Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

premier prs-9881 uydu alıcısı sinyal sorunu

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
Arkadaşlar trt 1 vb kanalların sinyali lnb yi 13v veya 13v18v ye aldığımda çekmiyor sadece 18v de çekiyor fakat 18v aldığımda diğer kanallar çekmiyor nedeni nedir acaba bilginiz var mı ?

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
yok mu kimse arkadaş

Lnb türünü yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsin. İşlemcisine bakıldığında starbox mini hd, freebox mini hd, next minix hd black 2 muadili bir cihaz. Lnb tipi universal (9750/10600) olmalı. Fabrika ayarlarına dön. Aynı hatta başka bir cihaz bağladığında aynı sorun onda da varsa kullandığın lnb'yi değiştir.

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
Lnb türünü yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsin. İşlemcisine bakıldığında starbox mini hd, freebox mini hd, next minix hd black 2 muadili bir cihaz. Lnb tipi universal (9750/10600) olmalı. Fabrika ayarlarına dön. Aynı hatta başka bir cihaz bağladığında aynı sorun onda da varsa kullandığın lnb'yi değiştir.

hocam merkezi uydu sistemi var binada diğer uydu cihazını taktığımda bir sıkıntı yok lnb yi dediğin gibi yapayım bir inşallah işe yarar.

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Başka cihaz taktığınızda sorun yoksa sizin cihazda sorun olabilir

--------------------

Bazı cihazlar 13v ya da 18v arızası yapabiliyor bu LNBden de kaynaklanabiliyor. Ancak siz farklı cihaz takip sorun olmadığını yazdiysanz sizin cihaz arızalı olabilir

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
Başka cihaz taktığınızda sorun yoksa sizin cihazda sorun olabilir

--------------------

Bazı cihazlar 13v ya da 18v arızası yapabiliyor bu LNBden de kaynaklanabiliyor. Ancak siz farklı cihaz takip sorun olmadığını yazdiysanz sizin cihaz arızalı olabilir

farklı cihaz taktım aynı sorun oluştu (next mini amigo hd) fakat lg led smart tv nin kendi dahili uydu alıcısında böyle bir sorun olmuyor. Bu mini lerin turneri zayıf oluyor yazıyolar internette turnerin ne olduğunu bilmiyorum o yüzden mi acaba ?

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
hocam merkezi sistem var sıkıntı olur o şimdi uydu alıcısını satmaya karar verdim televizyonun kendi uydu alıcısı ile idare edicez artık.

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Anladım. Peki uydu kablosunun cihaz girişinde oksitlenme var mı veya kablo kararmış olabilir mi çoklu teller koparılmış mı yerinde duruyor mu o da etki edebilir