bilip bilmeden yada yada kullanım koşullarına dikkat etmeden birşeyler söyleyen insanlara bakma sen onlar konuşur. Ben her iki cihazı da kullanıyorum. 2000 hd FTA yı komşum beğendiği için hediye edip 2000 hd machina aldım. Bana da ısınıyor dediler ama ben cihazı kullanmaya başlayalı 5 ay oldu ne ısınma ne kumanda sorunu ne donma ne de başka bir sıkıntı yaşamadım. Cihazdan da son derece memnunum. Bide dijimemo kardeşten de İPTV aldın mı Ohhh misssss.

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Tavsiyeler üzerine Next 2000 hd fta satın aldım arkadaşlar yardım eden herkese teşekkür ederim.