Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next HD 2000 fta cihazı ve uydu kullanımı hakkında sorularım.

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Herkese merhabalar. Forumdan istediğim tavsiye üzerine bana bu cihazı önerdiler ve bende satınaldım. Şu an için memnunumda. Bunun için tekrar teşekkür ederim.

Ben uydu olaylarına çok uzak biriyim. Şu ana kadar hep kablo tv kullandım. İlk defa uydu kullanıyorum.

İlk olarak sormak istediğim sorular aşağıda. Zamanı olan yardım etmek isteyen arkadaşlardan destek bekliyor olacağım.

- Daha önce geçici sd bir uydu alıcısı takılıydı. Onda sinyal gücü ve kalitesi %100 gösteriyordu. Ancak bu cihazda %60 %70 civarı seyrediyor. Aynı kablo aynı televizyonda bu fark neden oluşmakta?

- Kanal taramada sadece FTA seçmiş olmama rağmen açamayacağım şifreli kanallar da listeye eklenmekte. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

- Bazı kanallar şifresiz görünmesine rağmen (yanında $ işareti olmamasına rağmen) açmaya çalışıp biraz beklediğimde cihaz şifreli olduğunu farkediyor. Yanına $ işaretini ekliyor ve kanal şifreli uyarısı veriyor. Bunu önleyebilir miyim?

- Bu kanal değiştirdiğimizde çıkan kanal bilgisi ekranı solda küçük pencere halinde çıkmakta. İzlediğim videolarda onu ekranın altında bar şeklinde kaplanabileceği görünmekteydi ben o ayarı bulamadım.

- Sizlerin paylaştığı ya da hazır kalıpları bulunan kanal listesi cihaza yüklemem mümkün mü? Yoksa tüm kanalları oturup tek tek kendim mi taşımam gerekmekte?

- Uydu listesinde Eutelsat Hotbird adı ile yazılan uydu bildiğimiz hotbird uydusu mudur? Taradığımda disec b portundan kanallar buluyor ama içeriğinden emin olamadım.

- Çatıda 3 tane çanak mevcut. Biri türksat diğeri bu yukarda bahsettiğim eutelsat hotbird, tahmininizce diğeri nedir? apartmana yeni taşındım yönetici ne olduğunu bilmiyor. :) Hangi uyduları deneyeyim ya tutarsa mantığı ile :)

Son olarak böyle bir topluluğu oluşturduğunuz ve insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Herkese hayırlı günler dilerim.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Fta seçtiğim halde :üzerini okeylediğinizde Fta şifreli şifresiz tümü ibareleri mevcuttur siz ikinci kez okeylediğinizde Türksat ta Fta seçerseniz aramanız fta lar olur (Arama ayarlarında HD SD de vardır önce hd aratırsanız hdler sırada iki gün sonra kalkacak sd ler sonda olur)

Hotbırt : Uydu seçiminde önce Türksatı seçin dıezeq kısmınıda A seçin sonra Hotbırtı bulun B olarak seçin üçüncü canak muhtemelen Dijitürk uydusu (7 derecedeki )tabir edilen dir Dıezeq C seçin .

Hazır liste kullanmanız sıkıntı çıkarabilir Çünkü aynı binada dahi olsa bazı sinyal kaymaları sapmaları olabilir bendeki sistemle sizin sistem aynı olmayabilir yöre olarakda farklı frekenslardan yayın alınabilir en iyi liste emek verdiğimiz kendi listemizdir.

Hayırlı olsun .En iyi günlerde kullanmanız dilegimle sevgiyle kalın.

Son düzenleme:

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
önce hd aratırsanız hdler sırada iki gün sonra kalkacak sd ler sonda olur

Hocam cevap için teşekkür ederim.

SD yayınlar iki gün sonra kalkacak mı? O zaman tüm yayınlar hd mi olacak? Nasıl olacak bu olay :) Çok cahilim sanırım. O zaman kanal liste düzenleme işini iki gün sonra yapayım.
Bugün usb ile yazılım güncelleyeceğim. nextyazılım diye bir site buldum ordan yazılım indirdim. ancak sitenin güvenilirliğini bilmiyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Herkese merhabalar. Forumdan istediğim tavsiye üzerine bana bu cihazı önerdiler ve bende satınaldım. Şu an için memnunumda. Bunun için tekrar teşekkür ederim.

Ben uydu olaylarına çok uzak biriyim. Şu ana kadar hep kablo tv kullandım. İlk defa uydu kullanıyorum.

İlk olarak sormak istediğim sorular aşağıda. Zamanı olan yardım etmek isteyen arkadaşlardan destek bekliyor olacağım.

- Daha önce geçici sd bir uydu alıcısı takılıydı. Onda sinyal gücü ve kalitesi %100 gösteriyordu. Ancak bu cihazda %60 %70 civarı seyrediyor. Aynı kablo aynı televizyonda bu fark neden oluşmakta?

- Kanal taramada sadece FTA seçmiş olmama rağmen açamayacağım şifreli kanallar da listeye eklenmekte. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

- Bazı kanallar şifresiz görünmesine rağmen (yanında $ işareti olmamasına rağmen) açmaya çalışıp biraz beklediğimde cihaz şifreli olduğunu farkediyor. Yanına $ işaretini ekliyor ve kanal şifreli uyarısı veriyor. Bunu önleyebilir miyim?

- Bu kanal değiştirdiğimizde çıkan kanal bilgisi ekranı solda küçük pencere halinde çıkmakta. İzlediğim videolarda onu ekranın altında bar şeklinde kaplanabileceği görünmekteydi ben o ayarı bulamadım.

- Sizlerin paylaştığı ya da hazır kalıpları bulunan kanal listesi cihaza yüklemem mümkün mü? Yoksa tüm kanalları oturup tek tek kendim mi taşımam gerekmekte?

- Uydu listesinde Eutelsat Hotbird adı ile yazılan uydu bildiğimiz hotbird uydusu mudur? Taradığımda disec b portundan kanallar buluyor ama içeriğinden emin olamadım.

- Çatıda 3 tane çanak mevcut. Biri türksat diğeri bu yukarda bahsettiğim eutelsat hotbird, tahmininizce diğeri nedir? apartmana yeni taşındım yönetici ne olduğunu bilmiyor. :) Hangi uyduları deneyeyim ya tutarsa mantığı ile :)

Son olarak böyle bir topluluğu oluşturduğunuz ve insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Herkese hayırlı günler dilerim.

1.Hiç bir cihazın sinyal kalite göstergeleri birbirini tutmaz kaldıki sinyal kaliteleleride sizin daha önce kullandığınız uydu cihazının bunu göstermesi yazılım hatası kaynaklıdır.
2.Cihazın uzerinde 1462 yazılımı yüklü olmalıdır eğer bir başka yazılım varsa yazdığım versiyona yükseltilmelidir.
3.Bu hatayı cihaz üzerindeki kanal listesinin ESKİ olmasından dolayı yapar çare cihazı önce en yeni versiyona yükseltip,sonrada mevcut uydu sistemine göre cihazı yeniden yapılandırıp 0 dan taratma yapılmalıdır.!
4.Eğer illede tüm bilgi barını görmek istiyorum derseniz herhangi bir kanalı izlerken kumandanın İNFO tuşuna 2 kez üst üste basarsanız bahsettiğiniz ekrana ulaşabilirsiniz.
5.Bu cihazlara kesinlikle oradan buradan bulup hazır kanal listesi yüklemeyin sonra cihazda sacma sapan sıkıntılarla karsılaşabilirsiniz. En mantıklısı kendinizin 0 dan taratma yapılmasıdır.
6.EUTELSAT bir uydu ismi olmayıp bir uydu operatörünün GENEL İSMİDİR.! Her gördüğünüz o isim HOTBİRD demek değildir siz muhakkak HOTBİRD ismininde olmasına dikkat ediniz.
7.Çok büyük ihtimalle 7* Doğu DİGİTÜRK yada 19*Doğu ASTRA olabilir eğer digitürk ise boşuna uğraşmaya değmez çünkü hiç bir sey izlenemez...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abimmm iki gün sonra konuşma deyimidir Rtük ve Türksat Temmuz ayı sonuna kadar dedide Burası Türkiye Malum )) (Diger bi deyim Bugünkü işini yarına bırakma)

En güvenilir yazılım için gezinmenize gerek yok be abim Dünyayı Yeniden Keşfetmeye Gerek Yok demişler büyüklerimiz velhasıl uzakta degil Burada aradığınıza uygun Tüm bilgi ve paylaşım mevcut Buyurun efendim size link >>>>>

Next 2000 Mini HD FTA 18.04.2018 Tarihli Yazılımı

Cihazınız hakkında soru ve cevaplar ise bu linkte >>>>>> 2000 HD FTA ( mini )Yazılım -özelikler klavuzlar ve soru cevaplar

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
1.Hiç bir cihazın sinyal kalite göstergeleri birbirini tutmaz kaldıki sinyal kaliteleleride sizin daha önce kullandığınız uydu cihazının bunu göstermesi yazılım hatası kaynaklıdır.
2.Cihazın uzerinde 1462 yazılımı yüklü olmalıdır eğer bir başka yazılım varsa yazdığım versiyona yükseltilmelidir.
3.Bu hatayı cihaz üzerindeki kanal listesinin ESKİ olmasından dolayı yapar çare cihazı önce en yeni versiyona yükseltip,sonrada mevcut uydu sistemine göre cihazı yeniden yapılandırıp 0 dan taratma yapılmalıdır.!
4.Eğer illede tüm bilgi barını görmek istiyorum derseniz herhangi bir kanalı izlerken kumandanın İNFO tuşuna 2 kez üst üste basarsanız bahsettiğiniz ekrana ulaşabilirsiniz.
5.Bu cihazlara kesinlikle oradan buradan bulup hazır kanal listesi yüklemeyin sonra cihazda sacma sapan sıkıntılarla karsılaşabilirsiniz. En mantıklısı kendinizin 0 dan taratma yapılmasıdır.
6.EUTELSAT bir uydu ismi olmayıp bir uydu operatörünün GENEL İSMİDİR.! Her gördüğünüz o isim HOTBİRD demek değildir siz muhakkak HOTBİRD ismininde olmasına dikkat ediniz.
7.Çok büyük ihtimalle 7* Doğu DİGİTÜRK yada 19*Doğu ASTRA olabilir eğer digitürk ise boşuna uğraşmaya değmez çünkü hiç bir sey izlenemez...

Hocam cihazı güncelledim şifreli kanallar olayını hallettim.
Ancak hotbird uydusu uydu listesinde yok. Bulamadım. Eutelsat hotbird var hotbird yok. O konuda emin misiniz?

Dost hocam yazılım için teşekkür ederim çok makbule geçti.

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Son olarak hocam network arama acik mı kapalı mı olmalı? Şifreli kanallar bulunmasın diye dediğiniz gibi ayarı fta yaptım ancak network arama kapalı olunca sanırım az kanal çıktı.

Next de listede hotbird olmaması beni şaşırttı doğrusu. Tonla uydu adı var uydu listesinde acaba o kalabalıkta benim mi gözümden kaçıyor. Yazılımı güncelleyince eutelsat hotbird bile gitmiş.

Edit= eutelsat hot bird 1 olmuş hocam.

i.hizliresim.com/7DvMWm.jpg

Son düzenleme:

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Eutelsat Hotbird uydunun adıdır bunu kullanabilirsiniz. O isme takılmayn. Bazılarında Hotbird yazar bazılarında eutelsat Hotbird yazar

chataluck

0
Üye
29 Haz 2018
14
0
1
Haklısınız okumak iyidir. Ben de mümkün olduğunca okumaya çalışıyorum. Ama bu sefer okuduğum ile kafam karıştı ve alakalı bir cevap bulamadığım için yazdım. Başlığın birinde bir arkadaş şifreli kanalları görmemek için arama tipini fta yapmanın yanı sıra network kapalı şekilde arama yaptığını ama yine de şifreli kanalların geldiğini söylemiş. Ona cevap olarak son yazılım güncellemesini yapması tavsiye edilmiş. Ben de buradan şifreli kanalların gelmemesi için network kapalı arama yapmak gerektiği anlamını çıkarttım. O halde hata yapmışım? Network arama ile şifreli kanal alakası yok o halde?

vedat87

0
Üye
9 Tem 2018
4
0
1
benim nacizane bir sorum olacak :)

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı aldım hocam. TRT yi şifresiz izlemek için biss key girmem gerekiyormuş. nereye ve hangi dosyayı girmem lazım. şimdiden teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
benim nacizane bir sorum olacak :)

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı aldım hocam. TRT yi şifresiz izlemek için biss key girmem gerekiyormuş. nereye ve hangi dosyayı girmem lazım. şimdiden teşekkürler

Sevgili kardeşim lütfen sorunlarınızı tek bir konuya yazınız.Her yere yazınca dikkat daha çok dağılıp bilgi alamamaniza neden olmaktadır.Diger konuya cevap verdim oradan takip edebilirsiniz....

ERGEN

0
Üye
27 Eki 2016
21
0
3
ben gecen yıl 11.ayda next 2000 machına mını aldım.son 1 aya kadar herhangı bır sorun yoktu cıhaz gayet ıyıydı. cok memnundum.son bır aydır cihazda donmalar oluyor.kumandanın bazı tusları calısıyor bazı tusları calısmıyor.örnegin dun aksam bir film izledım fılm bıttı.baska kanallara gecmek ıstedım olmadı, sadece kumandanın kanal degiştiren tusu calısıyor dıgerlerı calısmıyor.cıhazı kapatamadım.buna benzer sorunlar sureklı oluyor.cihaz donuyor.ne yapmamı onerırsınız.yardımcı olursanız sevınırım.Umarın doğru yere yazmışımdır.